Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By VPap
#568216
Y.V έγραψε:Ελεγες καλημερα ή αρνιοσουν να ακολουθησεις ενα στερεοτυπο χιλιετιων; :lol:


1) Εξαρταται ποιον εχω απενταντι μου. :)

2) Δεν ειναι στερεοτυπο το να λες καλημερα.

3) Καταλαβαινουμε τη διαφορα του να ευχεσαι σε καποιον να εχει μια καλη μερα, με το να κρινεις το ποιον του με βάσει την εμφανιση του, ναι;
Άβαταρ μέλους
By VPap
#568220
MIXOStsi έγραψε:VPap, που πουλάνε high horses να πάρω κι εγώ?


Ειναι high horse το να λες οτι δεν πρεπει να κρινεται καποιος βασει εμφανισης;

Αν ναι, λυπάμαι αλλα δεν μπορω να κανω κατι, αυτα τα μαθινει κανεις απο την οικογένειά του.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By VPap
#568228 edit mod. Την επόμενη φορά που θα απευθυνθείς υποτιμητικά σε άλλα μέλη, θα έχει και προειδοποίηση κανονική. Μέχρι στιγμής δείξαμε ανοχή επειδή είσαι νέο μέλος. Την εξάντλησες (προ πολλού).[mod]
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#570952 Από τη χθεσινή επιστροφή (μέσα στα τούνελ της Κακιάς Σκάλας):
Εικόνα
Δεν είναι δική μου η φωτογραφία. Προσωπικά προτίμησα να πάω από την παλιά, από το να παίξουν τα νεύρα μου με τα σκ@τόζωα.
Κάτι πρέπει να γίνει με αυτή τη ΛΕΑ, πριν γίνει κανένα φόνος... :twisted:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#570966 Πρόστιμα, παρακαλώ!
Επί της ουσίας κάτι τέτοιο προσπαθώ, αλλά δεν είναι εύκολο... Το κόστος δεν είναι τεράστιο, αλλά προφανώς κανείς δεν πληρώνει κάτι αν δεν βλέπει το λόγο... Κακώς κατ' εμέ!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#570971
Anonymous Founder έγραψε:Πρόστιμα, παρακαλώ!
Επί της ουσίας κάτι τέτοιο προσπαθώ, αλλά δεν είναι εύκολο... Το κόστος δεν είναι τεράστιο, αλλά προφανώς κανείς δεν πληρώνει κάτι αν δεν βλέπει το λόγο... Κακώς κατ' εμέ!

Καθε φορα που γυριζω απο Καλαματα παρατηρω ανασχεσεις της κυκλοφοριας μεχρι και ακινητοποιηση πληρη σε σημεια μακρια απο διοδια οπως ειναι το σημειο ακριβως μετα τον Ισθμο, το σημειο πριν τα τουνελ της Κακκιας Σκαλας και η ευθεια των Μεγαρων . Παντα αναρωτιομουν γιατι εκει. Φαναρια δεν εχει η ΕΟ, διοδια ειναι μακρια, μεχρι που χθες καταλαβα.

Επειδη οι ηλιθιοι συμπολιτες μας καβαλουν την ΛΕΑ για να πανε πιο γρηγορα, καθε φορα που οι λωριδες του δρομου γινονται απο 4 -3 , καθε φορα που υπαρχει εξοδος απο την ΕΟ που τους αναγκαζει να μπουν μια λωριδα μεσα, δημιουργειται αυτο το φαινομενο.
Θα ελεγα να βαλουν τις καμερες και θα κερδισουν και απο τα προστιμα και απο την καλυτερη κυκλοφορια στον δρομο.

Bonus λογω τοπικου

Βαλε και τους τριμαλακες που με ροη σε ολες τις λωριδες κανουν συνεχως σφηνες να περασουν ενα αμαξι μπροστα για να πλακωθουν στα φρενα μετα , λες και θα κερδισουν χρονο απο καπου ( παρτε ελικοπτερο ηλιθιοι ). Ή οι αλλοι που μολις δουν κενο 6 μετρων να χωθουν μην τυχος και αργησουν στο απογευματινο tea party :lol:

Να οδηγεις στην ΕΟ με 140 χαω στην αριστερη, στα 10 μετρα απο τον μπροστινο με το χερι πανω στα alarm και το ποδι ετοιμο να καρφωσει το πενταλ του φρενου :lol: :lol:

ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ! :inlove: