Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#7439
Bayern7 έγραψε:
vice246 έγραψε:αν και οφτοπικ εκφραζω τη χαρα μου για την επαναδραστηριοποιηση του @ernani....

αποχώρησε πάλι ο Ernani.


ώχου, τι έγινε πάλι;
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#7697 φρεσκοτατο, σπαρταραει ακομα!


βγαινω απο στενο σε "διπλο" δρομο, με μια λωριδα ανα κατευθυνση.
αριστερα (ρευμα καθοδου) δεν υπαρχει ψυχη, απο δεξια (ρευμα ανοδου) ερχονται αυτοκινητα.

κλεινω το αδειο ρευμα καθοδου και περιμενω να περασουν απο το αλλο (καθοδου) ή να μ αφησει καποιος (μα ποτέ)
οσο περνουσαν οι απο δεξια, ερχεται δειλα-δειλα απο την πλατεια που ειναι αριστερα, ενα αυτοκινητο με πινακιδες ΧΑΜ
Περναει και ο τελευταιος στο ρευμα ανοδου και πριν ξεκινησω κοιταω αριστερα μην ερχεται κανενα παπι....
και βλεπω μπροστα μου, τερμα στο αντιθετο ρευμα τον |λογοκρισία| που ηταν αριστερα μου....
Ποσο δυσκολο ηταν να περιμενει 1 δευτερολεπτο, να μπω στο ρευμα μου και να παμε στις δουλειες μας σαν ανθρωποι;;;;
ΠΟΣΟ;;;;;;;;

5 λεπτα αργοτερα κοντεψα να κοπανησω κ ενα σκουτερ, το οποιο σε διασταυρωση χωρις σημανση, με ειχε απο δεξια
και μπονους, ηταν αναποδα σε μονοδρομο....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#8019 Θυμήθηκα παρόμοιο περιστατικό στη Σαντορίνη.

Τοποθεσία: Έξω από τα Φηρά και στο τέλος της ευθείας λίγο πριν αρχίσουν οι στροφές (κοντά εκεί που πάει για Πύργο)
Πάω να βγω από parking με ένα σάπιο μικρα που είχα νοικιάσει αλλά λόγω τοιχείων δεν είχα άμεση οπτική επαφή στο δρόμο. Ήθελα να στρίψω αριστερά.
Βγαίνω λοιπόν λίγο με τη μούρη ίσα ίσα (σιγά τη μούρη που έχει το μίκρα) και περιμένω ν'αδειάσει η λωρίδα για να στρίψω. ΔΕΝ έχω κόψει ακόμη κανέναν.

Περνάνε λοιπόν μερικοί χωρίς πρόβλημα και ενώ δεν έχω προχωρήσει πιο μπροστά ένας ερχόμενος σταματάει για να με αφήσει να περάσω. ΔΕΞΙΑ του είναι μια γουρούνα και σταματάει κι αυτή. Εκεί λοιπόν που κλείνω το ρεύμα για να περάσω και να στρίψω αριστερά (περίμενα κανα δυο αυτοκίνητα να περάσουν κι από κει) κάνει κάτι ταρζανιές ο γουρούνας και βγαίνει μπροστά από το αμάξι που είχε σταματήσει για να με αφήσει και φωνάζει |λογοκρισία| σε μένα με ξενική (ή ντόπια?) προφορά :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#8038 For the pouts....
Dimitris_P έγραψε:Θυμήθηκα παρόμοιο περιστατικό στη Σαντορίνη.

Τοποθεσία: Έξω από τα Φηρά και στο τέλος της ευθείας λίγο πριν αρχίσουν οι στροφές (κοντά εκεί που πάει για Πύργο)
Πάω να βγω από parking με ένα σάπιο μικρα που είχα νοικιάσει αλλά λόγω τοιχείων δεν είχα άμεση οπτική επαφή στο δρόμο. Ήθελα να στρίψω αριστερά.
Βγαίνω λοιπόν λίγο με τη μούρη ίσα ίσα (σιγά τη μούρη που έχει το μίκρα) και περιμένω ν'αδειάσει η λωρίδα για να στρίψω. ΔΕΝ έχω κόψει ακόμη κανέναν.

Περνάνε λοιπόν μερικοί χωρίς πρόβλημα και ενώ δεν έχω προχωρήσει πιο μπροστά ένας ερχόμενος σταματάει για να με αφήσει να περάσω. ΔΕΞΙΑ του είναι μια γουρούνα και σταματάει κι αυτή. Εκεί λοιπόν που κλείνω το ρεύμα για να περάσω και να στρίψω αριστερά (περίμενα κανα δυο αυτοκίνητα να περάσουν κι από κει) κάνει κάτι ταρζανιές ο γουρούνας και βγαίνει μπροστά από το αμάξι που είχε σταματήσει για να με αφήσει και φωνάζει |λογοκρισία| σε μένα με ξενική (ή ντόπια?) προφορά :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#8738 Αν και δεν είναι απρεπής συμπεριφορά στο δρόμο, έχει σχέση με αυτοκίνηση και το ανεβάζω εδώ.

Συνέβη το 2007 και η υπόθεση είναι απλή: στη δίπλα πολυκατοικία κάνουν πάρτυ, κάποιος στο τσακίρ κέφι πετάει ένα ποτήρι, αυτό πέφτει πάνω στο αυτοκίνητο και σκίζει την κουκούλα, σπάει το τζάμι, τρυπάει τη μεμβράνη και γεμίζει το εσωτερικό γυαλιά. Η κουκούλα δεν αλλάχθηκε, το τζάμι μπήκε στην ασφάλεια, τη μεμβράνη την πλήρωσα μόνος μου. Ο ένοχος ήταν τόσο μάγκας που κρύφτηκε μέσα στο σπίτι και έβγαλε το σκασμό. Αν ήμουν εκεί θα είχε γίνει απλά χαμός, πράγμα που έγινε την επόμενη ημέρα που γύρισα.

Εικόνα

Εικόνα

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By UnHaCkAbLe
#10224 Πωωωω μιλάμε διάβασα το "ευχαριστώ" στο τέλος του από πάνω post και λέω "κάτι μου θυμίζει" (δεν είχα δει ποιός το γράφει), scrollαρω λίγο πάνω και να τον :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#10236 Εδώ είμαι ο κρετίνος... :s_yes



Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#10394 Νταξ κλαιν,, με εχουν ανοίξει 5 φορες. Μετά την πρωτη ολες ειναι φυσιολογικες. Κλαίω τοτε που με ανοίξαν στηην αγ δημητρίου οταν επιτρεπόταν το επι του πεζοδρομίου και μου κλεψαν το dw 6100 casio πουείχα απο το γυμνάσιο....

Μαλιστα μιά φορά που κλείστηκα απ εξω έσπασα κ εγώ ένα τζαμι μονος μου, τόσο δε με πειράζει πλέον. Απλα φασαρίες μεμβράνες καθάρισμα, γυαλάκια σπλιντεξ που βρισκω 3 χρονια μετά κτλ...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#10397 Στην Αγιου Δημητρίου μια φορά ειχα παρκαρει, πηγα Garcon Brasserie και γυρισα μετά απο κανα 3ωρο. Δεν το ειχα κλειδωσει ποτέ. :P Και η παρέα ειχε αφησει και πράγματα αξιας στο πορτ παγκαζ.
Τυχερος ημουν.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#11399 Είμαι σε δρόμο διπλής κατεύθυνσης με διπλή διαχωριστική, στο φανάρι να διασχίζω τη βουλιαγμενης και να στριψω αριστερά, με φλας, τρίτο αυτοκίνητο στη σειρά. Ανάβει πράσινο ξεκινάω, και όπως στρίβω, ταρίφας έχει μπει αντίθετο και παει να πέσει πάνω μου...ανοιγομαι, και όταν βγαίνουμε βουλιαγμενης παω δίπλα και του λέω..¨Δηλαδη εσύ τώρα είσαι επαγγελματίας?¨ για να λάβω την κορυφαία απάντηση...¨Δεν είσαι από έδω, ε? Αν ήσουν θα ήξερες ότι όταν ανοίγει πράσινο γίνονται δυο οι λωρίδες¨ Απολύτως λογικά, των ρωτάω πιο σήμα δείχνει κάτι τέτοιο, κι αυτός συνεχίζει στο ίδιο στυλ του δεν είσαι από εδώ, παρόλο που του λέω ότι είμαι...το αποκορύφωμα ήταν ότι αφού κόντεψε να με τρακάρει μια φορά, μου λέει σε κάποια στιγμή που τον κοίταζα με το ύφος που κοιτάς καποιο μαλακά ¨Αντε φύγε από εδώ μη σου ρίξω μια με το αυτοκίνητο¨ :s_omg
Με τα πολλά κι επειδή είχα και την οικογένεια μέσα, ούτε καν ανέβασα τον τόνο της φωνής μου σε όλο αυτό, υπάρχει τρόπος να τον αναφέρω κάπου, ή μόνη λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ρακέτα?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By ambient
#12995 Μερικές φορές αναρωτιέμαι πόσο διανοητικά καθυστερημένοι μπορεί να είναι ορισμένοι ανάμεσά μας.
(κουνημένη φωτό, αλλά δε γινόταν αλλιώς)
Εικόνα
Τέσσερα παιδιά αμολημένα χύμα στο πίσω μέρος, να παίζουν και να κολλάνε το πρόσωπό του συνεχώς στο πίσω τζάμι.
Μπροστά οι "ενήλικες" - ζευγάρι - να συζητάνε ανέμελα και να γελάνε.
Είχα μείνει κάγκελο... :s_devil
Άβαταρ μέλους
By kacey
#13732
ambient έγραψε:Μερικές φορές αναρωτιέμαι πόσο διανοητικά καθυστερημένοι μπορεί να είναι ορισμένοι ανάμεσά μας.
(κουνημένη φωτό, αλλά δε γινόταν αλλιώς)

http://i57.tinypic.com/5c125h.jpg

Τέσσερα παιδιά αμολημένα χύμα στο πίσω μέρος, να παίζουν και να κολλάνε το πρόσωπό του συνεχώς στο πίσω τζάμι.
Μπροστά οι "ενήλικες" - ζευγάρι - να συζητάνε ανέμελα και να γελάνε.
Είχα μείνει κάγκελο... :s_devil


Γιατι? Τι το παραξενο βλεπεις, που δεν εχεις ξαναδει?