Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#615194 Το ζώο της εβδομάδος. Το παιδί χύμα μπροστά.... Μακάρι το παιδί να γίνει σωστό... αλλά οι πιθανότητες λίγες με τα ερεθίσματα κ τις εικόνες που λαμβάνει... Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#615959 Σκηνικό χθες βράδυ στο SM. Πελάτης έψαχνε άλλον πελάτη που είχε παρκάρει κολλητά δίπλα του (κάθετα) και δεν μπορούσε να ανοίξει η πόρτα του. Μετά από 2-3 ανακοινώσεις, εμφανίζεται η κυρία και αντί να σπεύσει να βοηθήσει ξεκινά επιχειρηματολογία για να μην πάει, με όλους τους γύρω να παρακολουθούμε εμβρόντητοι. "Δεν υπάρχει περίπτωση να βγω με τέτοιον καιρό έξω" (με τέτοιον καιρό όμως τον έκλεισες), "Περίμενε να τελειώσω τα ψώνια μου και θα το πάρω" (!!), "Προσπάθησε να μπεις από άλλη πόρτα" (αυτό θα μπορούσε να το προσπαθήσει, αλλά ήταν και κάποιας ηλικίας), "Είστε αγενής" (ο άνθρωπος ευγενέστατος, της μιλούσε και στον πληθυντικό, απλά "απαιτούσε" ευγενικά το αυτονόητο). Και τελικά τον αγνόησε και συνέχισε τα ψώνια της. Κάπου εκεί έφυγα, δεν έμαθα τι έγινε, αλλά απορώ πως μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν κατέβασε κανένα εικονοστάσι ... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615964 Προσωπικά θα το σκεφτόμουν να μου έπεφτε τυχαία κάποια κοτρώνα στο τζάμι του οδηγού! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#617116 Σε αυτό εδώ το σημείο ..... https://goo.gl/maps/hkQVfmBJLPF5fske6

πηγαίνω όπως το λευκό, δεξιά μου βρίσκει χώρο και τρυπώνει μηχανόβιος και με περνάει, στο άλλο ρεύμα ΙΧ βρίσκει εμπόδιο και μπαίνει μισός στο δικό μου, παπίκουλας κατεβαίνει από πεζοδρόμιο του δικού μου ρεύματος προς την αντίθετη κατεύθυνση αλλά βλέπει το ΙΧ ανάμεσα σε δύο ρεύματα και παραμένει στο δικό μου.
Θα χτυπούσαμε ταυτόχρονα 2 αυτοκίνητα και 2 δίτροχα και μετά όλοι θα απορούσαν πως έγινε αυτό...
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#617123 Τοποθετημένη πινέζα
Κοντά στην τοποθεσία Βεργίνας 1, Πυλαία 555 35
https://maps.app.goo.gl/gKGftGza4yfPaWZ76

Το καλύτερο μου η τοποθέτηση φαναριών σε αυτή την διασταύρωση. Όταν ο βλακας νεοέλληνας δεν ξέρει από σήματα και αγνοεί από προτεραιότητες, δεν μπορεί να συνεννοηθεί με έναν ακόμα και σε ένα κωλοστενο, και κυκλοφορεί ως κάφρος... του βάζεις ένα φανάρι και αν σταθεί τυχερός θα περάσει αν είναι το πολύ τρίτος στην σειρά.
Επιτέλους και άργησαν...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#617126



:s_shout
Άβαταρ μέλους
By g8777
#617149 Και κλασικα οι 2τροχοι απο πισω μην χασουν το slipstream. :s_roses

Μια ζωη τα ιδια Νικο Παππα μου. :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#617181 Η πινακίδα γιατι δε φαίνεται ;

Άσχετο με το παραπάνω (...) τέτοια βίντεο αν προωθηθούν στις αρχές δεν υπάρχει κάποια συνέχεια;
Άβαταρ μέλους
By postruck
#617212 Nα μας πει ο κάθε ιδιοκτήτης και με ποιά κριτήρια προσλαμβάνει τους οδηγούς :whistlink: :whistlink: :whistlink:
Το επάγγελμα,ειδικά στα νομαρχιακά,αν έχει φτάσει σε τέτοια χάλια,φταίνε οι ίδιοι οι ιδικτήτες και οχι οι οδηγοί.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#617219 Ακριβως!

Δεν εχω δει επαγγελματια οδηγο ας πουμε απο γνωστη εδω στη Θεσ/νικη φαρμακαποθηκη να πηγαινει σαν ΜΑΛΑΚΑΣ στο δρομο.
Ουτε ο στολος τους αποτελειται απο παρταλια.
Ολα απο καπου ξεκινανε...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#617232 Δηλαδή ο οδηγός γιατί πήγαινε έτσι, γιατί βιαζόταν να πάει για καφέ ή γιατί έπεσε πίεση από κάποιον άλλο....? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#617233 Προφανώς και πιέζει ο εργοδότης. Δεν έχει λόγο υπάλληλος να πηγαίνει έτσι από μόνος του.
Άλλωστε και τον ιδιοκτήτη τον γλεντήσανε στα σχόλια.

Από το Mi A1.