Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#529996
xenos έγραψε:
trident1971 έγραψε:Το να μην ασχολουμαστε ειναι το πιο ευκολο. Το να πεις σε καποιον να το μαζεψει ευγενικα ειναι νομιζω καλυτερο απο το να τον βρισεις. Αν μιλησεις ευγενικα και αντιμιλησει ισως μπορεις να ππειςενα επιχειρημα ακομα, αν τον πεις ζωο και σου πει για τη μανα σου τι κανεις?


Αν του πεις κάτι ευγενικά, χέστηκε. Αν τον βρίσεις μπορεί να θιχτεί και να το σκεφτεί 2η φορά την επόμενη. Μπορεί και όχι βέβαια.


Αν με γραψει μεταξυ αφαλου και γονατων, οκ. Αμα θελει να μου ριξει μπουνια επειδη τον ειπα ζωο, το πραγμα σοβαρευει.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#530020 Όλα σχετικά είναι. Στην περίπτωση του drifter το ότι έφαγε την παρατήρηση και κατέβασε τα μούτρα ώστε να το μαζέψει δείχνει ότι κατάλαβε τη |λογοκρισία| του. Κι ενδεχομένως ένοιωσε άσχημα που του έγινε παρατήρηση μπροστά στην οικογένεια. Άρα υπήρξε ένα μικρό θετικό αποτέλεσμα.

Αντίθετα, θα φαινόταν χωρίς νόημα η παρατήρηση αν είχε προσπαθήσει να βγει από πάνω πουλώντας τσαμπουκα του στυλ "κι εσένα τι σε νοιάζει μη σου (μπιπ)...".

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#530308
fokion έγραψε:Ευτυχως δεν εχω τετοια. Βεβαια καθε 3 και λιγο καποιος που δε θελει να γεμισει ο δικος του καδος ερχεται και τα πεταει στο δικο μας..........


αυτό γιατί είναι κακό; :hmmm:

Εγώ επειδή δεν έχω κάδο κοντά (είναι σε αντίθετη πορεία από τη δική μου) βάζω τα σκουπίδια στο αμάξι και τα πετάω συνήθως στη δουλειά (άλλη περιοχή), τον οποίο κάδο ΠΟΤΕ δεν έχω δει τίγκα στα τόσα χρόνια
Άβαταρ μέλους
By DAP
#530315
Dimitris_P έγραψε:
fokion έγραψε:Ευτυχως δεν εχω τετοια. Βεβαια καθε 3 και λιγο καποιος που δε θελει να γεμισει ο δικος του καδος ερχεται και τα πεταει στο δικο μας..........


αυτό γιατί είναι κακό; :hmmm:

Εγώ επειδή δεν έχω κάδο κοντά (είναι σε αντίθετη πορεία από τη δική μου) βάζω τα σκουπίδια στο αμάξι και τα πετάω συνήθως στη δουλειά (άλλη περιοχή), τον οποίο κάδο ΠΟΤΕ δεν έχω δει τίγκα στα τόσα χρόνια


Σκεψου το ομως αυτο σε ημερες απεργιας;

Και ειναι παρατηρημενο...Εκεινες τις μερες της απεργιας οι Συνελληνες αποφασιζουν να κανουν εκκαθαρισεις σε παταρια και αποθηκες.....Και να οι λοφοι γυρω απο τους ξεχειλους καδους.....
Άβαταρ μέλους
By DAP
#530380
Dimitris_P έγραψε:Γι'αυτό έγραψα και το ΠΟΤΕ με κεφαλαία. Δεν έχουν απεργίες εκεί.


Δεν εχουν ΤΙ; Απεργιες λεει .... :dizzy: Εκει..... ΠΟΥ εκει; :lol:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#530756
Dimitris_P έγραψε:
fokion έγραψε:Ευτυχως δεν εχω τετοια. Βεβαια καθε 3 και λιγο καποιος που δε θελει να γεμισει ο δικος του καδος ερχεται και τα πεταει στο δικο μας..........


αυτό γιατί είναι κακό; :hmmm:

Εγώ επειδή δεν έχω κάδο κοντά (είναι σε αντίθετη πορεία από τη δική μου) βάζω τα σκουπίδια στο αμάξι και τα πετάω συνήθως στη δουλειά (άλλη περιοχή), τον οποίο κάδο ΠΟΤΕ δεν έχω δει τίγκα στα τόσα χρόνια


εχουν καδο. στα 50 μετρα. αλλα δε θέλουν να γεμιζει ο δικός τους και να μυρίζει....
κοιτα σκηνικό.
περνω τα σκουπιδια μπαινω στο ασανσερ και κατεβαινω στο υπογειο παρκινγ.
τα βαζω στο πορτμπαγκαζ και φευγοντας για την δουλεια τα αφηνω στο πρωτο καδο που με βολευει στη διαδρομή μου....

και ενοχλητικό ειναι το συστηματικό ετσι.... 2-3 τους εχω τσεκαρισμένους....

τεσπα γυφτοι ειμαστε σε ορισμενα θεματα και θα παραμεινουμε...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#532091 Η μια από τις δύο εισόδους οχημάτων της πλατείας νέας Σμύρνης. Ανενεργή συνήθως μεν, αν γίνει κάτι έκτακτο απαραίτητη δε. Ζώα!!

Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#533091
Serf έγραψε:Στην ίδια πλατεία...

Έχουμε σηκώσει αρκετές φορές στα χέρια το καρότσι στο σημείο αυτό. Και καρότσι που δεν σηκώνεται ούτε άδειο εύκολα, πόσο μάλλον με παιδί μέσα.
Δεν υπάρχει σωτηρία.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533493 10 μερες στη Κρητη μου εκανε εντυπωση ότι η συμπεριφορά των οδηγων εχει γινει πολύ προσεκτικη, και στον ΒΟΑΚ και στον ΝΟΑΚ και γενικα οι μοτοσυκλετιστες φορανε κρανη!!! ακομα και 10 το βραδυ μεσα σε μικρη ολη παραθεριστων. εκανα 800 χλμ εκει και δεν ειδα καγκουριες αν και περασα μεσα από Ζωνιανα και Ανωγεια!!! :yahoo: εκτος από τα διπλοκαμπινα με φαρδιες αλλα μικρες ζαντες!!!! γιατι αυτό αληθεια???
Πηγα από Δυτικα, Φαλασαρνα μεχρι Ιτανο… ανατολικα...
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#533558 To καλοκαίρι κάναμε καταδρομικές διακοπές της τάξεως του τετραημέρου στα χανιά, νοικιάζοντας σκουτεράκι.

Μέτραγα καθημερινά κρανοφόρους/ακράνωτους. Η αναλογία ήταν επική, ξερωγώ 25/1 ΧΩΡΙΣ υπερβολή. Το χάρηκα πάρα πολύ.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#533560 Η ενημερωση που εχω απ το υποβρυχιο πιπινος ειναι οτι τους εχου σκισει τον γκωλο στην αστυνομευση.
Ποσο θα κρατησει ειναι το θεμα