Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#527967
"Για κακή του τύχη όμως, από το σημείο περνούσε περιπολικό"


Ενώ αν το κάθαρμα ήταν "καλότυχο", ακόμα εκεί θα ήταν παρκαρισμένος :roll: ...
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#527970 Για κακή του τύχη, ασχολήθηκαν μαζί του. Κάτι που δεν έχουν κάνει οι συνάδελφοί τους στο Ληξούρι. Δείτε ράμπες που βγαίνουν στο οδόστρωμα, ακριβώς κολλητά με το ΑΤ Ληξουρίου.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#527994
Govus έγραψε:
"Για κακή του τύχη όμως, από το σημείο περνούσε περιπολικό"


Ενώ αν το κάθαρμα ήταν "καλότυχο", ακόμα εκεί θα ήταν παρκαρισμένος :roll: ...


Εγώ αναρωτιέμαι, οι άνρωποι του μαγαζιού δεν ενοχλήθηκαν;;; :lol: Έπρεπε να περάσει τυχαία ο διοικητής του ΑΤ για να φάει την κλήση του ο παπάρας;;; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#528017
Dimsabas έγραψε:Για κακή του τύχη, ασχολήθηκαν μαζί του. Κάτι που δεν έχουν κάνει οι συνάδελφοί τους στο Ληξούρι. Δείτε ράμπες που βγαίνουν στο οδόστρωμα, ακριβώς κολλητά με το ΑΤ Ληξουρίου.Εικόνα
Πω ρε φίλε τι έκανε ο άνθρωπΑς...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#528034 Και στυλιαρι να κραταει θεση αμα εχει μαζεψει τις ραμπες. Αραγε τη πινακιδα στη πορτα για "νο παρκινγκ" του την εδωσαν απο διπλα; :innocent:
Άβαταρ μέλους
By rafi
#528994 Που παιρνουμε τηλεφωνο για τροχαιες παραβασεις κλπ; Σημερα τρελαθηκα.. Ειναι κεντρικος δρομος με μεγαλο πεζοδρομιο σε γωνια με στενακι. Ανεβαινει ο μαγκας απο τον κεντρικο πανω στο μεγαλο πεζοδρομιο και παρκαρει διαγωνια με μουρη προς το στενακι κοβοντας σχεδον ολο το πεζοδρομιο ραμπες διαβασεις και ολα. Μιλαμε με επιασε νευρικος κλονισμος, αρχιζω να του φωναζω να φυγει και αυτος στα @@ του να μου κανει "5 λεπτακια", με τα πολλα του λεω παιρνω αστυνομια, ενω σκεφτομουν ποιο νουμμερο να παρω μου κοβει να παω απο πισω να βγαλω φωτο την πινακιδα, τελικα ξεκιναω να παρω το 100 χτυπησε 3 φορες χωρις να το σηκωσουν και καπου εκει εφυγε. Εφυγα και εγω γιατι ειχα ραντεβου... Καλα εκανα και πηρα το 100;

.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#528996 https://www.google.gr/maps/@35.51156,24 ... bfov%3D100

Αυτό είναι το σημείο. Η διαφορά είναι ότι πλεον το πεζοδρόμιο είναι πιο φαρδύ κατά ενάμιση μέτρο, όσο το Panda. Ο τύπος καβάλησε από το ύψος του panda με γωνία προς το στενάκι, βασικά μετά τον μικρό κάδο που φαίνεται και υπάρχει ακόμα στο ίδιο σημείο. Εγώ ήμουν με τα πόδια μπροστά από το ΠΡΟΠΟ όταν το είδα να συμβαίνει.
Είναι το ίδιο σημείο που είχεε συμβεί αυτό και φαίνεται και το φαρδύτερο πεζοδρόμιο:

http://www.haniotika-nea.gr/apoliti-adiaforia/
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#528999 λίγο πιο πίσω / μπρος σε αυτό το δρόμο είχα φάει ένα από τα πιο απίστευτα κρεατικά, πρέπει να είναι αυτό

Σόρρυ για το off topic, αλλά :eat:
Άβαταρ μέλους
By civic79
#529006
rafi έγραψε:Που παιρνουμε τηλεφωνο για τροχαιες παραβασεις κλπ;... Καλα εκανα και πηρα το 100;

.


Στο 100.Καλά το κανες.
'Ο,τι θέλει κάνει ο καθένας στα Χανιά.
Παιδεία μηδέν.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#529008
JimClark έγραψε:λίγο πιο πίσω / μπρος σε αυτό το δρόμο είχα φάει ένα από τα πιο απίστευτα κρεατικά, πρέπει να είναι αυτό

Σόρρυ για το off topic, αλλά :eat:


Συνεχιζω το :offtopic:
Φιλε JimClark βλεπω οτι εκτος απο φυσιολατρικο τουρισμο κανεις κα εναν γαστριμαργικο..... :innocent:
:offtopic:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529010
civic79 έγραψε:
rafi έγραψε:Που παιρνουμε τηλεφωνο για τροχαιες παραβασεις κλπ;... Καλα εκανα και πηρα το 100;

.


Στο 100.Καλά το κανες.
'Ο,τι θέλει κάνει ο καθένας στα Χανιά.
Παιδεία μηδέν.


Γενικό το φαινόμενο δυστυχώς, όχι μόνο στα Χανιά...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#529169 Βρηκα πιο σταρχιδιστες απο τους Ελληνες. :rtfm: Μπροστα στους Ινδους :inlove: ειμαστε γατακια, νεογεννητες ψιψινες. Η εκφραση "στομπουτσομουολοιοιαλλοι" εδω αποκτα το πραγματικο της νοημα.

Ποια ΛΕΑ να λεμε, ποιες λωριδες, οι τυποι γεμιζουν καθε εκατοστο δρομου με οποιο τροπο μπορουν. Αν χρειαστεις ασθενοφορο, εισαι τελειωμενος.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#529177 Και στη γειτονική Σρι Λάνκα τα ίδια ακριβώς, ΑΣΕ που οδηγανε ανάποδα και σε μπλέκουν.... Συνοδηγησα 700 χλμ εκεί και τα είδα όλα.....[WHITE SMILING FACE]

.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#529181 Έχω γράψει διάφορα για εκείνη τη γωνιά ( πολύ μεγάλη ) της γής, απλά δεν παίζονται σε κανένα επίπεδο, όχι άλλος κόσμος αλλά άλλος πλανήτης σε σχέση με την Δύση.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#529795 Eίμαστε τελείως γύφτοι, εχω συφιλιαστεί εντελώς σήμερα. Τυπάς με τη γυναίκα του και τα παιδιά του μπαίνουν στο αμάξι. Νεαροί, κάτω απο σαράντα. Η γυναίκα μπαίνει να οδηγήσει και ο άντρας κάθεται στη θεση του συνοδηγού με ενα παγωτό πύραυλο στο χέρι. Εγώ είμαι λίγο παραπέρα με το ποδήλατο γιατί μίλαγα στο κινητο και είχα κάνει στην ακρη. Ο τυπάς ανοίγει τον πύραυλο με κοιτάει και κρατάει το χαρτί στα χέρια του. Τον κοιτάω κι εγώ, βλέπω που κοντοστέκεται και λέω οκ, ένοιωσε δε παίζει να το πετάξει κάτω.

Ε όχι, το ξανασκέφτεται και το πετάει κάτω το μαλακιστήρι. Του φωνάζω, καλά ρε φίλε πόσο βρωμιάρης είσαι, δε με βλέπεις που σε κοιτάω τόση ώρα? Τα παιδιάκια απο πίσω να του λένε τί εγινε μπαμπα, ο τυπάς να το μαζεύει χωρίς να πει τπτ και φευγουν.

:s_whiteflag