Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#443351 Εικόνα
Με τις υγείες μας. Παρκαρισμένος σε κανονική θέση, μόνο που δεν αντελήφθην ότι έπρεπε να αγοράσω κάρτα. Έξω από το Λαϊκό την έφαγα, την ώρα που έκανα εισαγωγή ασθενούς.
Το ποσό δεν είναι μεγάλο, το γαμώτο όμως είναι, αν σκεφτεί κανείς ότι ήμουν σε κανονική θέση ενώ 10άδες άλλοι ήταν διπλοπαρκαρισμένοι για να πιουν τον καφέ τους στην πλατεία. Πχιότητα ζωής λέμε.
Θα υποβάλω τις αντιρρήσεις μου, μαζί με αντίγραφο του εισιτηρίου (αν μου το δώσουν από το νοσοκομείο) και βλέπουμε...

(μήπως να το πέταγα σε κανέναν κάλαθο;)
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#443378 Γράφουν αβέρτα εκεί
Εδιτ
Τα διπλοπαρκαρισμενα είναι στην μεριά του δημου Ζωγράφου που δεν έχει ουτε δημοτικη αστυνομία ουτε η τροχαία γράφει, εσένα σε έγραψαν στην μεριά του δημου αθηναιων που γυρνανε οι υπάλληλοι συνέχεια με τα μηχανάκια και γράφουν.
< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#443391 Κι από τις δύο μεριές της πλατείας είδα αρκετά διπλοπαρκαρισμένα (εγώ κορνάρισα για να εμφανιστεί αυτός που με είχε κλείσει), αλλά πράγματι από τη μεριά του Ζωγράφου είχε περισσότερα και έδειχναν πιο μόνιμου χαρακτήρα

Όχι ρε συ. Σιγά μην τρέχω. Θα πάρω τη βεβαίωση Δευτέρα πρωί, που έτσι κι αλλιώς εκεί θα είμαι () και θα τους στείλω ένα mail. Η πληρωμή γίνεται μέσω e-banking. Ελπίζω και η απάντησή τους (έστω αρνητική) να έρθει εντός του 10ημέρου (που ισχύει το 50%).

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#443811 Επειδή οι άλλοι είναι ζώα και σε έκλεισαν ή δεν τους έγραψαν σημαίνει ότι αυτόματα απαλλάσσεσαι οποιασδήποτε ευθύνης :hmmm: ;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#443813 Είναι το νέο Ford Herod.

Δεν μπόρεσα να βγάλω καλύτερη φωτογραφία, αλλά πρόκειται για την κλασική πια περίπτωση με το παιδάκι-αερόσακο στην αγκαλιά του συνοδηγού.

< >
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#443818
popolaros έγραψε:ηρθε στο σπιτι χαρτι απο την αστυνομια για να παω στο αστυνομικο τμημα της περιοχης. παω σημερα το πρωι και μου δειχνει ο τυπος φωτογραφια οτι ετρεχα με 85 χιλιομετρα σε κατοικημενη περιοχη ΠΕΡΥΣΙ τον απριλιο (30/4/2016). αφαιρεση διπλωματος για δυο μηνες (σορρυ μανα....) και 350 / 2 ευρω.


καλα ειανι μαλακες. μου στελνουν κληση για πριν απο 1.5 χρονο; παμε καλα;



περασα προχθες παλι απο το σημειο και προσπαθησα να βρω την πουτανα την καμερα. τι πηγαινοντας ανατολικα , τι πηγαινοντας δυτικα, καμερα στον ΠΟΥΤΣΟ ΣΤΙΒΟ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ


τι κανω;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#443830
Dimitris_P έγραψε:Επειδή οι άλλοι είναι ζώα και σε έκλεισαν ή δεν τους έγραψαν σημαίνει ότι αυτόματα απαλλάσσεσαι οποιασδήποτε ευθύνης :hmmm: ;

Όχι. Τα μόνα ελαφρυντικά που έχω είναι α) Δεν ήταν προφανές ότι η στάθμευση στο σημείο απαγορεύεται (ξεχασμένες δημοτικές ταμπέλες για απαγόρευση στάθμευσης υπάρχουν σε πολλά μέρη... δε σημαίνει κι ότι ισχύουν). β) Στις 6:30 το πρωί που πήγα εκτάκτως στο νοσοκομείο δεν υπήρχε άνθρωπος να ρωτήσω πού/πώς πληρώνω (με απασχόλησε το θέμα, γιατί δεν ήξερα σε τι φάση βρίσκεται το θέμα με τη δημοτική αστυνομία... αλλά δυστυχώς δεν είχα χρόνο να το ψάξω) και γ) Στις 12:00 που μπόρεσα να αποδεσμευτώ και πήγα να αφήσω κάτι στο αυτοκίνητο, είδα ότι όλα τα παρκαρισμένα είχαν κλήση.
Το ότι υπήρχε μία μεγάλη σειρά από διπλοπαρκαρισμένα, μηχανάκια χωμένα παντού ανάμεσά τους, κορναρίσματα, κλπ απλά με ενόχλησε περισσότερο. Πόσο μάλλον βλέποντας ότι η κλήση προέρχεται από τη Γενική Διεύθυνση Ποιότητας Ζωής :s_crazy :s_laughat
Το σημείο είναι παγίδα. Κι απ' ό,τι άκουσα από θαμώνες της περιοχής, αν προσκομίσεις χαρτί νοσοκομείου σου σβήνουν την κλήση (τώρα αν αυτό είναι σωστό ή λάθος.... σηκώνει συζήτηση).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#443934
popolaros έγραψε:
popolaros έγραψε:ηρθε στο σπιτι χαρτι απο την αστυνομια για να παω στο αστυνομικο τμημα της περιοχης. παω σημερα το πρωι και μου δειχνει ο τυπος φωτογραφια οτι ετρεχα με 85 χιλιομετρα σε κατοικημενη περιοχη ΠΕΡΥΣΙ τον απριλιο (30/4/2016). αφαιρεση διπλωματος για δυο μηνες (σορρυ μανα....) και 350 / 2 ευρω.


καλα ειανι μαλακες. μου στελνουν κληση για πριν απο 1.5 χρονο; παμε καλα;



περασα προχθες παλι απο το σημειο και προσπαθησα να βρω την πουτανα την καμερα. τι πηγαινοντας ανατολικα , τι πηγαινοντας δυτικα, καμερα στον ΠΟΥΤΣΟ ΣΤΙΒΟ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ


τι κανω;



Μπορεί να αφαιρέθηκε από τότε, μπορεί να ήταν κινητό συνεργείο...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#444102 Εμενα μου τη στειλαν την κλήση 2 χρονια κ 9 μηνες μετά (του Αγ. Μάμα) πριν καμια 7-8 χρόνια.

2 μήνες διπλωμα (Sorry Asics, από τότε άρχισα τρέξιμο απο τη βαρεμάρα)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#444996
Scotch έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Επειδή οι άλλοι είναι ζώα και σε έκλεισαν ή δεν τους έγραψαν σημαίνει ότι αυτόματα απαλλάσσεσαι οποιασδήποτε ευθύνης :hmmm: ;

Όχι. Τα μόνα ελαφρυντικά που έχω είναι α) Δεν ήταν προφανές ότι η στάθμευση στο σημείο απαγορεύεται (ξεχασμένες δημοτικές ταμπέλες για απαγόρευση στάθμευσης υπάρχουν σε πολλά μέρη... δε σημαίνει κι ότι ισχύουν). β) Στις 6:30 το πρωί που πήγα εκτάκτως στο νοσοκομείο δεν υπήρχε άνθρωπος να ρωτήσω πού/πώς πληρώνω (με απασχόλησε το θέμα, γιατί δεν ήξερα σε τι φάση βρίσκεται το θέμα με τη δημοτική αστυνομία... αλλά δυστυχώς δεν είχα χρόνο να το ψάξω) και γ) Στις 12:00 που μπόρεσα να αποδεσμευτώ και πήγα να αφήσω κάτι στο αυτοκίνητο, είδα ότι όλα τα παρκαρισμένα είχαν κλήση.
Το ότι υπήρχε μία μεγάλη σειρά από διπλοπαρκαρισμένα, μηχανάκια χωμένα παντού ανάμεσά τους, κορναρίσματα, κλπ απλά με ενόχλησε περισσότερο. Πόσο μάλλον βλέποντας ότι η κλήση προέρχεται από τη Γενική Διεύθυνση Ποιότητας Ζωής :s_crazy :s_laughat
Το σημείο είναι παγίδα. Κι απ' ό,τι άκουσα από θαμώνες της περιοχής, αν προσκομίσεις χαρτί νοσοκομείου σου σβήνουν την κλήση (τώρα αν αυτό είναι σωστό ή λάθος.... σηκώνει συζήτηση).


Καλησπέρα σας,

Η ένσταση σας με αρ.πρωτ.: ΧΧΧ/18-10-2017 έγινε δεκτή. Το πρόστιμο ακυρώθηκε .

Όνομα Επώνυμο
Γραφείο Ενστάσεων


:s_thumbsup
:s_howdy :s_drinks