Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#63769 καλή η φώτο :lol:

Κωνσταντίνε σε ποιες ρυθμίσεις τραβάς?

εγώ τραβώ σε 1280χ720 με 48 fps και τα 10 λεπτά τρώνε περίπου 7-8 gb...

παλαιότερα τραβούσα σε 1920χ1080 48 fps wide και έτρωγε πολύ περισσότερο, αλλά κυρίως στο παλιό λαπτοπ γ@μιόταν η κάρτα γραφικών. δεν έπαιζε καν το βίντεο...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63771 FHD@60 FPS, αν είναι να γίνει η δουλειά θα γίνει σωστά. :lol:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#63773
drdino έγραψε:FHD@60 FPS, αν είναι να γίνει η δουλειά θα γίνει σωστά. :lol:



η αληθεια ειναι πως στο κινητο κιολας ειχα τραβηξει video 50-60fps και εκανε αρκετη διαφορα σε γρηγορες κινησεις κλπ... Πολυ ποιο smooth εικονα. Για την χρηση αυτου του τυπου των καμερών θεωρώ must τα ανεβασμένα FPS (αν και πηδουν τις καρτες λιγακι).

Παντως Ντινε, απο οσα εχεις δείξει... δεν βρίσκω καποιον ιδιαιτερο λόγο να παει κανεις σε GO PRO με τα τριπλάσια λεφτά.

Εξαιρετική αγορά :s_cool
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#63784
vasilis έγραψε:Θέλω βιντεάκι εσωτερικά του τροχού με κεντραρισμα στην ανάρτηση!


στα δισκοφρενα με φρεναρισμα απο τελικες για να δουμε το κοκκινισμα στους δισκους :rtfm: :lol:

μου κανει και πλανο πανω στο μαντεμι της τουρμπινας/πολλαπλη εξαγωγης να κοκκινιζει σιγα-σιγα απο ανελεητο σκισιμο. :lol:


υγ τι κοστος εχει αυτη η καμερα?
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#63785 Εντυπωσιακή drdino,νομιζω γινεται αισθητη η διαφορα απο την SJ4000 :metalo:
(Δε του το χα να ακουγεται τοσο καλα το εργαλειο :inlove: )

@dimviii 169.99 usd εχει σε ολα τα κινεζομαγαζα :eat:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#63787 μεγαλη διαφορα με την go-pro.
απο δυνατοτητες πως ειναι σε συγκριση με την go-pro?
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#63835
drdino έγραψε:FHD@60 FPS, αν είναι να γίνει η δουλειά θα γίνει σωστά. :lol:

στα βίντεο που ανέβασες έχεις χαμηλώσει την ποιότητα?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#63843 Το εξωτερικό είναι cropαρισμενο. Στα υπόλοιπα ο,τι χαμηλώνει ο γιουτουμπης στο ανέβασμα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#63945 Ωραίος ο Κινέζος...
Για μένα αξίζει με τα 1000 για κάποιον που ψάχνει Action Cam. GoPro killer...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#63950
MIXOStsi έγραψε:Ωραίος ο Κινέζος...
Για μένα αξίζει με τα 1000 για κάποιον που ψάχνει Action Cam. GoPro killer...

όντως πολύ καλή επιλογή ο κινέζος από πάνω...

επιτέλους με το νέο λαπτοπ κατάφερα να παίξω fhd video χωρίς διακοπές κτλ κ να το επεξεργαστώ...

από το ταξίδι πριν 6 μήνες Cote d' Azur...



το αμάξι το είχα κάμπριο κ σε ορισμένα σημεία ακούγεται η βάση που τρίζει. με τις βάσεις της κάμερας έχω ένα θέμα... έχω πάρει 2, αλλά έχω προσαρμόσει πάνω μία περιστροφική μπίλια κ χαλά πολύ τη σταθερότητα... μεταφέρει κραδασμούς κ η κάμερα κινείται αρκετά...

προς το τέλος στο τούνελ παρατήρησα πως η εικόνα ταλαντώνεται αρκετά τώρα που το είδα... στο αρχικό βίντεο δεν είναι έτσι... φταίει μάλλον η επεξεργασία κατάργησης ταλάντωσης του movie maker μάλλον... είχε κάποιες ταλαντώσεις αλλά η επεξεργασία του γ@μησε τα πέταλα :lol:
Τελευταία επεξεργασία από PeterPan και 18 Ιαν 2015, 14:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#63953 Εγώ έχω αυτή για την Mobius και είναι σκυλί μέχρι τώρα...
Βέβαια είναι ελαφριά και η Mobius.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#63962 αυτή είναι καλή, αλλά προσαρμώζω πάνω αυτή τη μπίλια κ μου τα χαλάει κάπως...

Εικόνα

αυτή με την οποία τραβήχτηκε είναι η παρακάτω, στην οποία πάλι έχω τη μπίλια...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#64148 Κι ένα βραδινό πλάνο: