Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#547906
xenos έγραψε:Πας να κάνεις το άσπρο μαύρο στην συγκεκριμένη περίπτωση. Αμάξι φτιαγμένο (κάνει λίγο μπαμ η φάση), επάγγελμα, φωτός στα μέσα, πιτσιρικάς κλπ.... ε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Ποια η πιθανότητα να επέστρεφε πιωμένος και ποια να πήγαινε στην εκκλησία; :hmmm:
Δεν τον δικάζω, δεν τον κρίνω. Από τη στιγμή που δεν έφαγε κανέναν, οκ. Μπορεί και να μην ήταν τπτ από αυτά, αλλά η πουτάνα η εντύπωση που μου δίνει είναι ακριβώς το αντίθετο, πως να το κάνουμε δλδ;;;


Δεν τον δικάζεις, ...αλλά τον δικάζεις.

Επειδή λόγω προηγούμενης επαγγελματικής ενασχόλησης γύρναγα συχνά σπίτι τέτοιες ώρες, σαφώς και έχουν δει τα ματάκια μου άπειρους πιπίνους να οδηγούν μετά από μια νταμιτζάνα κρασί. Ακόμα έχω wet dreams με τη Τροχαία να στήνει μπλόκο γι αλκοτέστ στην έξοδο του πάρκινγκ και να κόβει κώλους κόβοντας ραβασάκια με τη σέσουλα. :twisted: Στον ίδιο επαγγελματικό χώρο, είχα ένα συνάδελφο (εντελώς ψυχούλα) που οδηγούσε πειραγμένη Silvia (ναι, με intercooler, σιδερώστρα πίσω και τα λοιπά είδη προικός). Το παιδί προφανώς δεν είχε λεφτά για 2ο αμάξι-χαμάλη, οπότε αναγκαστικά ερχόταν με το καγκουράμαξο. Που όταν λέμε καγκουράμαξο, εννοείται ότι δεν υπάρχει πιο κραυγαλέο στερεότυπο από την S13:

Εικόνα

Εννοείται (?) επίσης χ2 ότι το μόνο που θέλει όποιος δουλεύει (μακροχρόνια και συστηματικά) νύχτα είναι να πάει σπίτι του/της και να ξεραθεί στον ύπνο, όχι να το παίζει γερό ποτήρι.

Φαντάζομαι τώρα υποθετικό σενάριο όπου το παιδί επιστρέφοντας σπίτι του, εμπλεκόταν σε αντίστοιχο ατύχημα, είτε λόγω υπαιτιότητας άλλου, είτε λόγω ακόμα και απροσεξίας ή κούρασης τι θα έλεγαν διάφοροι κακώς εννούμενοι "νοικοκυραίοι"... :iconcool: Και δώστου να σχολιάζουν ότι "δεν μπορεί, σίγουρα έτρεχε, δεν το βλέπεις το αμάξι; Κάνει μπαμ από μακριά ότι ήταν αλήτης κοντράκιας" και να ποστάρουν άσχετες φωτογραφίες του από άλλη στιγμή "να δε βλέπεις; φώς φανάρι ότι έπινε!" :dizzy:

Να σε αντι-ρωτήσω λοιπόν με τη σειρά μου: ποιά η πιθανότητα να δούλευε απλά στα κλαρίνα για το νυχτοκάματο και να γύριζε σπίτι του χωρίς να έχει πιει; Και το καγκουρεμένο αμάξι να είναι το μόνο χόμπι του, να τρέχει 400άρι στο Τυμπάκι και έξω στο δημόσιο δρόμο να πηγαίνει κυρία; :hmmm:

Μάλλον αυτό που κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι η |λογοκρισία| που δέρνει ορισμένους που τρέχουν να κολλήσουν ταμπέλες με βάση τα στερεότυπα που έχουν στο στενόμυαλο κεφαλάκι τους. Είναι ακριβώς η ίδια νοοτροπία που βλέπεις λχ. σε είδηση ενός βιάσμού κάποιους να σχολιάζουν "Καλά, κι αυτή πήγαινε γυρεύοντας. Δεν βλέπεις τι φορούσε, το ξέκωλο; Τα ήθελε ο κώλος της, εγώ στο λέω. :rtfm: "
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#547917
Zorz έγραψε:
xenos έγραψε:Πας να κάνεις το άσπρο μαύρο στην συγκεκριμένη περίπτωση. Αμάξι φτιαγμένο (κάνει λίγο μπαμ η φάση), επάγγελμα, φωτός στα μέσα, πιτσιρικάς κλπ.... ε τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Ποια η πιθανότητα να επέστρεφε πιωμένος και ποια να πήγαινε στην εκκλησία; :hmmm:
Δεν τον δικάζω, δεν τον κρίνω. Από τη στιγμή που δεν έφαγε κανέναν, οκ. Μπορεί και να μην ήταν τπτ από αυτά, αλλά η πουτάνα η εντύπωση που μου δίνει είναι ακριβώς το αντίθετο, πως να το κάνουμε δλδ;;;


Δεν τον δικάζεις, ...αλλά τον δικάζεις.

Επειδή λόγω προηγούμενης επαγγελματικής ενασχόλησης γύρναγα συχνά σπίτι τέτοιες ώρες, σαφώς και έχουν δει τα ματάκια μου άπειρους πιπίνους να οδηγούν μετά από μια νταμιτζάνα κρασί. Ακόμα έχω wet dreams με τη Τροχαία να στήνει μπλόκο γι αλκοτέστ στην έξοδο του πάρκινγκ και να κόβει κώλους κόβοντας ραβασάκια με τη σέσουλα. :twisted: Στον ίδιο επαγγελματικό χώρο, είχα ένα συνάδελφο (εντελώς ψυχούλα) που οδηγούσε πειραγμένη Silvia (ναι, με intercooler, σιδερώστρα πίσω και τα λοιπά είδη προικός). Το παιδί προφανώς δεν είχε λεφτά για 2ο αμάξι-χαμάλη, οπότε αναγκαστικά ερχόταν με το καγκουράμαξο. Που όταν λέμε καγκουράμαξο, εννοείται ότι δεν υπάρχει πιο κραυγαλέο στερεότυπο από την S13:

Εικόνα

Εννοείται (?) επίσης χ2 ότι το μόνο που θέλει όποιος δουλεύει (μακροχρόνια και συστηματικά) νύχτα είναι να πάει σπίτι του/της και να ξεραθεί στον ύπνο, όχι να το παίζει γερό ποτήρι.

Φαντάζομαι τώρα υποθετικό σενάριο όπου το παιδί επιστρέφοντας σπίτι του, εμπλεκόταν σε αντίστοιχο ατύχημα, είτε λόγω υπαιτιότητας άλλου, είτε λόγω ακόμα και απροσεξίας ή κούρασης τι θα έλεγαν διάφοροι κακώς εννούμενοι "νοικοκυραίοι"... :iconcool: Και δώστου να σχολιάζουν ότι "δεν μπορεί, σίγουρα έτρεχε, δεν το βλέπεις το αμάξι; Κάνει μπαμ από μακριά ότι ήταν αλήτης κοντράκιας" και να ποστάρουν άσχετες φωτογραφίες του από άλλη στιγμή "να δε βλέπεις; φώς φανάρι ότι έπινε!" :dizzy:

Να σε αντι-ρωτήσω λοιπόν με τη σειρά μου: ποιά η πιθανότητα να δούλευε απλά στα κλαρίνα για το νυχτοκάματο και να γύριζε σπίτι του χωρίς να έχει πιει; Και το καγκουρεμένο αμάξι να είναι το μόνο χόμπι του, να τρέχει 400άρι στο Τυμπάκι και έξω στο δημόσιο δρόμο να πηγαίνει κυρία; :hmmm:

Μάλλον αυτό που κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια είναι η |λογοκρισία| που δέρνει ορισμένους που τρέχουν να κολλήσουν ταμπέλες με βάση τα στερεότυπα που έχουν στο στενόμυαλο κεφαλάκι τους. Είναι ακριβώς η ίδια νοοτροπία που βλέπεις λχ. σε είδηση ενός βιάσμού κάποιους να σχολιάζουν "Καλά, κι αυτή πήγαινε γυρεύοντας. Δεν βλέπεις τι φορούσε, το ξέκωλο; Τα ήθελε ο κώλος της, εγώ στο λέω. :rtfm: "



+1000
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#547953
Zorz έγραψε:...τρέχουν να κολλήσουν ταμπέλες με βάση τα στερεότυπα που έχουν στο στενόμυαλο κεφαλάκι τους.

Τα οποία στερεότυπα προφανώς προκύπτουν εντελώς τυχαία...
5 η ώρα το πρωί 21χρονος που γιόρταζε έχει ελάχιστες πιθανότητες να έχει πιει αλκοόλ.
Τύπος με καγκουρέμενο αυτοκίνητο με τεράστιο intercooler και εισαγωγή αέρα ακόμη και στο φανάρι :dizzy: , πιθανότατα δεν τρέχει! Απλά το έκανε έτσι για να το βλέπει και να το καμαρώνει!
ΟΚ...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#547958 Άλλο οι ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕΣ και άλλο η ΣΚΑΤΙΛΑ που ξεχείλισε ξανά. Με κάλυψε ο Ζορζ ,δεν θα μπορούσα να τα πω τόσο κόσμια βέβαια.Τελος από εμένα,δεν χρειάζεται να εξηγήσουμε τα βασικά σε κόσμο πού είτε δεν μπορεί είτε δεν θέλει να τα καταλάβει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#547964 Καμιά φορά το φαίνεσθαι ΕΞΑΠΑΤΑ οπότε καλό είναι να μην προτρέχουμε να βγάλουμε συμπεράσματα.

Επίσης το αδιευκρίνιστες συνθήκες είναι αυτό ακριβώς που λένε. Όταν βρεθούν τα δεδομένα και γίνει η κατάλληλη έρευνα, θα διελευκανθεί η υπόθεση, εάν δεν μπει σε κανά αρχείο.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#548007 Βασικά τη σκατίλα εσύ τη βγάζεις, g...

Από κει και πέρα, σταματήστε να είστε τόσο μυξοπαρθένες... καμιά σκατίλα δεν βγήκε, τίποτα παράλογο δεν ειπώθηκε και καμία δίκη δεν έγινε... απλά είναι cool να είσαι sjw.
Γιατί θα ήθελα να σας δω σε ένα τραπέζι με τη παρέα να αναφέρεται το θέμα, κάποιος να πει ότι έτρεχε και ήταν ντίρλα γι αυτό σκοτώθηκε (που είναι σωστό βάση πιθανοτήτων και στατιστικά) και να τον πείτε στα ίσια σκατάνθρωπο...
Ποιος κολλάει ταμπέλες?

calm your tits γενικότερα παίδες...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#548009 +1000 στο παραπανω ποστ απο τον Τριαινα.

Εγω δεν εβαλα φωτο απο τον μακαριτη Μιχο μου.
Ουτε χασκογελαγα με μικρα παιδια.


Και αλλο να υποθεσεις τα αιτια (που ξαναλεω, αδιαφορο , πιθανον να ειναι ετσι) και αλλο να γινεσαι αδεκαστος μπαρας Μιχο. Μην διαστρεβλωνουμε το νοημα της συζητησης οπως μας συμφερει.

Τελικα καταλαβα τι φταει. Εγω.
Γιατι επρεπε να βαζω και σαλιο τελικα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#548010 Έγινε g, μου...
Συνέχισε να λες ότι κάποιοι χρήστες του φόρουμ ξεχειλίζουν σκατίλα... κανένα πρόβλημα!
Άβαταρ μέλους
By DAP
#548016 Ρε σεις σταματηστε τις ροχαλες ενθεν και ενθεν και οταν μιλαμε για περιστατικα που εχουν γινει μιλια μακρυα απο μας ας βαζουμε στην αρχη ενα "Η γνωμη μου ειναι οτι μπορει να ......"

Νομιζω οτι μαλλον σωστα τα λεω..... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#548173 Καραμπολα σημερα το πρωι πρωι στν λεωφ. Καβαλας… Περασε με κοκκινο κτυπησε σε παρκαρισμενο, μετα ένα μηχανακι που μπηε σε μαγαζι και τα τζαμια επεσαν σε θαμωνα που επινε καφε…. Δεν αντεληφθει το κοκκινο ειπε ο οδηγος!!!!! θα εφτεγε ο πρωινος καφες μαλλον…. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#548208
224v έγραψε:Καραμπολα σημερα το πρωι πρωι στν λεωφ. Καβαλας… Περασε με κοκκινο κτυπησε σε παρκαρισμενο, μετα ένα μηχανακι που μπηε σε μαγαζι και τα τζαμια επεσαν σε θαμωνα που επινε καφε…. Δεν αντεληφθει το κοκκινο ειπε ο οδηγος!!!!! θα εφτεγε ο πρωινος καφες μαλλον…. :iconcool:

Η μία εκ των δύο τραυματιών υπέκυψε στα τραύματά της
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#548223 Έχω πετύχει μερικά τροχαία εκεί.
Σε ένα πραγματικά απόρησα πως το κατάφεραν ενώ ήταν και ενδεικτικό με τι οδηγούς έχουμε να κάνουμε καθημερινά.
Ο ένας από την πάνω πλευρά της Αθηνών στην Παπανδρέου, ο άλλος από την κάτω στην Κύπρου και ήθελαν να πάνε προς Αθήνα και Κόρινθο αντίστοιχα.
Μόνοι τους, όλος ο δρόμος άδειος και κατάφεραν και έπεσαν μυωπικά σχεδόν ο ένας πάνω στον άλλον κάτι που από το φανάρι που περίμενα φαινόταν ξεκάθαρα πως θα συμβεί.
Κανείς από τους 2 δεν κατάφερε να στρίψει 2 μέτρα το αμάξι.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#548244
mousatos έγραψε:i don't see a problem with the photos . πχ
https://www.nzherald.co.nz/lifestyle/ne ... d=12154978



Context: αυτός ο άγνωστος, Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Κρήτης, 2012


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#548518 Ακόμα γράφατε εκτός θέματος? :lol:
Θέλω να αναλογιστειτε το χρόνο που σας πήραν όλα αυτά.
Έπειτα το χρόνο που μου πήρε να τα μεταφέρω, δηλαδή περίπου 20 δευτερόλεπτα.
Σίγουρα κάτι θα μου ξέφυγε αλλά εδώ είμαι, δεν χάνομαι.
Φυσικά τα επόμενα απλά θα τα σβήσω. Χρόνος 3 δευτερόλεπτα. :s_roses [Mod]