Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#817421 Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν ότι ο άτυχος άνδρας ήταν ηλικίας 54 ετών ενώ η οδηγός του ΙΧ ηλικίας 73 ετών συνελήφθη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#817431
224v έγραψε:Θα πήγε να χωθει από δεξιά η μηχανη..μαλλον

.

Ποιο πιθανο να εκανε αποτομα δεξια για να βγει απο την ΑΟ ο οδηγος , το εχω δει στο ιδιο σημειο απο τερμα αριστερα στην ραμπα εξοδου, μαζι με φρεναρισμα για να προλαβει.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#817473 Αμυντική οδήγηση.
Στο 50% των διαδρομών στην πόλη αποφεύγω να παίζω μουσική στ'αμάξι. Παλιότερα ήμουν σχεδόν στο 95% , αλλά έχω αρχίσει και "χαλάω" .
Πρέπει να το κάνω 100% again.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#818727 Δεν είναι από Ελλάδα, αλλά μου έκανε εντύπωση η κατάληξη της σύγκρουσης

Άβαταρ μέλους
By axel12p
#819123
Φοβερό θανατηφόρο τροχαίο στην παραλιακή: Mηχανή τράκαρε με 7 αυτοκίνητα
Ένας 57χρονος οδηγός μηχανής βρήκε τραγικό θάνατό σήμερα το πρωί, σε τροχαίο δυστύχημα, στην παραλιακή. Σύμφωνα με πληροφορίες του Notia.gr, το τροχαίο έγινε στο ύψος του Αλίμου και συγκεκριμένα στη διασταύρωση Ποσειδώνος και Koνδύλη, όταν η μοτοσυκλέτα που κατευθυνόταν προς Πειραιά, κάνοντας προσπέραση, χτύπησε σε ένα καθρέπτη και κατέληξε πάνω σε ένα βανάκι, αφού πρώτα είχε τρακάρει με τουλάχιστον 7 οχήματα, τα οποία ήταν ακινητοποιημένα λόγω της κίνησης. Ο οδηγός που φορούσε κράνος σκοτώθηκε επιτόπου. Από την σφοδρή σύγκρουση ξεκόλλησε η μπαγκαζιέρα της μηχανής και τινάχτηκε στον αέρα, καταλήγοντας πάνω σε ένα αυτοκίνητο.

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#819196 57 χρονων και αντι το μυαλο του να το εχει στην οικογενεια του και το πως θα περασει οταν παρει την συνταξη το εριξε στο getaway με μηχανη;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#820719 Δεν έγινε ατύχημα, αλλά κάλλιστα θα μπορούσε...
https://www.drive.gr/news/ellada/sok-od ... non-lamias
Γυναίκα η οδηγός λένε. Θα μπορούσε, εννοείται, να συμβεί στον οποιονδήποτε (ηλικιωμένο) :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#820847 Το πρώτο μήνυμα της Χριστίνας Σούζη μετά το τροχαίο: «Δεν ξέρω πώς, αλλά τη γλίτωσα φτηνά!»

Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής είπε πως δεν έχει καταλάβει πως έγινε το τροχαίο επειδή ήταν από πίσω του αλλά ούτε και η Χριστίνα Σούζη: «μου έλεγε "μπορείτε να μου πείτε πως συνέβη αυτό;"».
*************************************************************************************
Αν δεν ξέρεις πώς , αλλού πήγαινες κι αλλού κοιτούσες , αν κοιτούσες. Ή δε θες να πεις επειδή ίσως ντρέπεσαι.

Με την ευκαιρία, Α στα διάλα με τους βλάκες που ανάβουν φλας 3 μέτρα πριν στρίψουν.
Άβαταρ μέλους
By Δημ.Φυλακτος
#820862 https://www.newsbeast.gr/world/arthro/9 ... -narkotika

https://www.youtube.com/watch?v=BNlGsSX ... =emb_title

Ο 19χρονος καταδικάστηκε και για τα δύο περιστατικά και πρέπει να κάνει κοινωνική εργασία για 10 ημέρες ενώ του απαγορεύτηκε να οδηγεί για τρία χρόνια.

Απορια: πρεζομενος και τις 2 φορες, προκαλεσε τετοιο ατυχημα και δεν διαβασα για πολυχρονη φυλακιση.
Απο την αλλη αντι να του κοψουν δια βιου την οδηγηση μονο 3 χρονια εκτος;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#820892 Το τρακτέρ με ρυμουλκουμενο είναι ζόρικη κατάσταση δεν πήγαινε γρήγορα και το σεντάν πήγαινε κοντά στη διπλή λωρίδα, λίγο ξέφυγε το τρακτέρ και έγινε ο,τι έγινε!!.σηκώθηκε το τρακτέρ και πάτησε το σεντάν μετά εστριψε πλάγια, και ξέφυγε...τυχεροί όλοι.

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#820904 Τυχαία βλέπω τον εισαγγελατο να προσπαθεί να ερμηνεύει την Τούμπα που πήρε η Χριστίνα Σουζη κατεβαινοντας μετά το δακτυλίδι μέχρι το φανάρι του παραδείσου. Πήγαινε με τον ουρανό μέχρι τη διασταύρωση. Ευτυχώς χωρις ουτε αμυχη. Πρέπει να άκουμπησε πεζοδρόμιο και να ανασηκωθηκε.

.
Τελευταία επεξεργασία από 224v και 08 Ιουν 2023, 16:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά