Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#330783
pipinos1976 έγραψε:Τραυματισμός υπήρχε σίγουρα, αφού είχε ασθενοφόρο,
Ευχαριστώ.



Δεν χρειάζεται τραυματισμός για να υπάρχει ασθενοφόρο.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#330787 Που είναι ο ανεκδιήγητος εκείνος δικηγόρος του Παντελίδη που ζητούσε να περιμένουμε να μας δείξει το μαύρο κουτί :lol: της Merc τι είχε γίνει ακριβώς ?

Ο Παντελίδης θα φθάσει στο σημείο να γίνει ο Τζέϊμς Ντήν της χώρας, έλεος δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#330907 Σημερα κατα τις 9.40 σχεδον εξω απο το νομισματοκοπειο, κοπελιτσα ξαπλα στο δρομο. Αστυνομια κοσμος, χαμος. Δεν ειδα μηχανακι/αιματα κλπ. Ποιος ξερει τι να εγινε.

<
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#331170
edmond έγραψε:Πιπίνε αφού στρίψατε για Π. Ράλλη, πως είδες το σκηνικό με το σκόντα το οποίο είχε γίνει παρακάτω;


Κατεβαίναμε δύο αυτοκίνητα. Εμένα μου έβγαλε ειδοποίηση για ατύχημα το Waze (πολύ αργά*, αφού φαινόταν η ανάσχεση στην κυκλοφορία), οπότε αμέσως πήρα τηλέφωνο τον επόμενο που συνέχιζε μέχρι παραλιακή και μου είπε πώς έγινε η ζημιά.

* Μάλλον επειδή κατεβαίναμε χαλαρά, κάπου 80+/-10 (με το όριο δηλαδή), μας έδωσε ειδοποίηση 1,5-2km πριν το ατύχημα. Η ανάσχεση, όμως, ήταν κάπου 500m μπροστά μας, οπότε φαινόταν ότι κάτι είχε γίνει. Η ενημέρωση για το ατύχημα ήταν απλά επιβεβαίωση.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#333253 Εικόνα
http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/418019

Αχαΐα:Ένας 67χρονος νεκρός από την Ηλεία και δύο τραυματίες στη Πατρών-Πύργου - Μετωπική ΙΧ και εμπλοκή φορτηγού


*Aυτό στη φώτο ήταν κάποτε ένα Nissan Sunny
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#333256 Προς Θεού μη γίνει και αυτός ο δρόμος σαν τον Κορίνθου-Πατρών, μέχρι να τον φτιάξουν. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By theo13
#333278
Geo f1 έγραψε:Τι θα βλεπουν και αυτοι οι διασωστες ε?


Επειδή έτυχε γνωστός μου να ήταν στο συμβάν (Πυροσβέστης) μου είπε χαρακτηριστικά ότι ο οδηγός έγινε κομμάτια. Και μιλάμε για άνθρωπο έμπειρο που έχει δει τα άπειρα και δεν έβαλε σάλτσα