Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#520090 Πέρασα από το αντίθετο ρεύμα και και διπλοκοίταξα για να σιγουρευτώ ότι δεν έκαναν πουλάκια τα μάτια μου.

Σενάριο Α: Άναψε κόκκινο, το είδε τελευταία στιγμή, φρένα και έφυγε εκεί που έφυγε
Σενάριο Β: Πήγε να στρίψει διπλοσειρά με τα όσα, δεν τον/την άφησαν και έφυγε ευθεία.


Έχω πάει να διεμβολίσω μια ακατνόμαστη ένα βράδυ στο ίδιο σημείο, όπου έχει βγεί απο τον παράδρομο (που να είναι σκάρτα 10 μέτρα πριν το φανάρι) και έχει κόψει την Κηφισίας κάθετα κλείνοντας πρακτικά τη μισή αριστερή και τη μισή μεσαία λωρίδα, για να στρίψει σε αυτό το φανάρι. (σσ: έτσι απέκτησα το flat spot στο λάστιχο )
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#520094 Βλέπω πινακίδα επαρχίας, οπότε βάζω στο τραπέζι και το τρίτο σενάριο, να έπιασε τη γλήγορη αριστερή λωρίδα (μόνο που δεν ήταν τέτοια τελικά)
Όπως επίσης και το τέταρτο σενάριο (στο οποίο είναι μόνο η πινακίδα από επαρχία) να επιχείρησε προσπέραση από την ελεύθερη λωρίδα εξόδου, αλλά να μην πρόκαμε.

Και μην ξεχνάμε και το πιο απλό σενάριο.

< >
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#520095 To 4o θα μπορούσε υπό προϋποθέσεις, αλλά εκείνη την ώρα μπορεί να σε πιάσει και 2 φορές αυτό το φανάρι άρα δεν παίζει.

Προσωπικά είμαι φαν του ξυραφιού του Όκαμ, και τείνω στο δικό σου απλό σενάριο :ninja: , αλλά είπα να το παίξω ευπρεπώς για αυτό είπα και τον/την . :s_blush
Άβαταρ μέλους
By 224v
#520131 Υπηρχε και ενα ακομα αυτοκινητο που ενεπλακει και ηταν σταματημενο στον παραδρομο οπως κατεβαινει καποιος... μαλλον το β) ... συνεβει..., να ερχοτανε να μπει καουμποικα και να ηταν γεματο και αναγκαστικα πηγε ευθεια, οπως δε προσπαθησε να μπει χτυπησε και τον αλλο που ηταν εκει...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#520173
pierce21 έγραψε:To 4o θα μπορούσε υπό προϋποθέσεις, αλλά εκείνη την ώρα μπορεί να σε πιάσει και 2 φορές αυτό το φανάρι άρα δεν παίζει.

Ναι, αλλά είχε συμβεί εκείνη την ώρα ή πιο πριν που ήταν πιο χαλαρά; :s_biggrin

pierce21 έγραψε:Προσωπικά είμαι φαν του ξυραφιού του Όκαμ, και τείνω στο δικό σου απλό σενάριο :ninja: , αλλά είπα να το παίξω ευπρεπώς για αυτό είπα και τον/την . :s_blush

Ναι, πρόσεξα το τον/την και σε συγχαίρω για το ήθος σου :lol: (εγώ δυσκολεύομαι πια, με τόσα που βλέπουν τα μάτια μου καθημερινά :( )
Άβαταρ μέλους
By theo13
#520272
Scotch έγραψε:Βλέπω πινακίδα επαρχίας, οπότε βάζω στο τραπέζι και το τρίτο σενάριο, να έπιασε τη γλήγορη αριστερή λωρίδα (μόνο που δεν ήταν τέτοια τελικά)
Όπως επίσης και το τέταρτο σενάριο (στο οποίο είναι μόνο η πινακίδα από επαρχία) να επιχείρησε προσπέραση από την ελεύθερη λωρίδα εξόδου, αλλά να μην πρόκαμε.

Και μην ξεχνάμε και το πιο απλό σενάριο.

< >


Πατριώτης :vava: (Από Μιναρούπολη)
Άβαταρ μέλους
By drdino
#520707 Final destination φάση... Τρομερό. :(
(Φωτογραφίες από άλλον, εγώ ήμουν από την απέναντι μεριά)

Εικόνα
Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#520708 Οταν ο Corsair λεει πως τα toyota δεν εχουν καμια δουλεια στον δρομο, τον κοιτατε περιεργα. Να... οριστε! Αμα δεν υπηρχε ο καρκινος στον δρομο δε θα χε συμβει τιποτα απο ολα αυτα. :rtfm: :x
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#520729 Απολύτως εκληματικη τοποθετηση φορτιου! :lipsealed:
Ακομα και με πολύ απλη λογικη, ειναι εμφανες οτι σε φρεναρισμα θα εκτοξευθουν μπροστα.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#520750
Scotch έγραψε:Fatal να υποθέσω; :(


Mάλλον όχι, από ότι διαβάζω δεν είχε επιβάτες κι οδηγός είναι οκ. Αν είχε επιβάτες (prius ταξι;) τότε σίγουρα θα ήταν σκούρα τα πράματα.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#520751 Μα τι κανει η τροχαία???. Κανεις δεν είδε το δέσιμο του φορτίου?. Υπάρχει κανονας που να βεβαιώνει τη σωστη ασφάλιση του φορτίου??, αν είναι σφικτά δεμενο η όχι?? Νομιζω υπάρχει κενό σε αυτό το θέμα.. Πλην πολύ φανερών περιπτώσεων, ποιος θα μπορεί να σταματήσει ενα όχημα με απλή υποψία οτι ίσως πέσει το εμπόρευμα σε φρενάρισμα

.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#520768 υπαρχει καποιο τηλ η τροπος γενικα να μιλησω με την υπηρεσια που ασχολειται με τα φαναρια?

σημερα αλλαξαν τα 4 φαναρια στην διασταυρωση που μενω και εκει ανοιγαν ανα 7 δευτερα ενα ενα καποιος ειχε την φαινη ιδεα να αναβουν τα αντικρουωμενα φαναρια μαζι και το πρασινο για τους πεζους και ολα αυτα μεσα σε 9 δευτερα
δεν μπορει κανεις να περασει ποσο μαλλον τα γεροντια και εχει γινει μπουρδελο η περιοχη
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#520816 αν παρεις τηλ την σηματοδοτηση θα σε γραψουν κανονικα.Στειλε πμ στον g να το ζητησει υπηρεσιακα. :iconcool: