Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#498509 Γιεπ. Με όποιον έχω μιλήσει, που να γνωρίζει το σημείο του συμβάντος έχει γίνει γυναίκα του λωτ.

Εάν προλάβω θα περάσω αργότερα για αυτοψία επί τόπου. Αν και ούτε από κοντά δεμπαίζει να το πιστέψω. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#498511 Δεν ριχνω το φταιξιμο τοσο στο γυναιο με το σμαρτ (---> οξυ +βαση= Σαλας + νερο, ΚΑΙ ΝΕΡΟ ΛΕΓΩ ΚΟΥΝΑΒΟΜΑΡΚΟΒΑΓΓΟ) αλλα στην υπαρξη αυτου του εκτρωματος στην Ελλαδα που μπορει, στην Ελλαδα που ονειρευεται. :s_whiteflag :s_whiteflag

ΤΑΓΙΠ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΠΑΛΕΣ ΜΕΣΑ. :s_shout :s_shout
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#498513 +1 περί φταιξίματος, γουάτ γουώς ση ντόουιν αουτσάϊντ δε κίτσεν κτλ. :iconcool:

Εμένα με εξέπληξε το πώς έπεσε ΚΑΤΩ από τη γέφυρα. Η πρώτη σκέψη θα ήταν για dui ή κάτι τέτοιο, υπό κσ είναι baffling που λέμε και στην αρκέηντια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#498514 Εμενα με εκπλησσει γιατι εχει πεσει μονο αυτη κατω απο το Π.
Ο Καρανικας την εφτιαξε;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#498517
Ο Καρανικας την εφτιαξε;

Αριστερές αναρχοάπλυτες λετσαρίες. :(

ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΡΕΪΝ ΝΤΡΑΊΗΝ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ. ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΦΥΓΑΝ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΣ ΑΣΙΑΣ. :rtfm: :rtfm: :rtfm:

Εικόνα

Τα κάγκελα σώζουν ζωές. Σνιφ, κλαψ, λυγμ, γύρνα πίσω αρχοντράντρα μου. :s_cry
Άβαταρ μέλους
By citastak
#498531 Την περνάω και εγώ συχνά τη γέφυρα. Η στροφή Π είναι περίεργη και αν την ίδια ώρα στρίβει άλλο όχημα από την αντίθετη κατεύθυνση μπορεί να υπάρξει φιλάκι.
Το σμαρτ μάλλον αντέδρασε υπερβολικά; Ποιός ξέρει. Αναρωτιέμαι πάντως πώς βγάλαμε πορίσματα χωρίς να έχουμε κάποια πληροφόρηση για το συμβάν.
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#498563
g8777 έγραψε:Εμενα με εκπλησσει γιατι εχει πεσει μονο αυτη κατω απο το Π.
Ο Καρανικας την εφτιαξε;


Το ενδιαφέρον είναι ότι δεν έχει πέσει ή γκρεμίσει κάποιος τον τοίχο από την δεξιά πλευρά, γιατί ο κάθετος δρόμος που βγαίνει στην γέφυρα είναι κατηφορικός με δρόμο ελληνικής ποιότητας (=γυαλισμένος).
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#498582
Scotch έγραψε:Απορώ πώς βγήκε μόνο με ελαφρά τραύματα στα πόδια από το 666/κουβαδάκι ... πιθανολογώ ότι απλά φορούσε ζώνη... :shifty:

Εικόνα
Εικόνα



Αφου δεν φυσαγε πολυ σημερα, πως εγινε αυτο;;;
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Κατα τα αλλα, το κουβαδακι ειναι αρκετα ασφαλες σε τροχαια που συμβαινουν μεσα στη πολη
και χιλιαρι τουρμπατο παρακαλω!
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#499042 Πώς μπορείς να την γλιτώσεις στο τσακ απο καταστροφη :lipsealed:

Με παίρνει τηλεφωνο ο φαδερ χτες και μου λέει, άκου τί πάθαμε χτες που ανεβαιναμε Αθήνα αργά το βράδυ. Ημουν στην αριστερή λωρίδα λίγο μετά την Κόρινθο και προσπερνούσα ενα ΙΧ με 140. Ξαφνικά βλέπω στη μέση του δρόμου μια σκιά και μην μπορώντας να την αποφύγω, προσπάθησα να την βάλω στη μέση του αυτοκινήτου αφού ο άλλος ήταν δίπλα μου. Ακούω ενα τρομακτικό γκουπ, κοιτάω τον καθρέφτη και βλέπω σπίθες να εκτοξεύονται πίσω απ το αυτοκίνητο :lipsealed:
Βγάζω το αμάξι στην βοηθητική, τους επιβάτες έξω, τρίγωνο και παίρνω οδική. Κοιτάμε απο κάτω απ το αυτοκίνητο και βλέπουμε κάτι σφηνομένο στο πίσω ψαλίδι. Ερχεται η οδική, βάζουμε γρύλο, το σηκώνουμε και τί να δουμε.

Ήταν ένας μεταλικός τάκος που βάζουν για σφήνα οι φορτηγατζίδες :help: Φορτώνουμε το αμάξι για να μην καθόμαστε, το πα΄με στο πάρκινγκ για να δουμε τί ζημιά έχει πάθει το αμάξι, περιμένοντας τα χειρότερα. Στο πάρκινγκ αφου το ψάξαμε, είδαμε ότι το μόνο που φαίνονταν ήταν η πλαστική ποδιά που είχε διαλυθεί :ninja: Λιγο παραπέρα ήταν ενας νταλικιέρης, ο οποιος περίμενε κι αυτός οδική. Του πιάνει κουβέντα ο θείος μου, και του λέει τί παίζει? Εδώ έπαθα δύο λάστιχα, πάτησα κάτι στη μεσαία και το πέταξα μακρυά, το είδα που κοπάνησε στο στηθαίο αλλά δεν ξέρω τί ήταν.

Μαντέψτε τί ήταν και φαντάσου να το έτρωγες στο παρπριζ :help: :help:

Τελικά είμασταν εντελώς κωλόφαρδοι, το αμάξι απο κάτω δεν έπαθε τπτ, απο ελάχιστα θα μπορουσε να σφηνωνε κάπου αλλού και να το διέλυε τελείως...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#499083 πες μας σε παρακαλώ πόσο θα κοστίσει η ποδιά , γιατί τα "καλόπαιδα" στην toyota αλεξ/πολης μου ζήτησαν 240e για τη δικιά μου που φυσικά δεν τα έδωσα καθώς η τιμή μου φάνηκε υπερβολική. Προχθές πήρα σε 3 άλλες αντιπροσωπίες , στις 2 δεν το σήκωνε κανείς ( στα ανταλλακτικά) και η 3η με γείωσε. Οπότε με την πρώτη ευκαιρία θα το πάω σε εξωτερικό συνεργείο μιας και έχει σπάσει σε ένα σημείο αλλά προς το παρόν αντέχει.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#499091 Δεν ξέρω σε τέτοιες περιπτώσεις αν σε αποζημιώνει ο αυτοκινητόδρομος...

Πριν μερικά χρόνια μου είχε ραγίσει παρμπριζ όταν αυτοκίνητο από μπροστά μου πέταξε πετραδάκια από έργα που έκαναν... Μου κάλυψαν την αλλαγή no questions asked, ο Αιγαίου...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#499112 Σε αποζημιωνει. Οπως και για ζωο σε αποζημιωνει.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#499381 Σε αντίστοιχη περίπτωση που είχε φύγει κάτι από όχημα και είχε πέσει στο δρόμο, έκανε δήλωση ο ίδιος σε όλους όσους έπαθαν ζημιά από το αντικείμενο και μας κάλυψε όλους η ασφαλιστική του, η οποία έκλεισε πρόσφατα νομίζω. Βέβαια μιλάμε για ΑΝΘΡΩΠΟ που καταρχάς το πήρε χαμπάρι και το πήρε όλο πάνω του. :thumbsup: