Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#601326 Λογικά θα φταίει ο νέος Ποινικός Κώδικας ή ο νόμος Παρασκευόπουλου... :help:
Η ελληνική δικαιοσύνη, πολιτική ή στρατιωτική, είναι αδυσώπητη απέναντι στα θύματα, και στις αδύναμες ομάδες, ενώ σε κάτι τέτοια @ ξαφνικά δείχνει συμπόνοια.
Αλλά ΟΚ, ας είναι έξω αυτός, το βασικό είναι που είναι μέσα ο Κουφοντίνας και οι αναρχικοί, εγώ νιώθω ιδιαίτερα ασφαλής.
:s_hang :s_blush
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#601327 Aπό τη στιγμή που δεν εμβόλισε το όχημα αλλά ήταν ατύχημα οι φόνοι θεωρούνται εξ αμελείας από την άλλη όμως υπάρχει εγκατάλειψη. Σίγουρα βρήκε ένα παραθυράκι του νόμου και πάτησε εκεί, προφανώς και δεν πέτυχε στις καλές του τον εισαγγελέα για να τον αφήσει με περιοριστικούς όρους.
Επιπλέον δεν ξέρω και κατά πόσο σοβαρή θα είναι η ποινή του γιατί αυτή τη στιγμή το μόνο που τον βαραίνει είναι η εγκατάλειψη θυμάτων. Πρέπει δηλαδή να αποδειχθεί αν όντως και η οδήγησή του και η ταχύτητα που κινούνταν ήταν εγκληματική.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#601332 @ΗΦ

Δε θα 'λεγα ότι είναι παράλογα τα γραφόμενά σου in a vacuum, μα μου έφεραν αυτό το quotάκι στο μυαλό:

Deleted User 1 έγραψε:Τι ταξική |λογοκρισία| είναι αυτή που σας έχει βαρέσει στο κεφάλι τους αριστερούληδες του φόρουμ εσχάτως? :hmmm: Κι όλα αυτά επειδή βγήκε η ΝΔ? Ποιος χέστηκε? :hmmm:

Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#601335 To σχόλιό μου αφορά όμως την δικαιοσύνη και όχι την όποια κυβέρνηση. Τα ίδια έλεγα και λέω πάντως, δεν έχω αλλάξει άποψη. Η ελληνική δικαιοσύνη είναι ανάξια εμπιστοσύνης, δυστυχώς. Μόνον και μόνον που δικαστές αλλάζουν γνώμη με την αλλαγή κυβερνήσεων, δείχνει πως είναι εντελώς καθοδηγούμενη. Δες και τον χαμό που έγινε με την επιλογή των ανώτατων δικαστών, που αρνήθηκε να υπογράψει ο Παυλόπουλος, με την βούλα δηλαδή παραδεχόμαστε πως η δικαιοσύνη είναι ζήτημα κυβερνητικής επιλογής.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#601340 Η εγκατάλειψη θεωρείται ακόμα πλημμέλημα ή κάνω λάθος :hmmm: ;
Επίσης, το ότι ο δολοφόνος είναι στο Ναυτικό, τον εντάσσει στην αρμοδιότητα των αντίστοιχων αρχών;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#601345
Govus έγραψε:Η εγκατάλειψη θεωρείται ακόμα πλημμέλημα ή κάνω λάθος :hmmm: ;
Επίσης, το ότι ο δολοφόνος είναι στο Ναυτικό, τον εντάσσει στην αρμοδιότητα των αντίστοιχων αρχών;

Γιατί νομίζεις πήδηξε στην θάλασσα;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#601353
Anonymous Founder έγραψε:To σχόλιό μου αφορά όμως την δικαιοσύνη και όχι την όποια κυβέρνηση. Τα ίδια έλεγα και λέω πάντως, δεν έχω αλλάξει άποψη. Η ελληνική δικαιοσύνη είναι ανάξια εμπιστοσύνης, δυστυχώς. Μόνον και μόνον που δικαστές αλλάζουν γνώμη με την αλλαγή κυβερνήσεων, δείχνει πως είναι εντελώς καθοδηγούμενη. Δες και τον χαμό που έγινε με την επιλογή των ανώτατων δικαστών, που αρνήθηκε να υπογράψει ο Παυλόπουλος, με την βούλα δηλαδή παραδεχόμαστε πως η δικαιοσύνη είναι ζήτημα κυβερνητικής επιλογής.


Aυτό που λες, με την καθοδηγούμενη δικαιοσύνη έχει να κάνει με τους ''μεγάλους'', Τσοχατζόπουλος, 17Ν κλπ. Για όλους τους υπόλοιπους η νομοθεσία, όποια κι αν είναι η κυβέρνηση είναι απλά για κλάματα.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#601359 "Μηδενι δικασης πριν αμφι τον μυθον ακουσης".
Φωκιλιδης.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#601365 Εγκατάλειψη θύματος και οδήγηση DUI έπρεπε να έχει κατ'ελάχιστον 2 χρονάκια φυλάκα στα ΚΑΤΕΡΓΑ αδιαπραγμάτευτα, όλα τα άλλα γεγονότα που συνέβαλαν στο ατύχημα είναι συζητήσιμα. Βάλτον σε ένα λατομείο να σπάει πέτρα στους 36C .
Άβαταρ μέλους
By Serf
#601491 Μόλις ανέφεραν στον Ant1 ότι για τον εν λόγω εκκρεμεί δικαστήριο απο το 2016 επειδή (1) δε σταμάτησε σε μπλόκο, (2) τραυματίστηκε αστυνομικός στην καταδίωξη και (3) βρέθηκαν ναρκωτικές ουσίες στο σπίτι κατά την έρευνα που επακολούθησε του περιστατικού.

< >
Τελευταία επεξεργασία από Serf και 28 Αύγ 2019, 20:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By edmond
#601500 Χθές το βράδυ πάντως είχε βγεί στην τηλεόραση ο δικηγόρος του και δεν ήταν ο Κούγιας. Ίσως στην πορεία το πράγμα χόντρυνε κι άλλο και επιστράτευσαν τα μεγάλα μέσα.