Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#747366 Αφού δεν σκότωσε και κανέναν τυχαίο περαστικό πάλι καλά
Άβαταρ μέλους
By theo13
#747371 Ίσως το πιο σοκαριστικό βίντεο από το ατύχημα. Η κοπέλα σώθηκε χάρη σε περαστικούς που είχαν ψυχραιμία να δράσουν.
Δεν έχω καταλάβει αν ο νεκρός απανθρακώθηκε ή σκοτώθηκε κατά την σύγκρουση. Θα είναι κρίμα να μην πρόλαβαν να τον βγάλουν έξω

https://www.in.gr/2022/01/13/greece/tzortzis-monogyios-stigmi-pou-ferrari-pairnei-fotia/

Σε συνέχεια της συζήτησης που κάναμε τις προάλλες για τους πυροσβεστήρες, η φωτιά αυτή (με δεδομένο από ότι φαίνεται ότι υπάρχει διαρροή καυσίμου ή/και λαδιού από την σύγκρουση) είναι χαρακτηριστική και δεν αντιμετωπίζεται με ένα τυπικό πυροσβεστήρα αυτοκινήτου. Όμως αν όλα τα αυτοκίνητα είναι εξοπλισμένα και τα πρώτα π.χ. 5 τους χρησιμοποιήσουν μπορεί να κερδηθεί σημαντικός χρόνος (κάποια δευτερόλεπτα) για να σωθεί μια ζωή.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#747385 Αν ξαναακούσω οι δρόμοι είναι επικίνδυνοι, πραγματικά...

Ας πρόσεχε. Και εγώ έχω αποφύγει πεζούς γάτες κτλ , αλλά θα τρέξω με 50 άντε 60 μέσα στις κατοικημένες. Και δεν έγινε τπτ παρά ένα μικρό παραδοσιακό βρισίδι, έτσι για να γνωριστούμε.

Βλέπω τι καθίκια είμαστε ως οδηγοί, τώρα που οδηγώ πατίνι.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747389 Μεγάλο κερδος που δεν έφαγε κανέναν άλλο

"Πήρα φεραρικο, πάω να το ανοίξω,βλέπεις μωράκι μου πόσο πιανει;"

Καλό παράδεισο μπρο, να προσέχεις τον Παντελο
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#747393
melos86 έγραψε:Πατινι σε δημοσιο δρομο και ειμαστε εμεις τα καθικια??


https://getelectric.gr/oloi-oi-neoi-kan ... inia-epio/

and I quote.

Τα Ε.Π.Η.Ο. που διατέθηκαν στην ελληνική αγορά ή τεκμηριωμένα εισήχθησαν στη Χώρα πριν τη δημοσίευση του παρόντος, με μέγιστη σχεδιαστική ταχύτητα άνω των 25 χλμ/ώρα, δύναται να κυκλοφορήσουν σε δημόσιο οδικό δίκτυο υπό την προϋπόθεση ότι η μέγιστη ταχύτητα κίνησής τους περιορίζεται στα 25 χλμ/ώρα.

Τα ΕΠΗΟ απαγορεύεται να κυκλοφορούν σε οδούς όπου το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο ταχύτητας των αυτοκίνητων οχημάτων υπερβαίνει τα 50 χλμ/ώρα.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747394 Νωρίτερα πάντως, στον σκάι ο πρωκτοσ(υναλαρ)άλτε πρόλαβε να ξεχωρίσει τον σχωρεμένο από την αδερφή του και τυχαία βουλευτή της ΝΔ, αναλύοντας δεδομένα όπως.
- πρώτη μέρα με καινούργιο αμάξι, ε όλοι μας έχουμε τον ενθουσιασμό.
- κλασικά, αναφορά στην μάρκα, λες και έχει σημασία το ταμπελάκι στο καπό.
- γνωστός επιχειρηματίας της Μυκόνου--->άρα δεν έχει σχέση οικονομικά με την αδερφή, μην νομίζετε δλδ(ναι έτσι είπε)
Και κάτι άλλα γραφικά που μου διαφεύγουν.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#747395
edmond έγραψε:γνωστός επιχειρηματίας της Μυκόνου--->άρα δεν έχει σχέση οικονομικά με την αδερφή, μην νομίζετε δλδ(ναι έτσι είπε)

:s_crazy
:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#747403
JimClark έγραψε:
melos86 έγραψε:Πατινι σε δημοσιο δρομο και ειμαστε εμεις τα καθικια??


https://getelectric.gr/oloi-oi-neoi-kan ... inia-epio/

and I quote.

Τα Ε.Π.Η.Ο. που διατέθηκαν στην ελληνική αγορά ή τεκμηριωμένα εισήχθησαν στη Χώρα πριν τη δημοσίευση του παρόντος, με μέγιστη σχεδιαστική ταχύτητα άνω των 25 χλμ/ώρα, δύναται να κυκλοφορήσουν σε δημόσιο οδικό δίκτυο υπό την προϋπόθεση ότι η μέγιστη ταχύτητα κίνησής τους περιορίζεται στα 25 χλμ/ώρα.

Τα ΕΠΗΟ απαγορεύεται να κυκλοφορούν σε οδούς όπου το ανώτατο επιτρεπόμενο όριο ταχύτητας των αυτοκίνητων οχημάτων υπερβαίνει τα 50 χλμ/ώρα.

Για καθικια μιλησες, οχι για παρανομους! Αλλο το ενα, αλλο το αλλο!
Χειροτερη κατηγορια απο τα πατινια δεν υπαρχει ομως... Ειναι χειροτεροι και απο τα μηχανακια!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747421 Σημερινες δημοσιευσεις λένε ότι είχε κάνει μόλις 3,5 χλμ με το αυτοκίνητο,μόλις το είχε παραλάβει από μάντρα στη Βούλα.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747425 Ο Γιώργος Λιάγκας μέσα από το Πρωινό μίλησε για τη γνωριμία του με τον αδικοχαμένο Τζώρτζη Μονογυιό και έδωσε λεπτομέρειες για τη μοιραία Ferrari.

«Τη Ferrari την έφερε από τη Γερμανία με γερμανικές πινακίδες και θα την εκτελώνιζε. Η Ferrari αυτή είναι η 488 GTB. To συγκεκριμένο μοντέλο ήταν αυτό που λέμε πίστας. Ήταν ένα πειραγμένο μοντέλο που έφτανε 600 άλογα. Μιλάμε για έναν πύραυλο. Καινούργιο το αυτοκίνητο αυτό έχει 450.000 ευρώ. Σύμφωνα με το δικό μου ρεπορτάζ το πήρε μεταχειρισμένο, γύρω στις 280.000 ευρώ. Επειδή τον ήξερα και είχε τύχει να βρεθούμε σε κοινές παρέες, ήταν ένα πολύ σεμνό παιδί. Πήγαινε πολύ καλά επιχειρηματικά στη Μύκονο. Παντρεύτηκε και έκανε δυο παιδάκια. Και την αδερφή του έχω γνωρίσει», είπε χαρακτηριστικά ο παρουσιαστής.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#747429
dimviii έγραψε:Σημερινες δημοσιευσεις λένε ότι είχε κάνει μόλις 3,5 χλμ με το αυτοκίνητο,μόλις το είχε παραλάβει από μάντρα στη Βούλα.


Ούτε ο de Cesaris δεν έκανε τέτοια ρεκόρ
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#747430
edmond έγραψε:Νωρίτερα πάντως, στον σκάι ο πρωκτοσ(υναλαρ)άλτε πρόλαβε να ξεχωρίσει τον σχωρεμένο από την αδερφή του και τυχαία βουλευτή της ΝΔ, αναλύοντας δεδομένα όπως.
- πρώτη μέρα με καινούργιο αμάξι, ε όλοι μας έχουμε τον ενθουσιασμό.
- κλασικά, αναφορά στην μάρκα, λες και έχει σημασία το ταμπελάκι στο καπό.
- γνωστός επιχειρηματίας της Μυκόνου--->άρα δεν έχει σχέση οικονομικά με την αδερφή, μην νομίζετε δλδ(ναι έτσι είπε)
Και κάτι άλλα γραφικά που μου διαφεύγουν.


Αρρωστακι ο τυπος :dizzy: