Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#740322
NickTG έγραψε:Σκοτώθηκε σήμερα ένα παιδί από τη γειτονιά σε βόλτα με τη μηχανή έξω από τον οικισμό Τιτάν.
Από αυτά που μάθαμε βρήκε πάνω σε μια άλλη μηχανή μπροστά του, έπεσε και χτύπησε στο κεφάλι. Το κράνος ήταν στο σπίτι.

Είχε κλείσει τα 22 πριν δύο βδομάδες και θεώρησε σωστό πριν λίγο καιρό, ούτε 2 μήνες, να πάρει ως πρώτη μηχανή μια CBR600RR με την οποία εννοείται πως πέρναγε τρέχοντας μέσα στα δρομάκια μας.


Προδιαγεγραμμένη κατάληξη. Κρίμα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#740414
Άβαταρ μέλους
By theo13
#741301
panos2171 έγραψε:


Tρομακτική η άγνοια του πρώτου εμπλεκόμενου που έκανε βόλτες γύρω από το αυτοκίνητό του. Αν την γλύτωσε είναι τυχερός. επίσης alarm για να προειδοποιήσουν τους πίσω χρησιμοποίησαν μόνο 2 από όσους πέρασαν. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#743105 Μασούτης Χαριλάου Θέρμης. Κλασσική παραβίαση διπλής γραμμής από το seat για να μπει στο πάρκιγκ γυμναστήριο στην άλλη πλευρά. Ο ντελιβεράς φορούσε κράνος ίσως τη γλίτωσε κ χωρίς κάταγμα...Είχε αισθήσεις, πονούσε λίγο, περιμέναμε μέχρι να τον πάρει ασθενοφόρο.Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#743142 Αυτός τώρα τι πρόστιμο πρέπει να φάει ;
Ελπίζω να τον κυνηγήσει ο παπακιας με δικηγόρους κτλ έως σκίσιματος
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743854
Chris έγραψε:https://www.gazzetta.gr/plus/2073296/lamborghini-egine-smparalia-meta-apo-trohaio-stin-larisa

Ο εθνικος μας δικηγορος? :hmmm:


Μη γινεσαι κακος. Να σου θυμισω τι ελεγε ο ψηλος :rtfm:

Ειμαι τοσο καλος οδηγος, που στα αυτοκινητα μου δεν κανω ποτε μικτη ασφαλεια"
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#743860
Ειμαι τοσο φραγκάτος, που στα αυτοκινητα μου δεν κανω ποτε μικτη ασφαλεια"

fixed
Άβαταρ μέλους
By bill33
#743871
mousatos έγραψε:
Ειμαι τοσο φραγκάτος, που στα αυτοκινητα μου δεν κανω ποτε μικτη ασφαλεια"

fixed

ή δεν τον ασφαλίζει κανείς.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#743885
bill33 έγραψε:
mousatos έγραψε:
Ειμαι τοσο φραγκάτος, που στα αυτοκινητα μου δεν κανω ποτε μικτη ασφαλεια"

fixed

ή δεν τον ασφαλίζει κανείς.


To πιο πιθανό... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By theo13
#746730 Πιερία: Πολύνεκρο τροχαίο με θύματα 20χρονα παιδιά

Κάτω από αδιευκρίνιστες μέχρι στιγμής συνθήκες, ο 20χρονος οδηγός του οχήματος στο οποίο επέβαιναν συνολικά πέντε νεαροί, εξετράπη της πορείας του και προσέκρουσε διαδοχικά στις προστατευτικές μπάρες και σε κολώνα φωτισμού.

Με την συνδρομή αντρών της Πυροσβεστικής, απεγκλωβίστηκαν δυστυχώς νεκροί, δύο 21χρονοι επιβάτες, μία 22χρονη και σοβαρά τραυματίες, ο 20χρονος οδηγός και μία 20χρονη επιβάτης.

https://www.news247.gr/koinonia/pieria-treis-nekroi-kai-dyo-traymaties-se-trochaio-stin-thessalonikis-athinon.9489348.html
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#746789 Θεωρητικά στο σημείο υπάρχει μπαριέρα. Στην πράξη... :thumbsdown:
Τι ακριβώς προσφέρει η συγκεκριμένη μπαριέρα;

Εικόνα