Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#513509 Εντωμεταξυ ο οδηγός του Ibiza που ευθύνεται για το ατύχημα μάλλον έτρεχε πάρα πολύ και του έφυγε στη στροφή...
Ήταν στρατιωτικός...Κλασσικό για ατύχημα στη Κω την ώρα που σχολανε ή πάνε το πρωί για δουλειά...
Απορώ πόσο ανεύθυνοι μπορεί να είναι...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#513673 21 νεκροί, 518 τραυματίες σε τροχαία στην Αττική το Μάιο

link

Μα μέσα στη μπόλη; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#513721
224v έγραψε:
pipinos1976 έγραψε:δ) νιώθει ο βασιλιάς της ασφάλτου γιατί το Aygo που οδηγώ μπροστά του το περνάει για πλάκα και ε) προσπαθεί να ψήσει την Σούλα να έρθει το βράδυ στο σπίτι του... :oops: :whistlink:


Στην πολη μεσα με το δικο μου AYGO του 2006, δυσκολα με περναει καποιος, εκτος αν θελω να με περασει….Μην το υποτιμας!!!, :lol: και να θυμασαι παντα ότι εσυ χωρας να παρκαρεις εκει που αυτος δεν μπορει!!! . :thumbsup:


Αυτό το ξέρω εγώ κι εσύ. Το θέμα είναι αν το καταλαβαίνουν οι άλλοι. Θα γράψω ένα εκτενές κείμενο άλλη στιγμή, όπου θα περιγράψω περιστατικά χαρακτηριστικά της νοοτροπίας και της έλλειψης σκέψης στην πλειοψηφία του κόσμου.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#513724
Scotch έγραψε:21 νεκροί, 518 τραυματίες σε τροχαία στην Αττική το Μάιο

link

Μα μέσα στη μπόλη; :hmmm:


Παρκάρισμα σε γωνίες, τρέχουν μπροστά από σχολεία (βλ. σχετική δημοσίευση), περνάνε κόκκινα χωρίς να έχουν ορατότητα, δεν έχουν λάστιχα, οι πεζοί δεν ελέγχουν όταν περνάνε, στρίβουν χωρίς ορατότητα με όσο πάει το αμάξι και, ξαφνικά, βλέπουν εμπόδιο που δεν το αποφεύγουν, σκέφτονται "ΠΑΣΟΚ, ουίσκι και του Καρρά οι δίσκοι" και συγκρίνουν με σήμερα, οπότε έχουν κόκκινο μπροστά, 100 αμάξια σταματημένα και έχουν ξεχαστεί στο γκάζι του TSi κτλ κτλ που μπορούμε να γράφουμε για ώρες. Η φύση, όμως, είναι ανίκητη και δεν καταλαβαίνει από λέλουδα, γκόμενες και BMW χαμηλωμένα με οροφή.

Από τον κολλητό έχω μάθει ένα πράγμα και μόνον όλα αυτά τα χρόνια. Είναι ο τρόπος σκέψης του Έλληνα στην σύγχρονη εποχή: αν δεν ενοχλήσεις, δεν σε υπολογίζει κάνεις. Έτσι, στην προσπάθειά τους να ενοχλήσουν, προκαλούν και ατυχήματα γιατί όλο και κάποιος δεν θα μπορέσει να αντιδράσει τελικά, όταν, από τέρμα αριστερά με 150 στην Συγγρού, φρενάρεις και βγαίνεις προς Αμφιθέας προσπαθώντας να ενοχλήσεις όσους περισσότερους μπορείς.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#513734
Scotch έγραψε:21 νεκροί, 518 τραυματίες σε τροχαία στην Αττική το Μάιο

link

Μα μέσα στη μπόλη; :hmmm:


Γιατί σε παραξενεύει; Σε αστικό περιβάλλον γίνονται οι περισσότερες διαδρομές και ταυτόχρονα υπάρχουν τα περισσότερα hazards.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#513752 Sry, ειρωνικό ήταν το σχόλιο :oops:
Αναπαρήγαγα την απορία κάθε ανίδεου όταν ακούει για ατύχημα μέσα στην πόλη ή όταν έρχεται η στιγμή να φορέσει ζώνη και σου λέει "μα μέσα στην πόλη;".
Άβαταρ μέλους
By Govus
#514118 Μα καλά, μόλις πριν λίγους μήνες δεν απαγορεύτηκε η κυκλοφορία τους σε δημόσιους δρόμους :hmmm: ;

(θα μου πεις, τι ρωτάω και 'γω βραδιάτικα...)
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#514239
Govus έγραψε:Μα καλά, μόλις πριν λίγους μήνες δεν απαγορεύτηκε η κυκλοφορία τους σε δημόσιους δρόμους :hmmm: ;

(θα μου πεις, τι ρωτάω και 'γω βραδιάτικα...)

Ναι, ήταν λίγο μετά τον αντικαπνιστικό νόμο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#514432
axel12p έγραψε:
Govus έγραψε:Μα καλά, μόλις πριν λίγους μήνες δεν απαγορεύτηκε η κυκλοφορία τους σε δημόσιους δρόμους :hmmm: ;

(θα μου πεις, τι ρωτάω και 'γω βραδιάτικα...)

Ναι, ήταν λίγο μετά τον αντικαπνιστικό νόμο
Και λίγο πριν από αυτόν για την καταπολέμηση της φοροδιαφυγής!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#515097 Τροχαίο σοκ με 6 νεκρούς στην Εγνατία Οδό -Τρία παιδιά στα θύματα

Βαν με 16 παράνομους μετανάστες, ιρανικής καταγωγής, βγήκε εκτός πορείας και έπεσε στο προστατευτικό στηθαίο

https://www.protothema.gr/greece/articl ... natia-odo/
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#515103 Τα σχόλια σου γυρνάνε τ'άντερα... :s_omg

Πόσα συμπλέγματα κουβαλάνε μερικοί (αναφέρομαι στα μη τρολλάκια, εάν βέβαια υπάρχουν στο συγκεκριμένο σάϊτ).
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#515136
Ένα μικρό τζιπ

16 ατομα? Τι σκατα αυτοκινητο ηταν? Αν ηταν υπερφορτωμενο δεν το ειδε κανεις στα διοδια να ενημερωσει την τροχαια? :(
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#515139
diplomat έγραψε:συγκεκριμένο σάϊτ


Αρκεί αυτό.
Ο απόπατος της ντόπιας δημοσιογραφίας.