Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#533251 Τι ήθελες να πάρει μηχανάκι να σκοτωθεί; Καλύτερα το αυτοκίνητο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#533256 Αληθινή απάντηση συναδέλφου που έδινε το αγροτικό στο γιο του σε παρόμοια ηλικία...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Morx
#533360
Obelix έγραψε:Τι ήθελες να πάρει μηχανάκι να σκοτωθεί; Καλύτερα το αυτοκίνητο.

< Note >



Obelix έγραψε:Αληθινή απάντηση συναδέλφου που έδινε το αγροτικό στο γιο του σε παρόμοια ηλικία...

< Note >



Ε ναι! Ααααπαπαπα!! Να σκοτωθει?? Μηχανακι?? Φτου φτου μακρια απο 'μας!!
Καλυτερα να παρει αμαξι να σκοτωσει και αλλους αν δεν φυγει στα γκρεμια. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533455 3 παιδια νεκρα και 2 τραυματιες στην Κοζανη. 17χρονα και 19 χρονα εφυγε το αμαξι από τον δρομο, τουμπαρε σε χωραφι. χωρις ζωνες μαλλον και να το αποτέλεσμα.... οι γονεις φερουν ευθηνη??? η ηταν περήφανοι για τα παιδια τους... :rant:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#533466
Zeus έγραψε:Τραγωδία με 16χρονο νεκρό σε τροχαίο

Απο που να το πιασεις... :(


Εχει πολλά να πιάσεις

Το spark δεν είναι ούτε για κόντρες ούτε για μόστρα αρα δεν σκοτώνουν μόνο τα γρήγορα...
Το spark απο την άλλη εχει κορυφαία παθητική ασφάλεια δείτε το small overlap αμερικάνικο crash test και θα καταλάβετε, οι αερόσακοι που έπρεπε να ανοίξουν άνοιξαν.
Αν δεν φοράς την ζώνη ασφαλείας όμως ... δείτε πως είναι καρατεντωμένη στο πλάι της κολόνας ,αρα έσκασε και ο πυροδοτικός μηχανισμός της (εντατήρας) .

Επομένως το 16 χρονο πήρε το αμάξι χωρίς δίπλωμα , εννοείτε , χωρίς έστω να το έχουν μάθει να φοράει τη ζώνη , ενώ τον συμπλέκτη και να αλλάζει ταχύτητες κάποιος του το έμαθε :hmmm:

Πρέπει επιτέλους οι εισαγγελείς να σταθούν στο ύψος τους, να βρουν τις κατάλληλες κατηγορίες και κάποιοι γονείς να εμφανιστούν στις κηδείες των παιδιών τους με αστυνομική συνοδεία και αμέσως μετά πάλι μέσα , ούτε στον καφέ να πάνε , με όλα τα κανάλια παρόντα μόνο έτσι, σκληρό ναι αλλά ίσως κάποιοι παραδειγματιστούν , πάλι καλά που δεν πήρε μαζί του και άλλους ...

Και φυσικά πριν αλέκτωρ λαλήσει, ο άλλος στην Κοζάνη έντυσε στα μαύρα τη μισή πόλη :(
Άβαταρ μέλους
By gianik
#533482 το έχουμε πει , στο χωριό είναι μαγκιά και ένδειξη γαματοσύνης , ο 13χρονος να οδηγάει το τρακτέρ και να βοηθάει τον μπαμπά του...Περήφανος κ αυτός στέκεται στον καφενέ του χωριού κ καμαρώνει για τον ανδρακλα γιο του... Για παπί κλπ δεν το συζητάμε ,από τα 10... :(
Για σχολείο;;;
Έλα μωρέ , τι να μάθει;;; και τα χωράφια σε ποιον θα μείνουν;;
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#533491
224v έγραψε:3 παιδια νεκρα και 2 τραυματιες στην Κοζανη. 17χρονα και 19 χρονα εφυγε το αμαξι από τον δρομο, τουμπαρε σε χωραφι. χωρις ζωνες μαλλον και να το αποτέλεσμα.... οι γονεις φερουν ευθηνη??? η ηταν περήφανοι για τα παιδια τους... :rant:


Εικόνα

Κλασικά εικονογραφημένα...

Πριν κάποια χρόνια, αντίστοιχη παρέα μόλις έχει αγοράσει ένας από όλους Golfακι, το παίρνουν πρώτη βραδιά για βόλτα. Στην έξοδο της Κοζάνης με κατεύθυνση Θεσσαλονίκη, καμπή αριστερή, τα χιλιόμετρα πολλά για το σημείο, το αυτοκίνητο απογειώνεται από τον δρόμο και προσγειώνεται στην καρότσα ενός φορτηγού. Αν θυμάμαι καλά, δύο νεκροί, ο τρίτος σοβαρά τραυματισμένος.

Όσο δεν υπάρχουν έλεγχοι, τέτοια θα συμβαίνουν.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#533500
gianik έγραψε:το έχουμε πει , στο χωριό είναι μαγκιά και ένδειξη γαματοσύνης , ο 13χρονος να οδηγάει το τρακτέρ και να βοηθάει τον μπαμπά του...Περήφανος κ αυτός στέκεται στον καφενέ του χωριού κ καμαρώνει για τον ανδρακλα γιο του... Για παπί κλπ δεν το συζητάμε ,από τα 10... :(
Για σχολείο;;;
Έλα μωρέ , τι να μάθει;;; και τα χωράφια σε ποιον θα μείνουν;;


Έτσι ακριβώς είναι, δυστυχώς....
Άβαταρ μέλους
By glf
#533567 Τι να πεις τώρα.... Μαύρες ειδήσεις

Γεμάτο αυτοκίνητο να σκάει σε κολώνα... Με πολλά (έρχεσαι από κατηφόρα).
Το χειρότερο σενάριο έγινε και χόλωσε όλη η Κοζάνη
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533607 :help:
glf έγραψε:Τι να πεις τώρα.... Μαύρες ειδήσεις

Γεμάτο αυτοκίνητο να σκάει σε κολώνα... Με πολλά (έρχεσαι από κατηφόρα).
Το χειρότερο σενάριο έγινε και χόλωσε όλη η Κοζάνη

Για ποσο καιρο??? σε μερικες μερες παλι καποιο παιδι θα παρει τα κλειδιά και θα συμβουν τα ιδια…. περιπου. Οι γονεις φταινε και ας λενε ότι δεν μπορουν να τα απαγοευσουν στα παιδια τους απλα ετσι βγαζουν την ευθυνη από πανω τους... Υποκριτες και ανεύθυνοι να μεγαλωνουν παιδια...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#533629 Ας μην κρίνουμε χωρίς να ξέρουμε και ειδικά τόσο σκληρά. Λέω εγώ τώρα...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#533655
MONMAN έγραψε:Το spark δεν είναι ούτε για κόντρες ούτε για μόστρα αρα δεν σκοτώνουν μόνο τα γρήγορα...
(


Νομίζω είναι aveo. Το spark δεν είναι δυνατόν να έχει τόσο μακρύ καπό.

Όσο για το άλλο της Κοζάνης , ήταν αθλητές :
http://www.gazzetta.gr/basketball/psak/ ... o-pics-vid
Άβαταρ μέλους
By Morx
#534347 Εχω μια απορια.

Μεσα σε 3 χρονια, με τρακαραν 3 φορες. Χωρις δικη μου υπαιτιοτητα.
Την προτελευταια φορα, ενας μεθυσμενος με εγκατελειψε, για κακη του τυχη τον βρηκα και επεσε κλαμα. Ολα καλα αποζημιωθηκα.


Την τελευταια φορα, τον Ιουνιο που μας περασε (1η Ιουνιου, καλα μου μπηκε ο μηνας! :lol: ), ο υπαιτιος, αρνουταν οποια ευθυνη, δηλωνοντας στα ισια τη |λογοκρισία| του - δηλαδη: Αλλαξα 3 λωριδες με τη μια, για να βγω σε εκεινο τον καθετο δρομο.

Με γνωμονα το οτι δηλωσε λοιπον τη |λογοκρισία| που εκανε στην τροχαια και στην ασφαλιστικη, ΔΕΝ αποδεχτηκε την ευθυνη, αλλα οι ασφαλιστικες εβγαλαν μεταξυ τους το πορισμα και αποζημιωθηκα στο 100% (για μια ακομα φορα...) τοσο για υλικες ζημιες αλλα και για σωματικες βλαβες....

Ποσταρω διοτι απο κωλοφαρδια και μονο αποζημιωθηκα χωρις να τραβιεμαι στα δικαστηρια.
Ο τυπος δηλωσε ξεκαθαρα τη |λογοκρισία| που εκανε ΕΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΟΥ.
Θα μπορουσε να ειχε δηλωσει οτι να 'ναι. Ξεκαθαρα το εκανε εν αγνοια του, αφου παρολο που εσφαλε, αρνουταν οποιαδηποτε ευθυνη για το τροχαιο! Ηταν ουγκανος, αμορφωτος, τελειως στην κοσμαρα του και για να το κανω πιο στρωτο, ηταν σαν να περναγε απο STOP και να δηλωνε, περασα απο STOP, αλλα δε φταιω!


Αυτος ο τυπος, εκανε τη |λογοκρισία| του, εν αγνοια του, εγω ξεμπλεξα απο το στραβο που μου εκατσε απο κωλοφαρδια και κοιμαται ησυχος γιατι ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ηταν ασφαλισμενος. Εαν αντι για αλλαγη 3 λωριδων σχεδον καθετα σε ανυποπτο χρονο, ειχε απλα καρφωσει οπισθεν σταματημενος, επειδη επρεπε να στριψει ενα στενο πιο πριν, αντε βγαλε ακρη!

Σε τελευταια μου επικοινωνια μαζι του, ζητωντας του ομορφα να κανει φιλικη δηλωση με αποδοχη ευθυνης, μου ειπε
"εγω δεν επαθα ουτε γρατζουνια, προβλημα σου, εγω ηθελα να στριψω απο αριστερα στα δεξια για να παω στο σουπερμαρκετ" (Περνωντας 3 λωριδες κυκλοφοριας, μια λεωφορειολωριδα τελειως χυμα σχεδον καθετα!)
ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να λαβει και ενα ραβασακι απο την τροχαια ας πουμε? Μιλαμε για προκλητικα ηλιθιο! :dizzy: