Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#583491 Όπως λένε και στο τουΐτααα, πάλι καλά που δεν είχε το παιδί στο καθισματάκι πίσω...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#583508 Εγω παλι κατι καταλαβαινω λαθος, νομιζω οτι εχουν βαλει τα πραγματα του αυτοκινητου με τα το ατυχημα μεσα για να το μεταφερουν... δεν εχει σημαδια το οχημα μπροστα ισως να τουμπαρε?? δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#583510 Δεν χρειάζεται να υποθέσεις κάτι, λέει στο twitter ακριβώς τι έγινε. :)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#583511
drdino έγραψε:Δεν χρειάζεται να υποθέσεις κάτι, λέει στο twitter ακριβώς τι έγινε. :)


Α!!! δεν εχω τουητερ οποτε δεν εχω βοηθεια του κοινου!!

Τωρα μαλιστα...στην αρχη δεν ηταν το τουιτ...

Ειχε συμβει ενα τετοιο δυστυχημα στον Σκαραμαγκα θυμαμαι και μια κοπελλα δεν ηταν τυχερη... τοτε
Τελευταία επεξεργασία από 224v και 21 Μάιος 2019, 10:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#583514 Το έχει βάλει ο ζορζ στην δημοσίευσή του, δεν σου εμφανίζεται ίσως;

Εν συντομία, αποκολλήθηκε ο τροχός από φορτηγό που κινούνταν στο αντίθετο ρεύμα, πέρασε το κεντρικό διαχωριστικό και χτύπησε το 2008 μετωπικά (κυριολεκτικά στο μέτωπο :lipsealed: ).
Άβαταρ μέλους
By 224v
#583518
drdino έγραψε:Το έχει βάλει ο ζορζ στην δημοσίευσή του, δεν σου εμφανίζεται ίσως;

Εν συντομία, αποκολλήθηκε ο τροχός από φορτηγό που κινούνταν στο αντίθετο ρεύμα, πέρασε το κεντρικό διαχωριστικό και χτύπησε το 2008 μετωπικά (κυριολεκτικά στο μέτωπο :lipsealed: ).


Ναι ευχαριστω.. εγραψα και στο προηγουμενο, οτι ειχε γινει και στην Ελλαδα με θανατο τοτε..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#583633 το ιδιο και χειροτερο αποτελεσμα, εχει οταν χτυπας μουλαρι/γαιδουρι/αλογο.
και σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι πολυ δυσκολο να την βγαλεις καθαρη. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#583637 Γυάλινη οροφή, αν είδα καλά, το αυτοκίνητο. Δεν ξέρω αν είναι κι από αυτές που είναι/δείχνουν ενιαίο σύνολο με το παρμπρίζ, και πόσο έπαιξε κι αυτό ρόλο στο να μπει ολόκληρος ο τροχός μέσα στο αυτοκίνητο.
Ευτυχώς δεν υπήρχε παιδάκι στο κάθισμα, κι ευτυχώς θα συνεχίσει να έχει μπαμπά...
Πολύ τα φοβάμαι κάτι τέτοια, όπως επίσης τις περιπτώσεις που πατάει κάτι ο μπροστινός/απέναντι/κλπ και το τρως στη μούρη.

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#583668 Και εγώ γυάλινη νόμιζα ότι είχε αρχικά, αλλά τελικά φαίνεται ότι είχε κανονική οροφή. Τι να σου κάνει και αυτή με το βάρος και την ταχύτητα που είχε ο τροχός;

Και τα τυχερά συνεχίζονται....

Σοκαριστικό ατύχημα με Audi Q7 στη Ρωσία
Το γερμανικό SUV κόπηκε στη μέση μετά από πλευρική σύγκρουση με κολόνα.

Το προηγούμενο σαββατοκύριακο, εμφανίστηκαν στο διαδίκτυο φωτογραφίες ενός Audi Q7 το οποίο είχε κοπεί στη μέση μετά από πλευρική σύγκρουση με κολόνα. Το ατύχημα έλαβε χώρα σε κάποια περιοχή της Ρωσίας και από ότι φαίνεται κανείς δεν τραυματίστηκε σοβαρά. Οι αρχές μάλιστα αναζητούν τον οδηγό ο οποίος έφυγε από το σημείο του ατυχήματος εγκαταλείποντας πίσω του τα συντρίμμια. :dizzy:

Από τη σφοδρότητα της σύγκρουσης αντιλαμβανόμαστε πως το όχημα πρέπει να είχε αναπτύξει ιλιγγιώδη ταχύτητα πριν ο οδηγός χάσει τον έλεγχο και πέσει με δύναμη πάνω στην κολόνα. Όπως βλέπουμε από τις φωτογραφίες που δημοσίευσε η ιστοσελίδα Carscoops, το εμπρός και το πίσω μέρος του Q7 έχουν αποκολληθεί μεταξύ τους από το σημείο του B-Pillar, ενώ ένα κάθισμα από τη δεύτερη σειρά καθισμάτων έχει εκτοξευθεί αρκετά μέτρα μακρύτερα. Ιδιαίτερα παράξενο είναι πως οι πόρτες και η γενικότερη δομή του οχήματος δεν έχουν παραμορφωθεί, κάτι που ίσως έχει να κάνει με την τεράστια δύναμη που ασκήθηκε σε ένα πολύ μικρή επιφάνεια του πλαισίου κόβοντας το ακαριαία. Υπάρχουν βέβαια και ορισμένες πηγές που αναφέρουν πως το όχημα μπορεί να ήταν κομμένο και ραμμένο μετά από προγενέστερο ατύχημα, όμως κάτι τέτοιο δεν επιβεβαιώνεται.


Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#583676 ευτυχώς άνοιξαν οι αερόσακοι :lol:

κάπου πήρε το μάτι μου και για ένα τροχαίο στη Ρόδο όπου η μπαριέρα διαπέρασε το όχημα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#583717
vasilis έγραψε:ευτυχώς άνοιξαν οι αερόσακοι :lol:

κάπου πήρε το μάτι μου και για ένα τροχαίο στη Ρόδο όπου η μπαριέρα διαπέρασε το όχημα :lipsealed:


ετσι την επαθε και ο Κουμπιτσα.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#583737 Kι ένα παιδί κάποτε με R8 που τον είχε βρει στα πόδια αν δε κάνω λάθος.
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#583745
panos2171 έγραψε:Kι ένα παιδί κάποτε με R8 που τον είχε βρει στα πόδια αν δε κάνω λάθος.
Στην Ποσειδώνος.... τραγικό συμβάν και εκείνο...

< PAD 4 >