Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#540593 Το ωραίο είναι ότι στις ειδήσεις έλεγαν για τρελλή καταδίωξη με ηλιγγιώδη ταχύτητα με 150 χλμ, :yahoo: :yahoo: :yahoo: αυτό το σάπιο σούργελο για να πιάσει 150 χλμ πρέπει να το πετάξεις από ελικόπτερο σε ελεύθερη πτώση. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#540600 Κι ομως παει... :rtfm:
Μ ενα τετοιο 4Χ4, εχω πιασει πανω απο 150 στην μεγαλη ευθεια πριν τη Λαμια. :superman: :lipsealed:

Βεβαια δεν ειχε στροφομετρο ουτε κοφτη και ξαφνικα μπαμ μου χτυπησε βαλβιδες εκανε τρυπα στο πιστονι περναγε η συμπιεση στο καρτερ και πεταγε τα λαδια απ οπου εβρισκε!
Εκανε ενα συννεφο απο πισω οπως βλεπουμε να σκανε οι κινητηρες στην F1 :lol:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#540621 Μπα! Κινητηρα του αλλαξα και με υπηρετησε αρκετα χρονια ακομα! :lol:

Αυτο το συμβαν ηταν και η αφορμη να παρω το πρωτο κινητο μου γιατι μεχρι τοτε ημουν αντιθετος στην αποκτηση και χρηση κινητου, καθοτι αρχες της κινητης τηλεφωνιας)
Μολις εσκασε ο κινητηρας καταφερα με το ζορι να φτασω σ ενα παρκινγκ της εθνικης.
Εκει ηταν μια γυρω στα πενηντα, ειχε βγει απ το αμαξι της και μιλουσε στο κινητο της.
Παω και της λεω "με συγχωρειτε, επαθα βλαβη, μπορω να τηλεφωνησω μισο λεπτο στην οδικη βοηθεια; Οριστε και ενα κατοσταρικο για το τηλεφωνημα!"
"Οχι!" Μου λεει, μπαινει στο αυτοκινητο της και φευγει! :s_omg :s_shout :s_hang :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#540622
Y.V έγραψε:Παω και της λεω "με συγχωρειτε, επαθα βλαβη, μπορω να τηλεφωνησω μισο λεπτο στην οδικη βοηθεια; Οριστε και ενα κατοσταρικο για το τηλεφωνημα!"
"Οχι!" Μου λεει, μπαινει στο αυτοκινητο της και φευγει! :s_omg :s_shout :s_hang :lol:


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By italakias
#540720
21 quadra έγραψε:Το ωραίο είναι ότι στις ειδήσεις έλεγαν για τρελλή καταδίωξη με ηλιγγιώδη ταχύτητα με 150 χλμ, :yahoo: :yahoo: :yahoo: αυτό το σάπιο σούργελο για να πιάσει 150 χλμ πρέπει να το πετάξεις από ελικόπτερο σε ελεύθερη πτώση. :lol:


ΓΙατι βριζεις το αυτοκινητο;
145 χλμ με γιουγκο 45 στην ευθεια του ελευθεριος βενιζελος.
Ιταλικα γκαζια. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#540726
italakias έγραψε:
21 quadra έγραψε:Το ωραίο είναι ότι στις ειδήσεις έλεγαν για τρελλή καταδίωξη με ηλιγγιώδη ταχύτητα με 150 χλμ, :yahoo: :yahoo: :yahoo: αυτό το σάπιο σούργελο για να πιάσει 150 χλμ πρέπει να το πετάξεις από ελικόπτερο σε ελεύθερη πτώση. :lol:


ΓΙατι βριζεις το αυτοκινητο;
145 χλμ με γιουγκο 45 στην ευθεια του ελευθεριος βενιζελος.
Ιταλικα γκαζια. :iconcool:


Σε τι κατάσταση ? Τρύπιο από σαπίλα σαν το συγκεκριμένο ? Γιατί to συγκεκριμένο από την γενική του εμφάνιση κρίνει κανείς σε τι κατάσταση θα είναι η μηχανή και τα υπόλοιπα μηχανικά του, εκτός και αν φοράει κανένα V8 Ferrari ή Lancia Delta Turbo και το παίζει sleeper.

Άλλωστε το σχόλιο μου δεν είχε να κάνει με το αμάξι αλλά με τα σχόλια των δημοσιογράφων που λένε ότι τους πασάρουν οι άσχετες κοπελίτσες από τα master control των καναλιών.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#540863
edmond έγραψε:Γι' αυτό και πρόσφατα ο ΚΟΚ αναθεωρήθηκε εις βάρος του χωσίματος των δικυκλιστών. Κάπου πρέπει να μπεί ένας μπούσουλας. Και το λέω και γω που χώνομαι κάργα με το beverly. Όπως και σχεδόν όλοι βέβαια.


Δλδ;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#540879
EDDIE_147 έγραψε:
edmond έγραψε:Γι' αυτό και πρόσφατα ο ΚΟΚ αναθεωρήθηκε εις βάρος του χωσίματος των δικυκλιστών. Κάπου πρέπει να μπεί ένας μπούσουλας. Και το λέω και γω που χώνομαι κάργα με το beverly. Όπως και σχεδόν όλοι βέβαια.


Δλδ;

Δηλαδη αν γινει ατυχημα την ωρα που κανει διηθηση μοτοσυκλετα την ευθυνη φερει ο μοτοσυκλετιστης.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#540885 Α δεν ήξερα ότι έγινε ειδική διευκρίνιση σε αυτό.
Νόμιζα ότι η διήθηση ούτως ή άλλως δεν επιτρέπεται.

Θα πρέπει να αποδείξεις πάντως ότι έγινε διήθηση και ότι ο δικυκλιστής δεν πήγαινε στη διπλανή λωρίδα και εσύ έπεσες πάνω του όπως είναι 100% βέβαιο ότι θα ισχυριστεί.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#540888 Κάτι ξέρουν οι Ρώσοι και εξοπλίζουν τα αυτοκίνητά τους με dash cams.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#540892 Εξαρταται. Αν την κανεις οταν τα αμαξια ειναι σταματημενα η μεχρι 20 χαω διαφορα ταχυτητας, δεν ειναι πολυ πιθανο να συμβει ατυχημα. Εχεις την δυνατοτητα να αντιδρασεις με την μηχανη.

Τωρα αν πηγαινεις ετσι,

θα γινεις ηχος και φως στην στραβη :lipsealed:


ΥΓ. Το βιντεο δεν το εχω δει ολο, δεν αντεξα! :help:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#540894 Εντάξει, αυτός στο video είναι προφανώς ψυχασθενής και θα έπρεπε να του αφαιρεθεί δίπλωμα και μηχανή.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#540942 Εγώ το είδα μέχρι τέλους και μόλις τελείωσε συνειδητοποίησα οτι δεν έπαιρνα ανάσα και ρούφηξα μια μεγάλη τζούρα αέρα . :lol:
Τρελός ξετρελός πρέπει να έχει όραση 10/10 και αντανακλαστικά κάπου εκεί κοντά.

surprise
https://www.youtube.com/watch?v=w1FnP3cyCoI

πάντως με τέτοιο Traffic jam δε θέλει και πολύ να σου σαλέψει


To 'r' μπήκε στην θέση του. Mod.