Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#773266
pienaf έγραψε:Αυτά δεν είναι αυτοκίνητα, είναι τρόλεϊ χωρίς τρολέ...
Άχρηστα!!!


Για πέταμα... ούτε καν για ανακύκλωση!
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#773268 Μια από τα ίδια μου έμαθε να οδηγώ, αλλά δεν πέρασε ποτέ από μέσα μου η ιδέα να το πάρω κρυφά.

Στις παρέες μου φυσικά 2-3 είχαν αντικλειδια κ το βράδυ κανονικά βόλτες. Και σε επαρχιακή πόλη μετά τις 11δυσκολα να σου έπιαναν τη θέση, κάποιοι το καταλάβαιναν από το δείκτη βενζίνης.

Μιλάμε κάποιοι πετάγονταν Θεσσαλονίκη από Σέρρες...

Πρόληψη κ εκπαιδευση πάνω από όλα,δεν πήγα ποτέ τέτοια βόλτα με φίλους έστω κ ως επιβάτης , κ θέλω τα παιδιά μου να μπορούν να κρίνουν κ να λένε όχι ,(πιωμενος οδηγός ,χωρίς δίπλωμα, μηχανή χωρίς κράνος κλπ)

.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#773276
pienaf έγραψε:... και τώρα κάνουμε χρηστομάθεια στους πιτσιρικάδες!!!

"Κολόπαιδα... γιατί βουτάτε τα κλειδιά;"

Πολύ κορεκτίλα ρε φίλε!
Το να μην θες τα παιδιά σου να κάνουν τις ίδιες επικινδυνες χαζομάρες με σένα ειναι κορεκτιλα; Τα έχεις μπλέξει λιγο στο κεφάλι σου νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#773286
Scotch έγραψε:https://www.facebook.com/groups/264967458633264/permalink/575303230933017/
Η κλασσική αιτία ακύρωσης του όποιου πλεονεκτήματος ενεργητικής ασφάλειας των δίτροχων από τους οδηγούς τους...
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#775041 Ιόνια Οδός: Tραγωδία με δύο νεκρούς - ΙΧ παρέσυρε ζευγάρι μπροστά στα μάτια των παιδιών τους.
Το άτυχο ζεύγος είχε σταματήσει στη ΛΕΑ του αυτοκινητοδρόμου λόγω προβλήματος στο όχημά τους


Εικόνα
https://www.protothema.gr/greece/article/1270231/ioannina-tragodia-me-duo-nekrous-sti-lea-tis-ionias-odou-ih-paresure-zeugari-brosta-sta-matia-tou-giou-tous/
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#775044 :( :( :(
Ειναι παρα πολυ στενη η ΛΕΑ ή μου φαινεται;
Αυτο που βλεπω δεν μπορει να ονομαστει ΛΕΑ...
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#775048 δεν φαινεται να το εχει βρει πισω, το πορτ μπαγαζ δειχνει αθικτο
τι διαολο κατευειαν στις πορτες πηγε?
δεν ειδε καθολου?
Άβαταρ μέλους
By elvet
#775049
Y.V έγραψε::( :( :(
Ειναι παρα πολυ στενη η ΛΕΑ ή μου φαινεται;
Αυτο που βλεπω δεν μπορει να ονομαστει ΛΕΑ...


Ολη η Ιονία (τουλάχιστον από Γιάννενα εώς Αρτα που πέρασα) φαίνεται πολύ στενή.
Τώρα από τη φωτογραφία φαίνονται και οι 2 πόρτες χτυπημένες, ή άνοιξαν να βγουν ακριβώς την ώρα που περνούσε το άλλο αυτοκίνητο ή αγνοούσαν βασικούς κανόνες και νόμιζαν ότι είναι σε ασφαλές παρκιν
Άβαταρ μέλους
By 224v
#775055 Αυτό που φαινεται Αριστερά δεν είναι ΛΕΑ είναι η οριογραμμή της αριστερής λωρίδας.

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#775061 Φαρδιά, στενή, ή οτιδήποτε άλλο, η ΛΕΑ θυμίζω ΔΕΝ είναι πάρκινγκ. Αν είμαστε αναγκασμένοι να σταματήσουμε λόγω μηχανικής βλάβης, πρέπει να βγούμε από το αυτοκίνητο και να είμαστε πίσω από τις μπάρες ασφαλείας. Οτιδήποτε άλλο, είναι κίνδυνος-θάνατος, όπως έχουν δείξει τόσα δυστυχήματα ξανά και ξανά.
Αν υπάρχει ανάγκη να σταματήσετε στην ΛΕΑ, κατευθείαν βγαίνετε από το όχημα, απομακρύνεστε σε απόσταση ασφαλείας και καλείτε το Κέντρο Διαχείρισης για να στείλουν όχημα για να κάνει προσωρινή σήμανση αλλά και να ενημερώσουν στα VMS (ηλεκτρονικές πινακίδες) τους υπόλοιπους οδηγούς.