Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#404535 Κάτι λίγα χρόνια με αναστολή είναι τζάμπα? Το πολύ πώς θα ήταν?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#404540 Σήμερα το απόγευμα πηγαίνοντας προπόνηση σε λεωφόρο με 2 ρεύματα ανά κατεύθυνση με καταπράσινο φανάρι και ταχύτητα γύρω στα 70 παππούς αποφάσισε να περάσει τον δρόμο. Άγιο είχε και πολύ καλά φρένα το Σιροκο.

500 μέτρα παρακάτω κοπελιά με παλιό starlet αλλάζει λωρίδα από μπροστά μας και επειδή μάλλον είχε κολλήσει στον καθρέφτη καρφώθηκε στο πρόγραμμα μπροστινό του δίπλα ρεύματος γιατί φρεναραν όλοι σε εκείνο το ρεύμα.

Ευτυχώς δεν τρίτωσε.

< 5 >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#404553
belgarion έγραψε:Κάτι λίγα χρόνια με αναστολή είναι τζάμπα? Το πολύ πώς θα ήταν?


Αρκετά χρόνια χωρίς αναστολή. :help:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#404557
markvag έγραψε:
belgarion έγραψε:Κάτι λίγα χρόνια με αναστολή είναι τζάμπα? Το πολύ πώς θα ήταν?


Αρκετά χρόνια χωρίς αναστολή. :help:

Αρκετά χρόνια χωρίς αναστολή για θάνατο πεζού? Δικηγόρος δεν είμαι αλλά φαντάζομαι αυτό για να γίνει πρέπει να υπάρχει εγκατάλειψη ή κάνα τρελό ποινικό μητρώο. Φαντάζομαι ότι με πρότερο έντιμο βίο και εφ όσον δεν σηκωθείς να φύγεις από τον τόπο του ατυχήματος δεν παίζει χωρίς αναστολή ακόμη και 100% να φταις.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#404574 Ο παππούς πετάχτηκε απο το πουθενά. Η κόρη του παραδέχτηκε πως έχανε ο μπάρμπας. 2-3 χρόνια νομίζω.
Ο φίλος μου σταμάτησε. Δεν εγκατέλειψε. Φυσικά μέτρησε αυτό.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#404589 Παιζει πολυ μεγαλο ρολο αν εχει διαβαση ή οχι.
Αλλα αν δεν φταις γιατι να φας μερικα χρονια; Αδικο δεν ειναι;
Άβαταρ μέλους
By edmond
#404607 Δεν είχε διάβαση όχι. Μιλάμε οτι ο σχωρεμένος πήδηξε απο την υπερυψωμένη νησίδα σαν κατσίκι στα καλά καθούμενα.
Μην μπλέξεις είναι η φάση γενικά. Ο φίλος μου είχε ψυχολογικά για ένα διάστημα. Δεν είναι και λίγο να παίρνεις ανθρώπινη ζωή ακόμα και αν δεν φταίς καθόλου.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#404704 Έχω την εντύπωση ότι τα τροχαία εγκλήματα δεν διώκονται ποινικά αν δεν αποδειχθεί εγκατάλειψη ή πρόθεση ή αν δεν προβεί σε μήνυση κάποιος. Το έχω ακούσει από "όργανο". Άλλωστε έχουμε δει πόσοι έχουν σκοτώσει και την έχουν βγάλει καθαρή
πχ http://www.cnn.gr/news/ellada/story/410 ... an-kontres

Απλώς ζούνε μετά με τις τύψεις..
Άβαταρ μέλους
By gakost
#404735 Όταν υπάρχει τραυματισμός γίνετε αυτεπάγγελτα δίωξη από την τροχαία οπότε το ποινικό δικαστήριο δεν το γλιτώνεις, από εκεί και πέρα αν είναι μεταξύ 2 οχημάτων τιμωρείται αυτός που το δικαστήριο κρίνει ότι φταίει και εκτός αν έχει γίνει χοντράδα η ποινή είναι με αναστολή. Αν υπάρχει πεζός σχεδόν πάντα την ευθύνη την καταλογίζεται ο οδηγός του οχήματος.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#404776 Τετοιο φρεναρισμα + ελιγμο αποφυγης με το σκουτερ δεν εχω ξανακανει εντος πολης.
Αν δεν ημουν σε φρεσκοστρωμενο σχετικα κομματι της Β. Ολγας... θα την ετρωγα τη γρια. Δεν πηγαινα ουτε με 40 ουτε με 120 ... με καμια 70.

Η γρια περασε σε σημειο χωρις διαβαση και ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΠΟΤΕ.

Επειδη τα εδωσα ολα για ολα στα φρενα, δεν πατησα κορνα, παιζει να ειναι σπιτι της και να μην εχει καταλαβει ποτε τι συνεβη...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#404778 Το όριο πόσο είναι στην Β. Όλγας;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#404791 ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ !! :x :x :x

Kατσε να το δει ο Cpt Iglo, θα φας καλα. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Morx
#404798 Ντροπη της κωλογριας, που αν φοραγα jet κρανος θα ετρωγε χλεπα με 20km/h αρχικη ταχυτητα....