Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#663801 To ότι αποδεχτηκες την ευθύνη δεν σημαίνει ότι και η ασφάλεια σου δεν θα το ψάξει. Και αν μπορεί βάσιμα να αμφισβητήσει ότι φταις θα το κάνει.

< Note 10 >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#663806 @Geralt

Επειδή είμαι Χαλανδραίος, ξέρω πολύ καλά εκείνα τα σημεία, με το που περνάς την ΑΟ ανηφορίζοντας, είναι όλα παρκαρισμένα εκεί, πιάνουν μία λωρίδα και σου μένει μιάμιση ( ουσιαστικά μία όμως ) για να κινηθείς.

Είπες ότι ήταν παρκαρισμένος; Με αλάρμ;


< >
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#663807
bill33 έγραψε:To ότι αποδεχτηκες την ευθύνη δεν σημαίνει ότι και η ασφάλεια σου δεν θα το ψάξει. Και αν μπορεί βάσιμα να αμφισβητήσει ότι φταις θα το κάνει.

< Note 10 >


Α!Δεν το ήξερα
Αυτο ομως θα ειναι κατι που θα το επιλυσουν μεταξυ τους οι ασφαλιστικες, φανταζομαι οτι η δικη μου εμπλοκη τελειωσε στην δηλωση
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#663808
BARHonda έγραψε:@Geralt

Επειδή είμαι Χαλανδραίος, ξέρω πολύ καλά εκείνα τα σημεία, με το που περνάς την ΑΟ ανηφορίζοντας, είναι όλα παρκαρισμένα εκεί, πιάνουν μία λωρίδα και σου μένει μιάμιση ( ουσιαστικά μία όμως ) για να κινηθείς.

Είπες ότι ήταν παρκαρισμένος; Με αλάρμ;


< >

ε ναι κλασσικα εικονογραφημενα
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#663815 Στο μυαλό μου, εφόσον ήταν παρκαρισμένος, για να ξεπαρκάρει σημαίνει ότι θα αναγκαστεί να μπει στη δική σου αριστερή λωρίδα ( αφού η δεξιά ουσιαστικά είναι πιασμένη από τα παρκαρισμένα )

Αλλά εφόσον δεν ήμασταν μπροστά, εικασίες κάνουμε


< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#663830
bill33 έγραψε:To ότι αποδεχτηκες την ευθύνη δεν σημαίνει ότι και η ασφάλεια σου δεν θα το ψάξει. Και αν μπορεί βάσιμα να αμφισβητήσει ότι φταις θα το κάνει.

< Note 10 >
Έτσι ακριβώς, ειδικά όταν στο αυτοκίνητο που δηλώνει υπαιτιότητα δεν υπάρχει ζημιά και δεν έχει εμφανιστεί τροχαία. Αμφιβολία στημένου δηλαδή.

Αυτό μου είχανε επισημάνει όταν βγήκα εκτός δρόμου για να αποφύγω αυτοκίνητο το οποίο φυσικά δεν έπαθε ζημιά. Αλλά υπήρχαν ροδιές φρεναρίσματος και καταγραφή τροχαίας. Ήταν διαφορετικά εκεί.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#663841 Εχεις προστασια μπονους μαλους; Γιατι αλλιως, απο τη στιγμη που δεχθηκες υπαιτιοτητα θα μηδενισει, οχι;
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#663848
Chris έγραψε:Εχεις προστασια μπονους μαλους; Γιατι αλλιως, απο τη στιγμη που δεχθηκες υπαιτιοτητα θα μηδενισει, οχι;


ναι το έχω στην ασφάλεια σαν παροχη
Προστασία B/M και κάλυψη Υ. Ζ. από Ανασφ. όχημα έως 30.000 ευρώ
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#663872
Chris έγραψε:Εχεις προστασια μπονους μαλους; Γιατι αλλιως, απο τη στιγμη που δεχθηκες υπαιτιοτητα θα μηδενισει, οχι;
Συνήθως είναι για πάνω από ένα ατύχημα το χρόνο αυτή η κάλυψη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#666475 https://www.evros-news.gr/2020/09/27/%c ... bf-%ce%bd/

ΤΟΠΙΚΑ ΝΕΑ
Έβρος ΤΩΡΑ: Θανατηφόρο τροχαίο με δυο νεκρούς, σε σύγκρουση μηχανής με φορτηγό στον κάθετο άξονα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#667561 Τροχαίο στα Γιαννιτσά: Εξέπνευσε στο νοσοκομείο ο οδηγός της μηχανής

https://www.enikos.gr/society/742599/tr ... hE8e3y_jnM
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#667595
Άβαταρ μέλους
By drdino
#667601 Γτπ.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#667604 ΓΤΠ όλοι τους,γιατί δεν νομίζω οι άλλοι να βρέθηκαν τυχαία εκεί.
Και το φιέστα δεν νομίζω ότι απλά περναγε απο εκεί,ασε που είχε μπει στο αντίθετο ρευμα.