Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#552886 Έτσι τα βρήκα, οπότε ούτε εγώ ξέρω :oops:
Έγινε σ' αυτό το σημείο. Συνήθως τα σταθμευμένα στη δεξιά λωρίδα αφήνουν ένα μικρό κενό σε όσους θέλουν να κινηθούν σε αυτή, οπότε εκεί πιθανώς στριμώχτηκε η οδηγός του focus και τη μάζεψε το φορτηγό (το οποίο βρισκόταν ευθυγραμμισμένο στη λωρίδα του).
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#553493 https://www.egnomi.gr/article/98187/pol ... xroni.html

Δυστυχως ετυχε να περασω απο εκει μετα απο 10 περιπου λεπτα...
206CC αναποδογυρισμενο, με την μεταλλικη του οροφη να εχει σπασει/ανοιξει και να εχει γινει σχεδον ενα με το αυτοκινητο,η ατυχη γυναικα ψυχοραγουσε εξω απο το οχημα της πολυ ασχημα χτυπημενη στο κεφαλι (μαλλον την ειχαν βγαλει ή ειχε πεταχτει εξω). :(
Το ατυχημα εγινε κατω απο μια γεφυρα της ΛΑΡΚΟ,το οχημα ειχε χασει απο πριν το ελεγχο,χτυπησε στο τοιχιο της γεφυρας και αναποδογυρισε (σε αυτο μαλλον συντελεσε και μια μπαριερα που ηταν απο κατω απο την γεφυρα η οποια εκανε την ραμπα...)
Αεροσακους δεν προσεξα ανοικτους,καθως και εφοσον ηταν εκτος οχηματος το θυμα ισως να μην φορουσε και ζωνη...
Σοκαριστικη εικονα,αλλη μια φορα εχω δει θανατηφορο τροχαιο...
Καλο παραδεισο και καλη δυναμη στους ανθρωπους της... :(
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#553527 α οκ, νόμιζα πως ήταν στο δρόμο που πήγαινες για Βόρεια Εύβοια, αυτό είναι κάτω παραλία.
Καλά πώς έφυγε εκεί στην ευθεία; Μήπως πετάχτηκε κανείς; Κρίμα :(
Άβαταρ μέλους
By Govus
#553543
Dimitris_P έγραψε:α οκ, νόμιζα πως ήταν στο δρόμο που πήγαινες για Βόρεια Εύβοια, αυτό είναι κάτω παραλία.
Καλά πώς έφυγε εκεί στην ευθεία; Μήπως πετάχτηκε κανείς; Κρίμα :(


Κωλόδρομος, στρωμένος και μ' ένα λεπτό φιλμ κοκκινοχώματος στο συγκεκριμένο σημείο, αλλά, ως γνωστόν, οι περισσότεροι πάνε "αέρα" εκεί...
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#553551
Govus έγραψε:
Κωλόδρομος, στρωμένος και μ' ένα λεπτό φιλμ κοκκινοχώματος στο συγκεκριμένο σημείο, αλλά, ως γνωστόν, οι περισσότεροι πάνε "αέρα" εκεί...


Αυτο ακριβως...
Απ οτι φανηκε απο τα ιχνη φρεναρισματος πριν το τοιχιο της γεγυρας το ειχε χασει καμια 30ρια μετρα πισω...
Εγινε ακριβως κατω απ τη γεφυρα,αν ηταν σε αλλο σημειο θα ειχε βγει απλα απ τον δρομο...οπως επισης αν το αυτοκινητο δεν ηταν CC μπορει να ζουσε...
Πολυ ατυχη... :(
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#553873 Νομίζω είναι από τις περιπτώσεις που είναι προτιμότερο να μη φοράς ζώνη... (κρίνοντας εκ του αποτελέσματος πάντα).
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#553881 Προφανώς όχι. Έχω πάρει 2 τούμπες με πολλά στο Δίστομο και ΕΠΕΙΔΉ φορούσα ζώνη βγήκα άθικτος (ανάποδα βγήκα ε;)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#553884 Δεν είμαι υπέρ του να μην φοράμε ζώνη. Τουναντίον. Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση, μάλλον θα ήθελα να είχα ξεχάσει να φορέσω και να εκσφενδονιστώ από το να γίνω αλοιφή στο οδόστρωμα. 99% vs 100% θάνατος. Αλλά αυτό (το αν θα έπρεπε ή όχι να φορέσω ζώνη) θα το γνώριζα μόνο κατόπιν εορτής.
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#553899 Μαλλον δεν φορουσε ζωνη,διοτι ειχε ενα μεγαλο κοψιμο στο προσωπο,μαλλον απο το τιμονι...Επισης δεν φαινονται αεροσακοι ανοικτοι...
Το θεμα εδω ειναι οτι η CC οροφη την καταπλακωσε,με κλειστο αυτοκινητο μαλλον θα ζουσε...
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#554133
citastak έγραψε:Ρε γμτ δεν έχουν μπάρες αυτά, πίσω από τα προσκέφαλα;


Κανενα ανοικτο εκεινης της εποχης δεν εχει roll bar...ισως μονο οι πρωτες SLK?