Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#483997 Με βρίσκει σύμφωνο η άποψη αυτή Δία. Γι αυτό άλλωστε σπεύδουν πολλοί να δικαιολογήσουν την ύπαρξη του κοτσαδόρου (π.χ. χρήση για ποδήλατα και όχι για ρυμούλκηση).
Εγώ βέβαια θα βάλω μετά, μιας και όταν έρθει η ώρα να το αντικαταστήσω μάλλον δε θα με απασχολεί τι χρήματα θα πιάσει.

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#511690 Δίνω B και smart και τσιμπάω αυτό το αυτόματο χιλιάρι με 10.000 € και 600κμ (από 17.000 € τιμή αγοράς). Δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει, αλλά η τιμή του μου φαίνεται πολύ καλή (και το σκέφτομαι σαν ιδέα, να μείνω με 2 αυτοκίνητα).Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#511694 Στα 600 χλμ προλαβε και ειδε οτι δεν τον καλυψε; :roll:
Για να καταλαβω, B και Smart και 10κ απο πανω; :omg:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#511695 Γυναίκες... δεν την βόλεψε λέει....
Οι γρατσουνιές στην πινακίδα (μόνο), ίσως κάτι λένε.

Δεν μιλάμε για ανταλλαγή. Αυτό κάνει 10.000. Το πόσα θα πιάσω από τα άλλα δύο είναι άλλη ιστορία.

< >
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#511698 Έχει κάποιο ουσιαστικό προσόν αυτό το Smart έναντι οποιουδήποτε καλού mini της αγοράς? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#511709 Στο συγκεκριμένο νομίζω μόνο η τιμή του. Για εμένα μετράει πρόσθετα το ότι έχω βολεύει με το συνεργείο που το φέρνω.

Μόλις το οδήγησα. Δεν ξέρω πώς συγκρίνεται με τα ανταγωνιστικά, αλλά η γενική αίσθηση είναι καλή. Γρήγορο κιβώτιο, μικρή ακτίνα στροφής (καλό για μέσα στην πόλη), καλή ανάρτηση (όχι πολύ μαλακή, αλλά δεν γέρνει στις στροφές), καλός εξοπλισμός.

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#511716 Από διαστάσεις τι λέει? Είναι το 70αρι ή το 90αρι? Το 70αρι βλέπω είναι επικίνδυνα αργό. Το διπλοσύμπλεκτο τους μάρανε! :svivhaha:

Γενικώς μάλλον το πας σε φάση "αυτό ξέρω, αυτό εμπιστεύομαι". Προσωπικά δε με ψήνει σε τίποτα. Μέτριο έως κακό σε όλα του. Έψησα την κουμπάρα μου και με 12.5Κ χτύπησε 108 Allure ETG με το καινούριο μοτόρι (που λέει ο λόγος) που είναι απείρως καλύτερο παντού.

Ούτε οθόνη δεν έχει το Smart? :omg:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#511757 Το 90άρι νομίζω. Σβέλτο πάντως ήταν (θα μου πεις σβέλτο μου είχε φανεί και το C3 στη Σόφια που αποδείχτηκε ότι ήταν ό,τι πιο entry level :lol: ). Μην ξεχνάμε ότι θα κινείται αποκλειστικά μέσα στην πόλη.

Οθόνη στο κέντρο εννοείς; Δεν έχει.

Μπορεί να έχεις δίκιο σε όλα. Δεν το έχω ψάξει καθόλου. Απλά το είδα σήμερα μπροστά μου, μου φάνηκαν δελεαστικά η τιμή και τα χιλιόμετρα (μοντέλο 1/2018 btw) και μπήκα σε σκέψεις.

ΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#511779 Επειδή βλέπω σε τρώει, θα σε ενημερώσω όταν είναι να δώσω το Peugeot. Για σένα 18Κ και ένα διαρκείας για το ΝΑΟ. :shifty:

Smart κτλ τα κατουράει εννοείται! :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#511782
Deleted User 1 έγραψε:Επειδή βλέπω σε τρώει, θα σε ενημερώσω όταν είναι να δώσω το Peugeot. Για σένα 18Κ και ένα διαρκείας για το ΝΑΟ. :shifty:
Smart κτλ τα κατουράει εννοείται! :rtfm: :lol:

Τι να πάμε να δούμε στον ναό, τον Ουζουνίδη; :(
Δελεαστική η πρότασή σου ωστόσο :s_biggrin


Μάλλον θα το αφήσω για μετά το εδώ project αντικατάστασης. Προέχει το FRV στη Σκωτία που δεν ξέρω πώς θα αποκτήσω κάποιο της προκοπής :( (και δε θα πάρω γουρούνι στο σακί, λόγω έλλειψης χρόνου για αναζήτηση).