Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By citastak
#337973
melos86 έγραψε:Εγω παλι το βρηκα πολυ κρυο! Αμαξια απο λασπες, οστα ζωων και κλαδια... :thumbsdown:
Δεν ξερω... Ενω στην αρχη ημουν ενθουσιασμενος με την μεταβαση τους στο Αμαζον το αποτελεσμα, ναι μεν ειναι αρκετα καλυτερο απο το νεο Top Gear, εντουτοις δεν με ικανοποιει!


Και εμένα δεν μου άρεσε η ιστορία με τις λάσπες και τα οστά, αν και σε κάποια σημεία γέλασα (πράγμα που δεν είχα κάνει στα προηγούμενα 3 επεισόδια).
Εξακολουθώ να βρίσκω την τότε παραγωγή του BBC πολύ καλύτερη από αυτό που βλέπουμε σήμερα στο Αμαζον. Δοκιμές στην πίστα, ωραίες περιπέτειες, νομίζω λιγότερο μπίρι μπίρι και περισσότερο αυτοκίνητο ρε παιδί μου. Μακάρι να φτιάξουν καθώς θα περνάνε.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#338009 λείπει πολύ και το κομμάτι με τον celebrity άποψή μου.

κάτι άλλο που δεν μου αρέσει είναι ο αμερικανός "stig" και η όλη συμπεριφορά του-χιούμορ του, καλύτερα να έβαζαν έναν νορμάλ αγγλάρα και να οδηγούσε μόνο.

θα πει τώρα ότι γκρινιάζω ο μιραζ αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι ...για μένα.

από την άλλη το WD 13 χρόνια δεν το έχω βαρεθεί και έχει το 1/16 (λέμε τώρα) της παραγωγής του TGT.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#338018 Ανάμεικτα συναισθήματα. Στο πρώτο μισό ένιωσα πως το έχουνε ξαναβρεί, το δεύτερο μισό με τα κλαδιά και τις λάσπες μου φάνηκε πολύ βαρετό.

Θα συμφωνήσω με τον Citastak, ότι η φετινή παραγωγή μου φαίνεται πολύ πιο οικονομική από την αντίστοιχη του BBC. Παλιά ένιωθες ότι βλέπεις το Planet Earth με αντικείμενο τα αυτοκίνητα :thumbsup:

Δεν ξέρω αν τον Αμερικάνο τον έχουν για να προσεγγίσουν και ένα πιο διεθνές κοινό. Νιώθω ότι φεύγουν από το καθαρό Αγγλικό στυλ που τους χαρακτήριζε και κάπου εκεί το χάνουν.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#338068 μέτριο το 4ο , σαφώς καλύτερο απο το ανεκδιήγητο με την Ιταλία αλλά δεν έχει γέλιο και πολύ πλέον.

Και μόνο πάντως για το 911 GT3 RS , αξίζει :metalo:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#338079 Τα αστεία του αμερικάνου είναι σαχλά ακόμα και για το αντίστοιχο κοινό.
Είναι πολύ κακή επιλογή. Και η πίστα δε μου αρέσει καθόλου, καμία σχέση με το μεγαλοπρεπές του TG όπου είχες υψηλές ταχύτητες, ατέλειωτα drifts etc..
Άβαταρ μέλους
By melos86
#338125 Τουλαχιστον χαιρομαι που δεν ειμαι μονο εγω ο περιεργος...
Πολυ κακος ο αμερικανος! Θα προτιμουσα χιλιες φορες τον Μπεν Κολινς που αφεθηκε να εννοηθει στα τρειλερ οτι θα αναλαμβανε τον ρολο αυτο και ας μην ειχε κλειστο κρανος... Οπως και η πιστα εμενα δεν μου θυμιζει πιστα! Πιο πολυ σαν ενας δρομος χωριου ειναι, αλλα αυτο το εχω κανει και εγω με φιλους μου, σε εγκαταλελειμενα μερη χωρις να εχουμε ουτε ενα ευρω για μπατζετ! Με τοσα εκατομυρια περιμενα σαφως καλυτερα πραγματα...

Πραγματικα ελπιζω να ειναι απλα η μεταβατικη περιοδος το προβλημα και να βρουνε τους ρυθμους τους! Νομιζω και οι δυο εκπομπες εχουν θεματα διοτι απλα προσπαθουν παρα πολυ να πεισουν τον τηλεθεατη οτι κερδιζουν τις εντυπωσεις και συγκρινονται συνεχως η μια με την αλλη! Εγω παλι νομιζω οτι υπαρχει χωρος και για τις δυο αρκει να βρουνε τους εαυτους τους!
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#338146
elteo έγραψε:1. λείπει πολύ και το κομμάτι με τον celebrity άποψή μου.

κάτι άλλο που δεν μου αρέσει είναι ο αμερικανός "stig" και η όλη συμπεριφορά του-χιούμορ του, καλύτερα να έβαζαν έναν νορμάλ αγγλάρα και να οδηγούσε μόνο.

1. Το μόνο σημείο που δε μου λείπει. Ελάχιστες φορές δεν το προχωρούσα. Κυρίως όταν έφερνε οδηγούς f1 ή κάποιον άλλον ενδιαφέροντα petrolhead χαρακτήρα. Όταν έφερνε κάτι ηθοποιούς για να προωθήσουν τη νέα τους ταινία ή τίποτα "σταρς" που είναι γνωστοί μόνο στην Αγγλία έπεφτε σκιπάρισμα με το τσουβάλι.

2. Τραγικός είναι ο Αμερικάνος. Αν δεν ήταν αμερικάνικη η εταιρία (amazon) θα τον είχαν πετάξει με το σκατόφτυαρο. Ελπίζω να το κάνουν στη συνέχεια.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#339771 Κάθε επεισόδιο και εμπειρία ! :lol:

Υπάρχουν διασκεδαστικά σημεία, κάποια πολύ βαρετά σημεία αλλά λογικά θα στρώσει στην επόμενη σεζόν.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ, ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ , ΤΕΛΛΛΛΟΣ

Πραγματικά, ιδιαίτερα το ασπρόμαυρο φιλμάκι , ήταν πάρε βάλε διαφημιστικό για Μαρόκο και Άλφα
Άβαταρ μέλους
By elteo
#342364 Το καλύτερο μέχρι στιγμής ...συμφωνώ. Πολύ γέλιο. :lol:
Μου άρεσε και το αφιέρωμα του Ford για το LeMans. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#342432 Νταξ , πορνογραφία το τελευταίο τέταρτο. Έπος. Ιδίως με το σπικάζ του κάπτεν σλόου.

Ανάθεμα, μια φωτογράφιση από τέτοιας εποχής αυτοκίνητα δε θα μου κάτσει; :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#342601 Με διαφορά το καλύτερο επεισόδιο μέχρι στιγμής. Φαίνεται να βρίσκουν τον ρυθμό τους.

Το κομμάτι με τα χριστουγεννιάτικα δώρα πολύ καλό :lol:

Το μόνο που με χαλάει από τότε που πήγαν στο Amazon, είναι ότι βάζουν αρκετές Αμερικανίες, ενώ ως TG ήταν καθαρά Ευρωπαϊκό. Επίσης και σαν χρώμα και σηκνοθεσία μου άρεσε περισσότερο το TG, αλλά μικρό το κακό.