Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#703899 Μ' έχουν πάει βόλτα μ' ένα τέτοιο (προ αμνημονεύτων ετών) :lipsealed: ...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#703915 Φίλος έφερε ένα mitsubishi Pajero EVO!!! Δεν ξέρω μοτέρ κλπ. Έτρεχαν τέτοια στο Paris Dakar??

< Note >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#703930
Dimsabas έγραψε:Έλεγε ότι όποτε φτάνουν σε κάποιο δύσκολο πέρασμα, βάζουν πρώτα τα "Τζιμνάκια" που δεν κολλάει κανένα.


Μάλλον επειδή είναι εύκολο να τα τραβήξουν αν κολλήσουν και είναι και φτηνά οπότε δεν θα τσούξει τόσο η όποια ζημιά. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#703956
224v έγραψε:Φίλος έφερε ένα mitsubishi Pajero EVO!!! Δεν ξέρω μοτέρ κλπ. Έτρεχαν τέτοια στο Paris Dakar??

< Note >


Σύμφωνα με το Wikipedia, από το 1985 έως το 2007, 12 νίκες.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#703990 Ότι θα έμπαινε το πρώτο μου αμάξι( ok το σεντάν είχα) στο carspoting, μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#703996 Πάντα απορούσα γιατί να πάρεις τέτοιο αυτοκίνητο 3θυρο. Κάποτε πουλούσαν σαν τρελά τα εν λόγω, σιγά σιγά πολλοί άρχισαν να τ'αποσύρουν και έχουν βρεθεί να εκτελούν έργο στην επαρχία. Συγγενής έχει ένα προηγούμενης γενιάς, το είχε αγοράσει 500€ και ακόμη κάνει την δουλειά του (σπίτι-χωράφι) αγόγγυστα. Δεν το πάει παραέξω προφανώς, αλλά μια χαρά κάνει αυτό που χρειάζεται.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#703999
Dodger έγραψε:
224v έγραψε:Φίλος έφερε ένα mitsubishi Pajero EVO!!! Δεν ξέρω μοτέρ κλπ. Έτρεχαν τέτοια στο Paris Dakar??

< Note >


Σύμφωνα με το Wikipedia, από το 1985 έως το 2007, 12 νίκες.

Αν μιλάμε γι'αυτό:
Εικόνα
https://www.topgear.com/car-news/retro/ ... pajero-evo
Ήταν homologation special για την συμμετοχή στο Dakar, όπου ηταν και πολύ επιτυχημένο. Γενικώς η Mitsubishi έχει γράψει τεράστια ιστορία στον αγώνα, με πάρα πολλές συμμετοχές και διακρίσεις, κάτι που η εταιρεία ελάχιστα εκμεταλεύτηκε στην προώθηση της μάρκας.
Αμφιβάλλω πάντως αν όντως ο φίλος του 224v αγόρασε κάποιο τέτοιο, είναι σπάνια και ακριβά και στην Ελλάδα τιμωρούνται και από το φορολογικό καθεστώς.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#704001
Dimsabas έγραψε:Σα χαπάκι είναι. ΕικόναΕικόνα



Εικόνα




Εικόνα



:s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove :s_inlove
Άβαταρ μέλους
By drdino
#704019 Εικόνα

:inlove:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#704049 :ninja: :ninja:
Για γνήσιο μου φαίνεται!! :omg: :omg:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#704078 Έχει πλέον Έλληνικες πινακίδες .

< Note >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#704101
edmond έγραψε::ninja: :ninja:
Για γνήσιο μου φαίνεται!! :omg: :omg:

Και εμένα για γνήσιο μου φαίνεται! :lipsealed:
Έχει μέχρι και τα μικρά πτερύγια στην οροφή!