Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#808488
otso έγραψε:Θρασυβουλε οδηγας στο Λοντον δεξιοτημονο; για μενα ηταν αξεπεραστη δυσκολια οι κυκλικοι κομβοι . Δεν το ειχα παρει χαμπαρι να σου δωσω την καρτα μελους στο κλαμπ μου (εχει και nuru massage)

Mε απογοητεύεις με τα roundabouts :(

Άβαταρ μέλους
By Chris
#808491 Τα ρανταμπάτ τα συνηθιζεις. Ο μεγαλος μπελας ειναι να καταλαβεις πως το αμαξι εχει τελειως διαφορετικες αναλογιες απο αυτες που ξερεις. Πχ απο οποιοδηποτε εμποδιο αριστερα μας, ξερουμε ενστικτωδως ποση αποσταση να κρατησουμε, πχ μισο μετρο απο το αριστερο μας χερι. Ενα δεξιοτιμονο θελει να αφηνεις 1.5 μετρο χωρο αριστερα σου. Εβλεπα εγω εναν ελδυκαριο να περναει τα παρκαρισμενα στο χιλιοστο και μου ειχε κοπει το αιμα :lol: . Αλλα το πιο μαζοχιστικο ειναι ενας γνωστος μου που οδηγουσε το αριστεροτιμονο του στην κυπρο για χρονια :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By elvet
#808526
224v έγραψε:Quiz!!!
σε πάρκινγκ, στο Λονδίνο...
το άλλο είναι ευκολακιΕικόνα

.

Testarossa είναι, κι απ’ ότι φαίνεται αριστεροτίμονη, πρώτη έκδοση με τον καθρέφτη ψηλά στο A-pillar :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#808643
elvet έγραψε:
224v έγραψε:Quiz!!!
σε πάρκινγκ, στο Λονδίνο...
το άλλο είναι ευκολακιΕικόνα

.

Testarossa είναι, κι απ’ ότι φαίνεται αριστεροτίμονη, πρώτη έκδοση με τον καθρέφτη ψηλά στο A-pillar :hmmm:
εύγε!!! Νεε μου, είχε μερικά ακόμα αλλά δεν είχα όρεξη για βόλτες μέσα στο πάρκινγκ!!
και εδώ ένα κλασικό που κάποτε βλέπαμε και στην Αθήνα σε άψογη κατάσταση. Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#808645 βρήκα και αυτά εκεί στο portobello, μήπως ενδιαφέρουν???Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#809466 Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Αχ και βαχ. Δεν θα μου φύγει ποτέ από το μυαλό αυτή η μάρκα. Αποκλειστικά για οδήγηση θα ήταν η επιλογή μου και ας έχει ατέλειες σε σχέση με τους Γερμανούς.


ΥΓ: είναι η 2λτ, όχι η μεγάλη
Άβαταρ μέλους
By postruck
#809500 busso,ωραία διαδρομή εκανες βλέπω....το leon το δοκίμασες στο Δόξα Ring?? :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#809505
postruck έγραψε:busso,ωραία διαδρομή εκανες βλέπω....το leon το δοκίμασες στο Δόξα Ring?? :s_gamer


Δυστυχώς πέρα από κάτι ξεσπάσματα, δεν το έστριψα. Πρώτον σε εκείνο το σημείο ήμουν φορτωμένος με 2 βαλίτσες στο πορτ-μπαγκάζ.
Δεύτερον, έχω ένα θέμα με την πίσω αντλία και περιμένω νέο ανταλλακτικό. Το αμάξι έκανε κοψίματα, οπότε σε κάτι δοκιμές να γεμίσω rpm, το αμάξι είχε αντιρρήσεις. Τρίτον εμένα αυτές οι διαδρομές και αυτό το οδικό δίκτυο, δεν μου ενέπνεαν ασφάλεια. Πολύ τυφλές στροφές, πολύ στενό οδόστρωμα σε αρκετές περιπτώσεις και πάρα πολλά νεροφαγώματα. Το αμάξι μου είναι αρκετά χαμηλό. Σκέψου πέρασα ένα τυφλό νεροφάγωμα και έξυσε το εμπρόσθιο προστατευτικό lip spoiler κάτω από τον προφυλακτήρα. Δεν θα ήθελα να ξύσω κάτι άλλο. :lipsealed:

Οπότε απόλαυσα τη φύση σε γενικές γραμμές.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#809510 Ναι έχω διαβάσει για την αντλία,απλά νόμιζα οτι θα το είχες φτιάξει μιας και πήγες στα ορεινά!
Για τους δρόμους εκεί επάνω, τους ξέρω σε τι κατάσταση ειναι ....
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#809513 Συνεχισε ετσι, και θα παρεις και την υψηλης στο χερι

Για την Αλφα συμφωναω . Ειναι :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#809662 Πηγές λίμνη Δόξα; Έπρεπε να πεταγόσουν στο μοναστήρι του Αγίου Γεωργίου, κερνάνε γλυκό τριαντάφυλλο μουρλια :innocent:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#809819 Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Αλλά και...
:shifty: :shifty:
Εικόνα

Εικόνα
Μάλλον πήγαιναν Τατόι για πρόμο παρέλασης, θα καταλάβατε οι εν Αθήναις τα μαχητικά που πέταγαν το πρωί πάνω από το λεκανοπέδιο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#809821 Όντως είχε πετούμενα σήμερα.


Είχα ξεχάσει αυτό εδώ το κτήνος. Πραγματικά νιώθεις πως πάει παντού.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#809976 Μαστοδοντο.. και ιστορικό κουκλιΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

.