Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#558990 Στην πρώτη φωτογραφία που ήταν λιγότερη η κίνηση έκανε ένα ανοιγματάκι και πράγματι ο ήχος του ήταν όνειρο....

Με πινακίδες Θεσσαλονίκης ήταν.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#559028 Πήγαινα περιφερειακό με 110χλμ, μια που το είδα στον καθρέφτη και μια που με πέρασε σαν σταματημένο. Βέβαια 2 εξόδους μετά ήταν σταματημένος πίσω από ανακριτικό και σημείωνε ο γιλεκάκιας στο μπλοκ αλλά δεν βαριέσαι...όντως έχει φοβερό ήχο!
Άβαταρ μέλους
By edmond
#559532 Εικόνα

Εικόνα
Η φωτό δεν μπορεί να πιάσει το απίστευτο πλάτος του πίσω μέρους!
Άβαταρ μέλους
By Govus
#559533 1,88 δεν το λες και φαρδύ στις μέρες μας...

Εγώ πάντως είχα παιδευτεί αρκετά να χωρέσω αυτόν τον κ@λο στη φωτό :lol:

Εικόνα

(σχεδόν 2 μέτρα πλάτος προ 35ετίας...)
Άβαταρ μέλους
By Chris
#559535 Ενα γενικοτερο σχολιο περι πλατους. Φαρδαινουν ολα και θα συνεχισουν να φαρδαινουν στο μελλον, ετσι; Οι δρομοι των ελληνικων πολεων ομως οχι. Υπαρχουν στενακια που περναω μπορει και μια φορα στα 2 χρονια, και η διαφορα ειναι εμφανης σε καθε περασμα. Οι καθρεφτες των παρκαρισμενων ολο και πιο κοντα. Ειναι ενα δυο ειδικα που απλα δεν το διακινδυνευω πλεον. Πχ πραξιτελους προς 2ας μεραρχιας στον πειραια, ηταν παντα θεοστενη αλλα πλεον απροσπελαστη με φαρδυ συγχρονο αυτοκινητο.

Και αντε να πεις σε ολους αυτους που μενουν στις πολυκατοικιες του κεντρου του πειραια με τα 20 διαμερισματα και τα 2 καταστηματα στο ισογειο οτι μειωνονται οι ηδη ανυπαρκτες θεσεις κατα 50%. Τις μειωσαν οι αλλαγες στις λεωφορους, τις μειωσε κι αλλο το τραμ, ξερω ανθρωπους που οταν ειναι να παρουν αυτοκινητο ετοιμαζουν ολοκληρο σχεδιο, θα παω να το παρω με λεωφορειο, θα το παρκαρω στην ταδε καβατζα, θα με πεταξει ο φιλος σπιτι, θα παω να το φερω κοντα κυριακη πρωι, κλπ


< >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#559633
Chris έγραψε:Πχ πραξιτελους προς 2ας μεραρχιας στον πειραια, ηταν παντα θεοστενη αλλα πλεον απροσπελαστη με φαρδυ συγχρονο αυτοκινητο.

Στο συγκεκριμενο δρομο μεγαλωσαν τα πεζοδρομια (επι Αγραπιδη αν θυμαμαι καλα)..Τουλαχιστον απο Βασ. Γεωργιου μεχρι Μπουμπουλινας παρκαρουν μονο στη μια πλευρα του δρομου. Στο τμημα Μπουμπουλινας-Μεραρχιας ανεκαθεν ηταν στενος ο δρομος, απλως πριν τη διαπλατυνση των πεζοδρομιων δεν υπηρχαν καγκελα και τα αυτοκινητα παρκαραν με τη μια πλευρα πανω στο πεζοδρομιο...Οχι οτι δεν εχουν φαρδυνει τα αυτοκινητα βεβαια :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#559636 Ευτυχώς που έγιναν οι μονοδρομήσεις και ήρθε ( :hmmm: ) και το τραμ στον Περαία, για να παρκάρει ο κάθε νεοέλληνας όπου του γουστάρει ατιμωρητί :roll: ...
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#559638 Μεγαλη κουβεντα το τραμ/μετρο/μονοδρομησεις...αλλα κι εντελως off-topic :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560788 Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
-Belgarion τι εχουμε εδω;
-Datsun cherry τριτης γενιας.
- Κινητη εγκυκλοπαιδεια εισαι κφαλα, αλλα μηπως εδω εχουμε το one off Datsun Pininfarina Competizione " il monstro - pura velocita sentimentale" :hmmm:
- Δεν μου λες G, εχεις κατι μαζι μου;
- Εγω; Λογω τιμης οχι.
-Και τοτε γιατι εβαλες αυτη τη φωτο;
-Ποια φωτο ρε μλκ;
-Ε καλα, αει γαμησου.



:s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry


ΣΑΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙ.

:s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry
Άβαταρ μέλους
By markvag
#560789 :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#560827 Είσαι μεγάλη κουφάλα όντως. Το αστείο είναι ότι αυτός ο διάλογος στο περίπου έχει συμβεί, με άλλο αυτοκίνητο όμως, όπου ο υποφαινομενος ψαρωσε κανονικά.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#560831 40 χρονια και ακομα δεν μας απαλλαξε ο θεος απο τα κακασχημα τζαπονια :vava:

Λιγο η ζαντα πηρε μονο και το πλαισιο των θυρων. :(

ΤΙ ΚΑΚΟ ΚΑΝΑΜΕ;

:s_shout
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560833 Στο ΙΚΑ είναι παρκαρισμένο; Είναι τρομακτικό, αλλά το συγκεκριμένο πάρκαρε δίπλα από το σπίτι μου και το πετύχαινα όταν πήγαινα στο σχολείο στην 5η δημοτικού. Χωρίς πλάκα τώρα!
:lipsealed:
Δεν κυκλοφόρησαν και πολλά από δαύτα!
:lipsealed: :s_hang