Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#376912
Dimsabas έγραψε:Πάμε στα γειτονάκια:


Καμμένος: μαύρη S Class, πετρέλαιο παρακαλώ. Όπως και το Octavia RS που τον ακολουθεί.

Έχω την εντύπωση ότι είναι Πρωθυπουργική S 600 V221 η οποία δεν πρόλαβε να τσουλήσει λόγω μνημονίων και την αντικατέστησε άμεσα η μνημονιακή 750 για να μην εξάπτει τον κόσμο.
Ο Καμμένος μάγκας :iconcool:
Έντιτ: Πάντως είναι ωραίο ο ΥΠΕΘΑ κυκλοφορεί με Πρωθυπουργικό αμάξι και ο πρωθυπουργός κυκλοφορεί με Α6 θωρακισμένο που προορίζεται για συνοδεία :lol:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#376992
markvag έγραψε:Έχει ένα Α8 με τον 4λιτρο ν8 στην αποθήκη του τελωνείου στο αεροδρόμιο... :inlove:

Κατεσχεμένο από κάποιον Ρουμάνο προπονητή (δεν θυμάμαι ομάδα ή όνομα, το ποδόσφαιρο μου φαίνεται πιο αδιάφορο από εγκεφαλογράφημα νεκρού), που πρέπει να πληρώσει κανένα 10χίλιαρο για να το πάρει πίσω... Να θυμηθώ Δευτέρα να βγάλω φωτο...

Kατασχεμένο γιατί ;Ξέρεις;

Λουτσέσκου της Ξάνθης;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#376996
Thomas_C200K έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Πάμε στα γειτονάκια:


Καμμένος: μαύρη S Class, πετρέλαιο παρακαλώ. Όπως και το Octavia RS που τον ακολουθεί.

Έχω την εντύπωση ότι είναι Πρωθυπουργική S 600 V221 η οποία δεν πρόλαβε να τσουλήσει λόγω μνημονίων και την αντικατέστησε άμεσα η μνημονιακή 750 για να μην εξάπτει τον κόσμο.
Ο Καμμένος μάγκας :iconcool:
Έντιτ: Πάντως είναι ωραίο ο ΥΠΕΘΑ κυκλοφορεί με Πρωθυπουργικό αμάξι και ο πρωθυπουργός κυκλοφορεί με Α6 θωρακισμένο που προορίζεται για συνοδεία

Όχι, πετρέλαιο, πιστοποιημένο απ' τα αυτάκια μου. Το μόνο βενζινοκίνητο που κάνει σαν πετρέλαιο είναι το Smart.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#376998 Με αφορμή το Ford Anglia, θυμήθηκα ένα αυτοκίνητο που καθόμουν και χάζευα με τις ώρες όταν ήμουν πιτσιρίκι (το πολύ 1η ή 2α Δημοτικού).

Ήταν ένα κόκκινο Amphicar στην βιτρίνα του μαγαζιού που φαίνεται εδώ.
Η είσοδος του μαγαζιού είχε σκαλάκια και η βιτρίνα του ήταν υπερυψωμένη (όπως και σήμερα) κι έτσι μπορούσα και το χάζευα κι από κάτω.

Εικόνα

Ήταν αρκετά χρόνια εκεί, ίσως από το '65 έως το '67 ή και αργότερα. Μάλλον περιττό να ρωτήσω αν το θυμάται κανείς... :oops:

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#377020 Τώρα αν πω ότι κυκλοφορούσε Amphicar στο χωριό μου την δεκαετία του 80?Δεν το είχε χωριανος, κάποιος επισκέπτης αλλά θυμάμαι ένα κόκκινο αυτοκίνητο, με κουκούλα, tailfins και τις προπελες πίσω.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#377029
bill33 έγραψε:
markvag έγραψε:Έχει ένα Α8 με τον 4λιτρο ν8 στην αποθήκη του τελωνείου στο αεροδρόμιο... :inlove:

Κατεσχεμένο από κάποιον Ρουμάνο προπονητή (δεν θυμάμαι ομάδα ή όνομα, το ποδόσφαιρο μου φαίνεται πιο αδιάφορο από εγκεφαλογράφημα νεκρού), που πρέπει να πληρώσει κανένα 10χίλιαρο για να το πάρει πίσω... Να θυμηθώ Δευτέρα να βγάλω φωτο...

Kατασχεμένο γιατί ;Ξέρεις;

Λουτσέσκου της Ξάνθης;


Αυτός νομίζω...

Γιατί είχε Ρουμάνικες πινακίδες και ήταν πάνω από 6μηνο χωρίς να βγει από τη χώρα... :iconcool: Προφανώς πήγε καρφωτό και τώρα τρέχει... :lol: Είναι 2-3 βδομάδες και η αλήθεια είναι πως το προσέχουν το αμάξι, είναι σε κλειστό χώρο και σε σημείο που δεν πάει κόσμος. Θέλω να πιστεύω πως ο τύπος δεν θα αφήσει τέτοια αμαξάρα για 8-10Κ). Τα υπόλοιπα που έχουν κατασχέσει (το ακριβότερο μία ML350 με καθισμένη αερανάρτηση) είναι σε μία μικρή μάντρα σε εξωτερικό χώρο...

Πάντως, αμαξάρα, αν μπορέσω θα βγάλω φωτό...
Άβαταρ μέλους
By Mad_Max_Geo
#377088 Πετυχα σημερα μαυρο RS. Ερωτας με τη πρωτη ματια. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#377170 To νέο Forester. Παραδιπλα και το αμερικάνικο "Mondeo coupe"!
Εικόνα

Και το Hyundai Veloster. Παραδιπλα υπήρχε άλλο ένα ίδιο σε πορτοκαλί.
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από cosneo και 18 Μαρ 2017, 21:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#377173 Ωραίος! Βλέπω δεν χάσατε χρόνο ώσπου να έρθουν οι κιοφτέδες... :s_wink
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#377336
cosneo έγραψε:To νέο Forester. Παραδιπλα και το αμερικάνικο "Mondeo coupe"!
Εικόνα



Mάλλον το ίδιο είδαμε...

Εικόνα[/url]

:shifty:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#377356
Pitt έγραψε:Ωραίος! Βλέπω δεν χάσατε χρόνο ώσπου να έρθουν οι κιοφτέδες... :s_wink



panos2171 έγραψε:
Mάλλον το ίδιο είδαμε...

Εικόνα[/url]

:shifty:


Ήταν η στιγμή που ένα γκρουπ Mustangοφιλων άφησαν ... αφυλακτους τους κεφτέδες!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#377370 Τι μας λεει πορτοκαλι Evo X με καρμπον καθρεφτες/καπω και μεσηλικα μουστακαλη οδηγο?

Σοβαρο τουμπανο. Καγκουρικο αλλα τουμπανο. :lipsealed:

<