Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#706227 Τα βλέπω κι εγώ, όταν μπαίνω fb. Δράμα...
Προσωπικά δεν με έχει ενοχλήσει ακόμη, μιας και πάντα φεύγω φορτισμένος (και τα 60% είναι υπέρ-αρκετά για τις διαδρομές που κάνω) και δεν έχει χρειαστεί να φορτίσω ποτέ εκτός σπιτιού (εντός Αττικής).
Άβαταρ μέλους
By edmond
#706312 Οι θέσεις φόρτισης ηλεκτρικών, είναι προβλεπόμενες θεσμικά;
Θέλω να πω, μπορεί να φωνάξει κάποιος EV την τροχαία για να κόψει κλήση αν την έχε καβατζώσει θερμικός; Ή υπόκειται στην κοινή λογική το όλο θέμα, στην οποία κοινή λογική μπορεί ο θερμικός να πει:
Α. Κάτσε να παρκάρω τώρα, σιγά μην βρεθεί ηλεκτρικός, δεν βαριέσαι.
Β. Παρκάρω έτσι κι αλλιώς, δεν μας χε... οι ηλεκτρικοί, εδώ δεν έχουμε να παρκάρουμε εμείς.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#706315 Συνήθως οι θέσεις στάθμευσης βρίσκονται σε ιδιωτικούς χώρους (π.χ. supermarket). Οπότε και νομικά να προβλέπονται, εκεί δε θα μπορεί να γίνει κάτι.

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By 224v
#706326 στα Βριλήσσια..Εικόνα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#706327 αυτο ειναι νομιμο?
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#706330 Φαίνεται να υπάρχει πινακίδα ακριβώς πιο πριν. Αν έχει πάρει άδεια για την θέση στάθμευσης...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#706334 Είναι ακριβώς μπροστά από το δημαρχείο Βριλησσίων (εδώ κι εδώ).
Άβαταρ μέλους
By 224v
#706361 το μέγεθος της θέσης μάλλον δεν φτάνει για Tesla με τα κολωνακια έτσι τοποθετημένα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#706363 Εικόνα

Δεν τραβάει η Tesla, ξοφλημένος ο Elon, μούφα τα αμάξια του. Εν τω μεταξύ, το πρώτο τετράμηνο του έτους, το Model 3 πούλησε όσο τα επόμενα πέντε ηλεκτρικά μαζί. 

Από εδώ: https://ev-sales.blogspot.com/2021/04/europe-march-2021.html?fbclid=IwAR0hs9PdVh8hPa4qM3opxJgwwI8KMxxMllP22k7uqS-j5NOP4tc3rB5TTs4
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#706365 το Ford Mach-E φαινεται καλη εισοδος με αξιωσεις στην αγορα των ηλεκτρικων , οχι IDx και βλακειες.
Να δουμε αν θα φανει και στις πωλησεις
Άβαταρ μέλους
By g8777
Dimsabas έγραψε:το Model 3 πούλησε όσο τα επόμενα πέντε ηλεκτρικά μαζί. 

:metalo:

Elon Musk
@elonmusk
Technoking of Tesla, Imperator of Mars

:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:

:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Ove20
Κώδικας: Επιλογή όλωνElon Musk
@elonmusk
Prototypes are easy, production is hard

Προφανώς ειρωνεύεται ο CEO της εταιρείας των beta testers που λέγεται Tesla. :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By g8777
#706374 :x

Εικόνα

:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Ove20

Ενδιαφέρον το αποτέλεσμα.