Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#733868
markvag έγραψε:Κανένα Tesla μην πας και πάρεις, θα κατέβω με φλογοβόλο. :rtfm: :x :shifty: :shifty:


α μπα δεν ειμαι απο αυτους που για να κανουν οικονομια δινουν 55.000 ευρω.
Εγω ειμαι απο τους σπαταλουςμχαλαω εκει γυρω στα 12.000. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#733914 Το εδωσες σε καλη εποχη τουλαχιστον. Εχουν ανεβει αρκετα οι τιμες τους. Εως και υπερβολικα
Και εις άλλα με υγεια
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#733922
alexandros.K έγραψε:Το εδωσες σε καλη εποχη τουλαχιστον. Εχουν ανεβει αρκετα οι τιμες τους. Εως και υπερβολικα
Και εις άλλα με υγεια


:s_yes
Άβαταρ μέλους
By panosalp
#748988 Χαιρετώ, σκέφτομαι την αγορά evo X. Αν ναι, θα χρησιμοποιείται ως αμάξι για Σαββατοκύριακα, χαλαρά track days και κάποια ταξίδια με οικογένεια (2 παιδιά). Δεν με ενδιαφέρει κάτι παραπάνω από τη στοκ ιπποδύναμη, αν είχα επιλογή θα προτιμούσα να επενδύσω σε αναρτήσεις / φρένα / άλλα μέρη του αυτοκινήτου.

Σίγουρα το evo X καλύπτει τις ανάγκες μου στην πίστα, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει το αντίστροφο :hmmm: Πέρα από την κατανάλωση της βενζίνης που το γνωρίζω, έχω ακούσει για τρελά κόστη, οπότε ήθελα μια γνώμη για χρήση τύπου 4-6 φορές το χρόνο, μάλλον όλες στα Μέγαρα. Στόχος είναι να πηγαίνω και να ευχαριστιέμαι οδήγηση παρά να κυνηγάω το χρονόμετρο.

Για το θέμα των ταξιδιών, πιστεύω ότι σαν χώρους είναι επαρκές για 4 άτομα σε ταξίδι (είμαι θετικός στη χρήση μπαγκαζιέρας που θα μπορούσε να μπαίνει επικουρικά, το κάνω ήδη). Αυτό που δεν ξέρω είναι αν παλεύεται από θέμα θορύβου, τύπου να μπορεί να γίνει μια κουβέντα στην καμπίνα με 130-140km/h. Ξέρω ότι τα επίπεδα θορύβου δε θα είναι όπως σε μια BMW 3, αλλά θα ήθελα να ξέρω πως είναι σε σχέση με ένα Polo ή ένα Fiesta. Έχω ακούσει ότι το SST είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα.

Οποιαδήποτε βοήθεια σχετικά με τα παραπάνω είναι καλοδεχούμενη :innocent:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#774617 προχθες εμαθα οτι το εβο μου εφερε κατι τουμπες,και πουληθηκε για ανταλλακτικα. :(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#774654
BARHonda έγραψε:Κρίμα για το αμάξι, προφανώς ελπίζω να μην υπήρξε σοβαρός τραυματισμός κανενός στο συμβάν

Έμαθες πως έγινε?


δεν εμαθα,αλλα θα προσπαθησω να μαθω.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#777318
dimviii έγραψε:
BARHonda έγραψε:Κρίμα για το αμάξι, προφανώς ελπίζω να μην υπήρξε σοβαρός τραυματισμός κανενός στο συμβάν

Έμαθες πως έγινε?


δεν εμαθα,αλλα θα προσπαθησω να μαθω.


Έμαθες τίποτα;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777320 Άμα σου πω ότι το απέφυγα για να μην στενοχωρηθω...
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#777394
panosalp έγραψε:Χαιρετώ, σκέφτομαι την αγορά evo X. Αν ναι, θα χρησιμοποιείται ως αμάξι για Σαββατοκύριακα, χαλαρά track days και κάποια ταξίδια με οικογένεια (2 παιδιά). Δεν με ενδιαφέρει κάτι παραπάνω από τη στοκ ιπποδύναμη, αν είχα επιλογή θα προτιμούσα να επενδύσω σε αναρτήσεις / φρένα / άλλα μέρη του αυτοκινήτου.

Σίγουρα το evo X καλύπτει τις ανάγκες μου στην πίστα, δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει το αντίστροφο :hmmm: Πέρα από την κατανάλωση της βενζίνης που το γνωρίζω, έχω ακούσει για τρελά κόστη, οπότε ήθελα μια γνώμη για χρήση τύπου 4-6 φορές το χρόνο, μάλλον όλες στα Μέγαρα. Στόχος είναι να πηγαίνω και να ευχαριστιέμαι οδήγηση παρά να κυνηγάω το χρονόμετρο.

Για το θέμα των ταξιδιών, πιστεύω ότι σαν χώρους είναι επαρκές για 4 άτομα σε ταξίδι (είμαι θετικός στη χρήση μπαγκαζιέρας που θα μπορούσε να μπαίνει επικουρικά, το κάνω ήδη). Αυτό που δεν ξέρω είναι αν παλεύεται από θέμα θορύβου, τύπου να μπορεί να γίνει μια κουβέντα στην καμπίνα με 130-140km/h. Ξέρω ότι τα επίπεδα θορύβου δε θα είναι όπως σε μια BMW 3, αλλά θα ήθελα να ξέρω πως είναι σε σχέση με ένα Polo ή ένα Fiesta. Έχω ακούσει ότι το SST είναι καλύτερο σε αυτό το θέμα.

Οποιαδήποτε βοήθεια σχετικά με τα παραπάνω είναι καλοδεχούμενη :innocent:


Τωρα το ειδα αυτο το ποστ
Τι εκανες τελικα?
Άβαταρ μέλους
By panosalp
#792188 Μίλησα με τον dimvii και με βοήθησε πολύ. Είδα 1-2 αυτοκίνητα από κοντά εκεί στο Πάσχα αλλά κόλλησε εκεί.

Κάπου έχω ξενερώσει με τα όσα συμβαίνουν στα Μέγαρα. Και κάπου έχω ξενερώσει με τις τιμές που έχουν εκτοξευτεί, όπως και στα Evo. Τα περισσότερα στο car.gr από €30k έως €35k πήραν >10% αύξηση από τότε που τα έβλεπα έως σήμερα, χωρίς αυτό να συνδέεται με βελτιώσεις / service του αυτοκινήτου.

Έχω ένα διθέσιο για βόλτες και track days και θα ήθελα να το κρατήσω, αλλά χρειάζομαι οικογενειακό και ίσως το Evo X SST να γινόταν το "οικογενειακό" μας. Θα το ξαναδώ αν και με αυτά που γίνονται με τις τιμές, ειλικρινά έχω τρομάξει. Αν προχωρήσω θα επανέλθω.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#792220 Οταν ακριβαινουν ολα τα καινουρια αμαξια , ακριβαινουν και τα μεταχειρισμενα, ειναι αναμενομενο . Ετσι και τα Evo . Το θεμα δεν ειναι μονο η τιμη αγορας , αλλά και το κοστος χρησης στα Evo. Ειδικα τα καυσιμα....
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#792297 Καλά τέτοια αυτοκίνητα θα ανεβαίνουν για διαφορετικούς λόγους, όχι γιατί ανεβαίνουν τα καινούργια. Μένουν λίγα, αντίστοιχα καινούργια δε βγαίνουν οπότε παίρνουν αξία.