Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#592396
mirage έγραψε:Κον περμίσο, ασούλ.

ΑΘΟΥΛ αμιγο, αΘουλ!Εσταμος εουροπεος αμπλαμος Καστιγιανο! :s_tongue deputamadre :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#592409 Δεν θα λύσω εγώ τα λογοπροβλήματα των συμπαθών κατά τ'άλλα Ισπανών. Σημασία έχει ότι στα υπερπολυτελή σπορ SUV για τα οποία κάποια στιγμή είχαμε 2-3 θέματα εδώ πέρα, υπάρχει ένα συστηματικό ξεβράκωμα.

Εντάξει, υστερεί λίγο σε ιπποδύναμη, κιβώτιο, ποιότητα κατασκευής, πρεστίζ, σπορ αίσθηση, πολυτέλεια κλπ αλλά τι να κάνουμε.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#592410 Στα σοβαρα, περναει εξαιρετικα και δειχνει να το κανει και ανετα σχετικα, βλεποντας τις ηπιες αντιδρασεις του σε μεγαλυτερες ταχυτητες

Εχω ομως την εντυπωση οτι σε αυτο το τεστ αριστευουν αυτοκινητα ρυθμισμενα να ειναι "ευκολα" και "ανετα", για αυτο και πετυχαινουν πολυ καλα νουμερα τα PSA / Renault. Ισως επισης να το λαμβανουν και υποψιν τους το τεστ αυτο στην ρυθμιση. Το οποιο βεβαια μονο κακο δεν ειναι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#592415
funkyreverend έγραψε:Δεν θα λύσω εγώ τα λογοπροβλήματα των συμπαθών κατά τ'άλλα Ισπανών. Σημασία έχει ότι στα υπερπολυτελή σπορ SUV για τα οποία κάποια στιγμή είχαμε 2-3 θέματα εδώ πέρα, υπάρχει ένα συστηματικό ξεβράκωμα.

Εντάξει, υστερεί λίγο σε ιπποδύναμη, κιβώτιο, ποιότητα κατασκευής, πρεστίζ, σπορ αίσθηση, πολυτέλεια κλπ αλλά τι να κάνουμε.


Ευελπιστούμε τα τριξιματα να επιλυθούν στο facelift. :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#592419
funkyreverend έγραψε:Μετά από αυτό το τεστ της μανιόβρας ντε εσκίβα δεν προλαβαίνουμε να εγγράφουμε μέλη στον πανελλήνιο σύλλογο κατόχων.
Funky μου απλά να ρωτήσω μιας και μένεις εξωτερικό σουβεχει χρησιμευσει κάπου το αυξημένο ύψος από το έδαφος?

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#592487 Έμενα εξωτερικό και ναι, στο Άμστερνταμ χρησιμεύει εντός πόλης συχνά-πυκνά ελέω πεζοδρομίων που πρέπει να περάσεις, υπερυψωμένο επίπεδο γραμμών τραμ κλπ. Στην Ελλάδα προς το παρόν μόνο σε χωματόδρομους για παραλίες το έχω χαρεί το ύψος.

Γενικώς όχι ότι με συμβατικό θα είχα πρόβλημα, αλλά θα έσερνα κοιλιά (με τον λατρεμένο θόρυβο που το συνοδεύει) μερικές φορές αν πήγαινα γρήγορα, όπως πάθαινα με τα προηγούμενα εντός και εκτός Ελλάδας. Τώρα δεν χρειάζεται να προσέχω ιδιαίτερα και αυτό μου δημιουργεί θέμα επειδή κινούμαι και με το Leon 20VT. :lol:

@g8777
Όλοι το ευελπιστούμε αλλά είναι Ρενό. :lol:

@Νίκος Παππάς
Δεν με πολυενδιαφέρει το συγκεκριμένο τεστ, για να πω την αλήθεια, χαβαλέ κάνουμε. Είναι περίεργο πάντως κάτι φουλ αντι-σπορ να τα βγάζει πέρα σε χαλαρό στυλ, που θα το φοβόμασταν όλοι λόγω κλίσεων, εμπιστοσύνης στον οδηγό κλπ. και άλλα να κρίνονται επικίνδυνα σε χαμηλότερες ταχύτητες.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#592505 Εμενα τα ρενω δε μου τριζουν. Επισης το kadjar απο περσι παει καλα, τηρουμενων των αναλογιων και στην Ελλαδα. Στα Χανια εχουν πουληθει φετος 6 ενω απο το 2016 που πρωτοηρθε μεχρι το Γεναρη δεν ειχε κανενα. Ενδιαφερον εχει και το μουζ τεστ του clio 4, το εκτελει με πολυ υψηλη ταχυτητα λες και δεν τρεχει τιποτα.

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#592533 Εμένα το Clio τρίζει με τις ημέρες του. Εκείνο που έχει σημασία είναι ότι αν εξαιρέσουμε δίσκους , τακάκια και προβλεπόμενη συντήρηση, σε 147.000χλμ η μόνη βλάβη είναι μία λαμπα στοπ πίσω και αυτή πριν κάνα μήνα.


< Note >
Άβαταρ μέλους
By kadjar2018
#599024 Καλημέρα. Είχε κανείς πρόβλημα με τον κεντρικό καθρέφτη: Τρέμει ο καθρέφτης πολύ εύκολα και με ζαλίζει. Νόμιζα ότι θα είναι ξεκολλημένο το κρύσταλλο και πήγα στην αντιπροσωπεία κ τον άλλαξα, αλλά το πρόβλημα συνεχίζει και φαίνεται ότι είναι από το κουτί που βιδώνεται πάνω.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#599156 Ντίζελ ή βενζίνη έχεις?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#599214
Focusman91 έγραψε:Ντίζελ ή βενζίνη έχεις?

< Note >
kadjar2018 έγραψε:
Καλησπέρα. Πήρα την sport edition 1.5 dci.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#599440 Ok αρα μιλάμε για ντίζελ.
Δεν είναι κάτι. Το τρέμουλο στον καθρέφτη είναι feature των ντίζελ.
Και στο Qashqai μας έτσι είναι. Συνηθίζεται.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By kadjar2018
#601716 Καλημέρα κ πάλι. Κοντεύω τον χρόνο και 15000 χμ και μου έβγαλε ένδειξη για service. Στα diesel είναι η ίδια λογική με βενζίνη. Κάθε χρόνο/15000χμ μικρό service κ μετά τον επόμενο το μεγάλο? Αλλάζει κάτι λόγω diesel?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#619320 O σύλλογος κατόχων Renault Kadjar Ελλάδας σε συνεργασία με την Renault Ghana (πλατινένιος συνεργάτης μας) σας εύχεται καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2020.

Εικόνα

Η κοπή της πίτας δεν θα διεξαχθεί φέτος μια που τα μέλη μας έχουν τριπλασιαστεί και δεν υπάρχει χώρος ικανός να φιλοξενήσει το event.