Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#541100 Δεν το συζητάμε ότι είναι απίστευτα βολικό, φαίνεται όμως λείπει η απαιτούμενη ποσότητα δεδομένων (critical mass data το έλεγαν στην Κοζάνη στα '50s) για να λειτουργήσει και να βελτιώνονται οι αλγόριθμοι.

Εδώ στο google maps που παίρνει δεδομένα πρακτικά από όποιον έχει αντρόιντ κινητό βρίσκω φάουλ που δεν διορθώνονται σε διαδρομές και κίνηση. Εννοώ π.χ. να σε βάζει να κάνεις ένα τεράστιο τετράγωνο που και την απόσταση και τον χρόνο αυξάνει.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#558874 Kadjar2018, δεν ξέρω αν το δικό σου κατασκευάστηκε μετά τον Μάιο του 2017, αλλά πλέον υπάρχει και χακάρισμα με script για Android Auto (όχι Apple CarPlay όμως, σύμφωνα με τα τσακάλια χρειάζεται μάλλον USB 3.0 αν κατάλαβα καλά). Όποιος ενδιαφέρεται για Android screen mirroring να μου πει. Η επέμβαση είναι η αναβάθμιση της 2.2 έκδοσης R-Link 2 firmware σε 3.3 που δεν έρχεται επισήμως για τα προ Μαϊου 2017 αυτοκίνητα. Στο debugging mode έχει πολλές επεμβάσεις που μπορείς να κάνεις.

Σε άλλα νέα, το φατσολιφτ μοντέλο έχει και πίσω αεραγωγούς πλέον. :rant:
Άβαταρ μέλους
By kadjar2018
#564397
funkyreverend έγραψε:Kadjar2018, δεν ξέρω αν το δικό σου κατασκευάστηκε μετά τον Μάιο του 2017, αλλά πλέον υπάρχει και χακάρισμα με script για Android Auto (όχι Apple CarPlay όμως, σύμφωνα με τα τσακάλια χρειάζεται μάλλον USB 3.0 αν κατάλαβα καλά). Όποιος ενδιαφέρεται για Android screen mirroring να μου πει. Η επέμβαση είναι η αναβάθμιση της 2.2 έκδοσης R-Link 2 firmware σε 3.3 που δεν έρχεται επισήμως για τα προ Μαϊου 2017 αυτοκίνητα. Στο debugging mode έχει πολλές επεμβάσεις που μπορείς να κάνεις.

Σε άλλα νέα, το φατσολιφτ μοντέλο έχει και πίσω αεραγωγούς πλέον. :rant:



Καλησπέρα, funkyreverend
Δεν μου βγάζει να κάνω κάποιο update στο firmware. Πως μπορώ να το κάνω upgrade σε 3.3?
Επίσης όταν συνδέω ένα Android phone, μου έχει ανενεργή την επιλογή smartphone στο μενού. Ξέρεις πως μπορώ να την ενεργοποιήσω; Μάλλον θα θέλει στο κινητό να επιλέξω Transfer files και όχι μόνο charging.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#565117 Σε ποια έκδοση είσαι τώρα;

Αν είσαι στην 2.2, δεν θα σου βγάλει ενημέρωση για αναβάθμιση σε 3.3, πρέπει να το κάνεις μόνος. Για να λες για smartphone κλπ. έχω την εντύπωση ότι είσαι ήδη σε 3.3 και έχεις Android Auto και Apple Carplay, με λίγα λόγια smartphone mirroring.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#591921 Η ευχάριστη έκπληξη...πώς και δεν μπόρεσε ο δοκιμαστής του km77 να τουμπάρει το Ρενόλ Κατχιάρ ή έστω να το φέρει σβούρα;

https://youtu.be/WRvJCUAUa1o
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#591934 Δεν είναι σμπορ, γι' αυτό και η επίδοση αυτή. Αν ήταν σμπορ, θα συνέβαινε κάτι τέτοιο (Seat Arona, muy deportivo, περιμένω πώς και πώς και έκδοση Cupra μετά από αυτά τα καταπληκτικά αποτελέσματα... :s_laughat ):

:s_biggrin :s_laughat
ή και κάτι τέτοιο (Mazda CX3):
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#592014 Εξαιρετική δουλειά η Ρενώ, θα βοηθήσει και τις πωλήσεις Αρονα που είχαν πέσει δραματικά!

don't blame the marketing
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#592062 Με την αμεροληψια και την αντικειμενικοτητα που με διακρίνει... η Renault πάντα ένα σχολείο οδικης συμπεριφοράς. Που να' ναι καλά που έμαθαν στα μύρια Nissanαιους ότι τα αυτοκίνητα δεν υποστρεφουν και στην ευθεία!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#592142 Μετά από αυτό το τεστ της μανιόβρας ντε εσκίβα δεν προλαβαίνουμε να εγγράφουμε μέλη στον πανελλήνιο σύλλογο κατόχων.
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#592307 Το δικό σου είναι 2019? Έχει βάλει χέρι στις ρυθμίσεις ο σεν ζοζεφ. Τα προγενέστερα ήταν σκοτωστρες.

don't blame the marketing
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#592312 Θεωρώ πάντως ένα + για τον premium χαρακτήρα του ότι οι δύο γενικοί διευθυντές δύο μεγάλων ξενοδοχείων της πόλης με αυτά κυκλοφορούν. Ένα άσπρο και ένα μαύρο.
Επίσης ένα ακόμα + στην μοναδικότητα αυτού του αυτοκινήτου ότι εντός πόλης κυκλοφορούν από 1 σε διαφορετικο χρώμα. Ένα γκρι και ένα καφέ στην Τούμπα, ένα μπλε και ένα κόκκινο (και το άσπρο) στην Καλαμαριά κλπ.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#592360 Τι να πάρουν δηλαδή οι ξενοδόχοι; Macan να βγαίνει βόλτα στα μπαΐρια σε κάθε εμπόδιο; Κατχιάρ θα πάρουν, σε κολόρες ροχιμπλάνκος υ αζούλ!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#592361 Κον περμίσο, ασούλ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#592384
cosneo έγραψε:Θεωρώ πάντως ένα + για τον premium χαρακτήρα του ότι οι δύο γενικοί διευθυντές δύο μεγάλων ξενοδοχείων της πόλης με αυτά κυκλοφορούν. Ένα άσπρο και ένα μαύρο.
Επίσης ένα ακόμα + στην μοναδικότητα αυτού του αυτοκινήτου ότι εντός πόλης κυκλοφορούν από 1 σε διαφορετικο χρώμα. Ένα γκρι και ένα καφέ στην Τούμπα, ένα μπλε και ένα κόκκινο (και το άσπρο) στην Καλαμαριά κλπ.


Βέβαια, μάλλον παίζει κάποιο ρόλο ότι η αντιπροσωπεία έχει βγάλει μία ειδική έκδοση ντήζελ που είναι custom για τέτοιες περιπτώσεις με ΛΤΠΦ ένα κλικ κάτω από 17Κ αν δεν κάνω λάθος... :lol: