Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#407926 Χιλιάδες μερσί για τα καλά λόγια και τις ευχές!

Νομάρχη, το Scenic εδώ είναι μόνο με 20αρες και χωρίς αυτόματο στη μπετζίνα. Το χρυσό και αν είναι φανταστικό χρώμα...το μπλε πάντως βρέθηκε από σπόντα και δεν με χάλασε. 1348 έδειξε στην ολλανδική μέτρηση γιατί εδώ τα τέλη πληρώνονται βάσει βάρους. Οι χαμηλότερες εκδόσεις είναι 1280 νομίζω.

Στην Ελλάδα δεν θα το έπαιρνα για κανέναν λόγο ως 1.2 TCE 19", μάλλον ντίζελ με 17αρα. Το αυτόματο ναι, ειδικά γνωρίζοντας τα εκπληκτικά Ρενό χειροκίνητα... :lol:

Μιραγκε, λες αλήθεια αν και συνήθως δεν σε πιστεύω. Χειροκίνητο πλέον πρέπει να είναι ανώτερο από μχ5 ή Type-R (θυμήσου HUNTER να ανεβάζει εικονικά ταχύτητες) για να το σκεφτώ.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#407933 μπράβο φάνκι :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#407935 Παπά μου καλοτάξιδο!!! Και με bose είσαι κομπλέ! Και πολύ ωραίο χρώμα!
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#409210 Kon5, σε περιμένω στο lounge των πολυτελών SUV για να καπνίσουμε τις πουράκλες μας αδιαφορώντας για Κυότο και λοιπές συμφωνίες περιβάλλοντος.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#409465 :lol: θα παίζουν και τα bose τα ατμοσφαιρικά και ποιος μας πιάνει :superman:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#409690
funkyreverend έγραψε:Χιλιάδες μερσί για τα καλά λόγια και τις ευχές!

Νομάρχη, το Scenic εδώ είναι μόνο με 20αρες και χωρίς αυτόματο στη μπετζίνα. Το χρυσό και αν είναι φανταστικό χρώμα...το μπλε πάντως βρέθηκε από σπόντα και δεν με χάλασε. 1348 έδειξε στην ολλανδική μέτρηση γιατί εδώ τα τέλη πληρώνονται βάσει βάρους. Οι χαμηλότερες εκδόσεις είναι 1280 νομίζω.

Στην Ελλάδα δεν θα το έπαιρνα για κανέναν λόγο ως 1.2 TCE 19", μάλλον ντίζελ με 17αρα. Το αυτόματο ναι, ειδικά γνωρίζοντας τα εκπληκτικά Ρενό χειροκίνητα... :lol:

Μιραγκε, λες αλήθεια αν και συνήθως δεν σε πιστεύω. Χειροκίνητο πλέον πρέπει να είναι ανώτερο από μχ5 ή Type-R (θυμήσου HUNTER να ανεβάζει εικονικά ταχύτητες) για να το σκεφτώ.

Καλοτάξιδο.
Τέλη κυκλοφορίας με τα κιλά? Να φανταστώ ότι πάς με άδεια ρεζερβουάρ :lol: :shifty:
Καλά να μου πείς Ελβετία ο εκτελωνισμός γίνεται με τα κιλά του οχήματος.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#409700 Ο funkyreverend δεν έμενε στη Θεσσαλονίκη?

.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#409701 Είναι κοσποπολίτης παπάς τί τον πέρασες?
Διαγαλαξιακός, εδώ πατάει τη μία, εκεί βρίσκεται την άλλη :superman:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#409706 Δεν πας στο τελωνείο ούτε στο ΚΤΕΟ να ζυγιστείς, ελέγχουν τα κιλά βάσει λίστας που παραδίδεται από το εργοστάσιο. Εκτός και αν το μοντέλο δεν έχει πάει επίσημα στη χώρα, οπότε χρειάζεται Certificate of Conformity και λογικά θα ζυγίζεται και επί τη εμφανίσει. Κάθε έκδοση έχει και το δικό της βάρος συνήθως.

Τον φάνκι τον έδιωξε η Ι.Μ.Θ. εδώ και 2,5 χρόνια καθώς δεν ήθελε να τον διορίσει καμιά εκκλησία. :lol:

Δοκίμασα αυτές τις μέρες το κουμπάκι ECO που αλλάζει δραματικά την απόκριση του γκαζιού, χάνονται περί τα 20 άλογα εύκολα. :lol: Ξεκινάει με λιγότερο τράνταγμα ακόμα και σε άτσαλο πάτημα. Ακυρώνεται αν πατήσεις βαθιά για να προσπεράσεις κάποιον και συνεχίζει μόλις ηρεμήσει, ενώ και ο κλιματισμός επίσης χάνει σε απόδοση αισθητά.

Θα στοιχημάτιζα ότι δεν έχει επίδραση στην κατανάλωση που να αξίζει τον κόπο, παίζει και το ανάποδο.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#409760
funkyreverend έγραψε:.

Τον φάνκι τον έδιωξε η Ι.Μ.Θ. εδώ και 2,5 χρόνια καθώς δεν ήθελε να τον διορίσει καμιά εκκλησία. :lol:


Ιεραποστολή στις βάρβαρες χώρες του βορά... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Orestisren
#412309 Παπά καλοτάξιδο και στο καλύτερο χρώμα (μαζί με το φαντεζί κόκκινο μεταλλικό) :thumbsup:
Θαρραλέα επιλογή το 1,2 tce νομίζω για το μέγεθος και το βάρος του αμαξιού.
Το έχω οδηγήσει πριν μερικούς μήνες στην dynamic με 17αρες. Ωραίο αμάξι αλλα με 17αρες πολυυυυ λαστιχοαίσθηση στις στροφές και ο ημιάκαμπτος πίσω στις ελληνικές εγκάρσιες δεν μου φάνηκε και τόσο καλά υλοποιημένος σε σχέση με αλλα Renault :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#416415 Καλοταξιδο και απο μενα . Ερωτηση για γνωστες. Τα τετρακινητα kadjar τι αναρτηση εχουν πισω;;;