Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#436818 Σουστοφυλλα;
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#436842
mirage έγραψε:Γρηγοριε εγω ενας ταπεινος ειμαι που ξερει τι αναρτηση εχει το αμαξι μου και αλλα τετοια χαριτωμενα. Δεν ειμαι ο τιτανας που εισαι εσυ. Τωρα θα μας πεις γι αυτους που τα σκιζουνε σε πιστες.
Μη με βαζεις να ψαχνω λινκακια απο το ακατανομαστο που σολαρεις....
< >


H ταπεινοτητα σου σπαει κοκκαλα, ειδικα οταν παρεμβαινεις σχεδον παντα με ειρωνικο υφος, σε στυλ "γιατι ετσι" μαζι με το τιτανιομεγιστο πεντιγκρι που κουβαλας ως κορυφαιος και ανεπαναληπτος κλειδοκρατωρας της αυτοκινησης, ηδη απο το αλλο forum...
Εδω απλα κανεις την χαρη σε ολους τους ολιγιστους χρηστες -με guest star, πολυ ειδικες εμφανισεις- και ειδικα σε εναν τιποτενιο σαν και εμενα, που τολμαει να δημοσιευει οτιδηποτε δεν συναδει με την αψεγαδιαστη κριση, γνωση και ατελειωτη φυσικα εμπειρια σου σε καθε τετρατροχο που κυκλοφορει...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#436847 Άλλος Μιρατζ ήταν εκείνος στο παλιό φόρουμ
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#436850 Για μένα εκείνος ο mirage ήταν πιο πολύ άνθρωπος, πλέον είναι μια στυγνή μηχανή ειρωνείας.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#451010 Πόσο μπορεί να κοστίζει ένας διακόπτης ηλεκτρικός, που απομονώνει ρεύμα 12V, και λίγων Αmpere;
Αναλόγως τι παίρνεις, η Ford θα σε χρεώσει κάτι παραπάνω, αλλά θα κάνει DRIFT!
:metalo:
http://www.roadandtrack.com/new-cars/a1 ... handbrake/
Εικόνα
Εικόνα

Μιλάμε, για το απόλυτο καγκουρογκάτζετ, ένα 1000άρικο για ένα διακόπτη! :metalo: :svivhaha:
Αλλά αφού οι αγοραστές θα κάνουν DRIFT και θα μοιάζουν στον Ken Block όταν τραβάει το μακρυνάρι του, νομίζω πως είναι money well spent...
:s_thumbsup
(Δεν πρόκειται για υδραϋλικό χειρόφρενο, απλώς κουμπώνει πάνω στο διακόπτη του ηλεκτρικού χειροφρένου!)
Ξεπέρασε σε ηλιθιότητα και το τιμόνι της BMW για time attack.. :shifty:
Εικόνα
(To συγκεκριμένο ούτε χάρισμα δεν θα το έβαζα... :s_hang )
Άβαταρ μέλους
By drdino
#451012 Ερμ, όχι ακριβώς, είναι λεβιές που κουμπώνει πάνω στο υπάρχον χειροκίνητο χειρόφρενο κι έχει έναν μικροδιακόπτη μέσα κι επιπλέον σύνδεση μέσω OBD με το δίκτυο του αυτοκινήτου. Όταν το τραβάς, η μονάδα του ABS μπλοκάρει τους πίσω τροχούς μέσω του υδραυλικού συστήματος, ανοίγει τους συμπλέκτες του "διαφορικού" πίσω κλπ.

Ασχέτως των παραπάνω, ούτε κι εγώ ξέρω αν αξίζει το χιλιάρικο αλλά σίγουρα μ'αρέσει που ένας OEM έβγαλε τέτοια τρέλα. :lol: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#451013
drdino έγραψε:Ερμ, όχι ακριβώς, είναι λεβιές που κουμπώνει πάνω στο υπάρχον χειροκίνητο χειρόφρενο κι έχει έναν μικροδιακόπτη μέσα κι επιπλέον σύνδεση μέσω OBD με το δίκτυο του αυτοκινήτου. Όταν το τραβάς, η μονάδα του ABS μπλοκάρει τους πίσω τροχούς μέσω του υδραυλικού συστήματος, ανοίγει τους συμπλέκτες του "διαφορικού" πίσω κλπ.

Ασχέτως των παραπάνω, ούτε κι εγώ ξέρω αν αξίζει το χιλιάρικο αλλά σίγουρα μ'αρέσει που ένας OEM έβγαλε τέτοια τρέλα. :lol: :metalo:

Πάντως το άρθρο λέει πως πρόκειται για ηλεκτρικό διακόπτη, γι' αυτό και το έγραψα, άρα δεν φταίω! :lol:
The Drift Stick was developed to mimic a hydraulic handbrake (the kind used on rally cars) that would lock both rear wheels, giving the driver even more control while getting sideways. Installing a true hydraulic mechanism would've been nice, but since the Focus has an electronic handbrake from the factory, it was far easier for engineers to create a handle that would work with the existing electronic system, while creating the same effect.

Μου φαίνεται θα πάω να δοκιμάσω αν μπορώ να πετύχω το ίδιο με το ηλεκτρικό χειρόφρενο στο Golf!
:lol: :s_crazy :tomato:




:s_cry
Άβαταρ μέλους
By drdino
#451016 Εικόνα

Μη γίνεσαι σαν τον ακατανόμαστο, οι δημοσιογράφοι δεν ξέρουν την τύφλα τους πολλές φορές. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#451087 πολύ ασχημος ο νικελε λεβιες μεσα στο εσωτερικο.
μεγαλη κατηφορα η φορντ στα ματια μου με τριφτ μοντ ,και καγκουρολιεβιεδες,σε αυτοκινητο με αρχικα rs.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#451108
Anonymous Founder έγραψε:

Μου φαίνεται θα πάω να δοκιμάσω αν μπορώ να πετύχω το ίδιο με το ηλεκτρικό χειρόφρενο στο Golf!
:lol: :s_crazy :tomato:
:s_cry


...το εχω δοκιμασει στο προσφατο Mini cooper Clubman... :innocent: :lol:

Eν κινησει, ακομα και με μετρια 2α, αποτομη τιμονια, δεξια ή αριστερα και τραβηγμα του διακοπτη (οχι στιγμιαιο, αλλα παρατεταμενο) ενεργοποιει τα φρενα ΚΑΙ στους 4τροχους με το ABS ενεγοποιημενο...
Ουσιαστικα γονατιζει το αυτοκινητο, πριν καν παει να ξεκολλησει το πισω μερος...

Οποτε, αν και boy racer gadget, (ή καλυτερα wannabe "wrc pro driver"? :lol: ) το παραπανω "παιχνιδι", δικαιολογει σε ενα μεγαλο βαθμο Imo το κοστος του, απο την στιγμη που ειναι και εργοστασιακο.
Προσωπικα και εγω το θεωρω πεταμενα λεφτα, αλλα συμφωνω οτι αξιζουν συγχαρητηρια, μονο και μονο που πηρε το πρασινο φως απο την διοικηση(?) για να βγει μια τετοια..."χαζομαρα". :)

'Η αλλιως η χαρα του πορωμενου με τις δεξιοτεχνιες... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#451110
dimviii έγραψε:πολύ ασχημος ο νικελε λεβιες μεσα στο εσωτερικο.
μεγαλη κατηφορα η φορντ στα ματια μου με τριφτ μοντ ,και καγκουρολιεβιεδες,σε αυτοκινητο με αρχικα rs.


Toυλαχιστον συνεχιζει και σημερα να βγαζει οδηγοκεντρικα αυτοκινητα...Η Mitsubishi τι θα βγαλει? Υβριδικο Evo? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#451115
Κίκιζας . έγραψε:
dimviii έγραψε:πολύ ασχημος ο νικελε λεβιες μεσα στο εσωτερικο.
μεγαλη κατηφορα η φορντ στα ματια μου με τριφτ μοντ ,και καγκουρολιεβιεδες,σε αυτοκινητο με αρχικα rs.


Toυλαχιστον συνεχιζει και σημερα να βγαζει οδηγοκεντρικα αυτοκινητα...Η Mitsubishi τι θα βγαλει? Υβριδικο Evo? :shifty:


παλι στο οπαδικο? Στα αρχιδια μου τι θα βγαλει η μιτσουμπισι.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#451116 Το είδα στο YouTube και νόμιζα ότι ήταν καστομια κάποιου καμένου.

Όντως είναι αξεσουάρ της Ford?

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#451240
Nikos! έγραψε:Το είδα στο YouTube και νόμιζα ότι ήταν καστομια κάποιου καμένου.

Όντως είναι αξεσουάρ της Ford?

< >


Oh yes... με χίλια γιούρια δικό σου! :twisted: