Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#591893 Συμφωνώ κι εγώ ότι είναι αρκετά βελτιωμένο αναφορικά με την εμφάνισή του, όμως δεν υπάρχει περίπτωση να το θεωρούσα όμορφο εν συγκρίσει με τα νέα 208 και Clio (με αυτή τη σειρά). :s_blush
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#591910 Παιζει να εχει και την καλυτερη υλοποιηση ενσωματωσης οθονης στην κονσολα μεχρι σημερα

< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#592488 Όντως η οθόνη φαίνεται πολύ όμορφα τοποθετημένη, αν όμως μπορώ να πω κάτι περί εργονομίας είναι ότι πρέπει να κάθεται πιο ψηλά από το ταμπλό.

Γενικά πάντως η Όπελ έχει όμορφα και εύπεπτα εξωτερικά σχέδια εδώ και πολλά χρόνια. Στο εσωτερικό αυτό εδώ είναι ευχάριστη έκπληξη για μένα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#840737 Εχει κάποιος Corsa D να πει εντυπώσεις;
Φευγει ενας φιλος του γιου εξωτερικο και πουλαει το αυτοκίνητο. Το θελω για την κορη (να αντικαταστήσει το Κα), αν της αρεσει να παω καπου να το κοιταξουμε.
Ειναι μοντελο 2008, 1400 κ.εκ. με 134000 χιλιομετρα.
Θελει καποια μικρομαζεματακια εξωτερικα κυρίως, λάστιχα σίγουρα, γενικά ενα καλο καθαρισμα, αλλά το σκέφτομαι γιατι εχει λιγα χιλιομετρα και ξερουμε το ιστορικο του.
Ειναι δίπορτο
4500€
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#840740 Δίπορτο είναι και το ka .
HF , εσύ την παλιά bmw πόσο θα μας τη χάριζες;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#840742 To πρόβλημα της BMW είναι τα τέλη και τα γνωστά θέματα με το μοτέρ. Δεν νομίζω πως μπορεί να πιάσει πολύ παραπάνω από 6-7Κ και μπορεί να λέω και πολλά.
Έχει πολύ λίγα χιλιόμετρα (165Κ), είναι ατρακάριστη, και είναι αρκετά πλούσιος ο εξοπλισμός της (βασικά λείπει μόνον η ηλιοροφή).

Και πάλι, αν την πουλήσω, θα πάρω αστεία λεφτά. Άρα, δεν θα έχω λεφτά για ν'αγοράσω κάτι άλλο, αφού ακόμη και για μεταχειρισμένο θέλεις άλλα 10Κ για να πεις πως βρήκες κάτι, για να μην πω 15Κ.
:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#840743 Δεν το πουλάς αυτό το αυτοκίνητο ΙΜΗΟ, εάν αντέχεις τα τέλη. Θυμάμαι ότι είναι όμορφη έκδοση και σε άριστη κατάσταση εξωτερικά. Πιστεύω ότι για ισάξιο αντικαταστάτη κοιτάς για πάνω από €15,000.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#840744
bebes έγραψε:Εχει κάποιος Corsa D να πει εντυπώσεις;
Φευγει ενας φιλος του γιου εξωτερικο και πουλαει το αυτοκίνητο. Το θελω για την κορη (να αντικαταστήσει το Κα), αν της αρεσει να παω καπου να το κοιταξουμε.
Ειναι μοντελο 2008, 1400 κ.εκ. με 134000 χιλιομετρα.
Θελει καποια μικρομαζεματακια εξωτερικα κυρίως, λάστιχα σίγουρα, γενικά ενα καλο καθαρισμα, αλλά το σκέφτομαι γιατι εχει λιγα χιλιομετρα και ξερουμε το ιστορικο του.
Ειναι δίπορτο
4500€
Κράτα το κα. Κανένας λόγος να ανέβεις σε τέλη κατανάλωση ασφάλεια για μες στη πόλη
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#840745
diplomat έγραψε:Δεν το πουλάς αυτό το αυτοκίνητο ΙΜΗΟ, εάν αντέχεις τα τέλη. Θυμάμαι ότι είναι όμορφη έκδοση και σε άριστη κατάσταση εξωτερικά. Πιστεύω ότι για ισάξιο αντικαταστάτη κοιτάς για πάνω από €15,000.

Αργά ή γρήγορα θα πουληθεί. Για ένα πιάτο φακής, αλλά έτσι είναι τα πράγματα, τα υψηλά τέλη έχουν διαλύσει κάθε μεταπωλητική αξία. Ακόμη και τέλειο να ήταν σαν αξιοπιστία, το ετήσιο 700άρι, πονάει κάθε τσέπη.
Το πρόβλημα είναι πως δεν υπάρχει αυτή την στιγμή κανένα αυτοκίνητο που ρεαλιστικά αξίζει τον κόπο να επενδύσουμε τέτοιο ποσό. Κρατάμε την γριά λοιπόν μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση στην αγορά (γιατί τα οικονομικά μας θα είναι πάνω κάτω τα ίδια).

Το μόνο που μπορεί ν'αλλάξει λίγο το πράγμα είναι τώρα που αποφασίσαμε να πάμε σε σταθερό επιτόκιο το δάνειο, οπότε θα υπάρξει κάποια στιγμή μια κάποια αυξημένη ρευστότητα, έτσι αν βρεθεί κάτι που μας αρέσει, θα δούμε.
Βασικό επίσης είναι να ξέρω τι θα είναι το επόμενο εταιρικό. Γιατί αν είναι plug-in ή ηλεκτρικό ή μικρό ή μεγάλο κλπ, αλλάζει το πράγμα αναλόγως. Σήμερα, η BMW κάνει απλώς (ακριβές) βόλτες στην πόλη και για την μετακίνηση της :inlove: , γιατί όλη την χαμαλοδουλειά την κάνει το εταιρικό.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#840749
nikos έγραψε:
bebes έγραψε:Εχει κάποιος Corsa D να πει εντυπώσεις;
Φευγει ενας φιλος του γιου εξωτερικο και πουλαει το αυτοκίνητο. Το θελω για την κορη (να αντικαταστήσει το Κα), αν της αρεσει να παω καπου να το κοιταξουμε.
Ειναι μοντελο 2008, 1400 κ.εκ. με 134000 χιλιομετρα.
Θελει καποια μικρομαζεματακια εξωτερικα κυρίως, λάστιχα σίγουρα, γενικά ενα καλο καθαρισμα, αλλά το σκέφτομαι γιατι εχει λιγα χιλιομετρα και ξερουμε το ιστορικο του.
Ειναι δίπορτο
4500€
Κράτα το κα. Κανένας λόγος να ανέβεις σε τέλη κατανάλωση ασφάλεια για μες στη πόλη

Anonymous Founder έγραψε:Και δίπορτο, και παλιό, και 1.4 που έχει πιο πολλά τέλη. Μήπως να το σκεφτείς ξανά;

Exω ξαναγραψει για το Κα.
Δεν εχει υδραυλικο τιμόνι, ουτε a/c. Γενικα ειναι πολυ ταλαιπωρημενο εσωτερικα (το μοτοράκι εχει 110000 χιλ και παει ξυραφι). Τωρα εχει κολλήσει το καλοριφερ στο "οn" και πρεπει να παμε σε μαστορα να το κλείσουμε...
Γενικα βγαζει χαζοπροβλήματα και σκέφτεται να το αλλάξει (θα το αλλαζε "χθές" αν ειχε το χρήμα :lol: )
Κινείται κυριως εντος Θεσσαλονίκης, αλλα κανει και κοντινες εκδρομες όποτε μπορει χωρις να το πολυσκεφτεί. (έφτασε μεχρι Θασο το καλοκαιρι).
Το κορσα ειναι 10 χρονια νεοτερο, σαφως πιο ανετο και ασφαλές.
Κατανάλωση πρεπει να εχουν παραπλήσια, τωρα ειδα οτι εχει τελη 255€ :lipsealed: (νομιζα θα ήταν 135). Κακό αυτό
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#840751
bebes έγραψε:Δεν εχει υδραυλικο τιμόνι, ουτε a/c.

jesus christ man !! βούτα το . Σε παθητική ασφάλεια είναι 2 γενεές μπροστά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#840755 Εγώ δεν θα σου πω να κρατήσεις το ΚΑ, αλλά να δεις αν τελικά το Corsa που κοιτάς είναι καλή αγορά. Εμένα μου μοιάζει λίγο ακριβό, αλλά δεν είμαι ειδικός, μιας και τιμολόγησα το Fiesta μας χαμηλότερα από όσο θα μπορούσε να πιάσει (το 2017 πουλήθηκε για 5500€, με λιγότερα από 100Κ χλμ και σε καλύτερη κατάσταση από αυτό που λες και επίσης σημαντικό, ήταν 5θ 1.4 και μοντέλο του 2009).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#840759 Για ριξε μια ματια στα μεταχειρισμεν αυτης της περιοδου, που το θεωρεις ακριβο.

Συντασσομαι με mousatos. Πεταξτε το ΚΑ και παρτε το αφου γνωριζετε το ιστορικο του