Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By skous
#139616
Deleted User 1 έγραψε:Βάλαμε παραγγελία!!

Μαύρο Limited 1.6Μ-jet ( :thumbsdown: δεν μπόρεσα να κάνω κάτι γι'αυτό). Από έξτρα βάλαμε ηλιοροφή και μετά από πολύ αγώνα (δικό μου! :s_tongue ) και τα xenon. 3 μήνες χρόνος αναμονής, τιμή σχεδόν 29.000€.


Ήρθε; Έχεις εντυπώσεις;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#139682
skous έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:Βάλαμε παραγγελία!!

Μαύρο Limited 1.6Μ-jet ( :thumbsdown: δεν μπόρεσα να κάνω κάτι γι'αυτό). Από έξτρα βάλαμε ηλιοροφή και μετά από πολύ αγώνα (δικό μου! :s_tongue ) και τα xenon. 3 μήνες χρόνος αναμονής, τιμή σχεδόν 29.000€.


Ήρθε; Έχεις εντυπώσεις;

Να ευχεσαι να το παρελαβε πριν σκασουν οι ελεγχοι κεφαλαιων! :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#139683 Γιατι;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#139698
mirage έγραψε:Γιατι;


Ε μηπως ο ανθρωπος ειχε καποιο θεμα και ηθελε να πληρωσει μετρητοις, τυχον εξοδα προετοιμασιας κλπ. Βεβαια φανταζομαι οτι μπορει να τα κατεθετε σε καποιο λογαριασμο, μεσω e banking οποτε, η ολη συζητηση δεν εχει νοημα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#139716 Δεν παίρνουν τέτοια μεγάλα ποσά σε μετρητά.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#139828 Τελευταίες μέρες βλέπω αρκετά να κυκλοφορούν στο δρόμο.
Αισθητικά τουλάχιστον πολύ ενδιαφέρον σε σχέση με τα σουβοειδή που κυκλοφορούν.
Άβαταρ μέλους
By drenie
#140417 Τελικα φιλε ηρθε το αυτοκινητο;

Μπορεις να μοιραστεις την εμπειρια σου με εμας ; Και ποσο εφτασε το τελικο ποσο ;
Άβαταρ μέλους
By GTS
#140495
EDDIE_147 έγραψε:Τελευταίες μέρες βλέπω αρκετά να κυκλοφορούν στο δρόμο.
Αισθητικά τουλάχιστον πολύ ενδιαφέρον σε σχέση με τα σουβοειδή που κυκλοφορούν.


Πηγα και το ειδα στην εκθεση και δεν μου αρεσε το εσωτερικο. Πολυ φθηνο μου φανηκε. Ουτε οι εξωτερικες αναλογιες μου αρεσαν. Επισης δεν μου αρεσε καθολου το 500x. Σαν αυγο δεινοσαυρου ειναι. Το 500 ειναι συμπαθητικο αλλα αν το φουσκωσεις κατανταει ασχημο νομιζω.

Αντιθετα το Grand Cherokie που ειχαν στην εκθοςη ειναι πολυ ωραιο μεσα εξω.
Άβαταρ μέλους
By drenie
#140658 ρωτησες τιμες ; Και μου κανει εντυπωση που δεν σου αρεσε το εσωτερικο επειδη εχει βαλει το χερακι η FIAT που οπως και να το κανουμε σχεδιαστηκα γενικως τα παει καλα . Η ποιοτητα τους σου φανηκε φτηνη ;

Σε κανενα review παντως δεν διαβασα κατι τετοιο , ουτε καν για τριξιματα ομως σιγουρα δεν ειναι επιπεδου Mercedes .
Άβαταρ μέλους
By GTS
#140661 Οχι τιμες γιατι τα βρηκα και τα δυο απωθητικα. Πολυ πλαστικο και ουτε το σχεδιο μου αρεσε. Δεν εχω τπτ με την εταιρεια απλα νομιζω ειναι fail αυτα τα μοντελλα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#140724 Δες και το εσωτερικό ενός patriot...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#140725
EDDIE_147 έγραψε:Δες και το εσωτερικό ενός patriot...


Κορεατικο ειναι αυτο? δεν μου αρεσει. Το μονο που μου αρεσε ειναι το Grand Cherokie.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#140726
GTS έγραψε:
EDDIE_147 έγραψε:Δες και το εσωτερικό ενός patriot...


Κορεατικο ειναι αυτο? δεν μου αρεσει. Το μονο που μου αρεσε ειναι το Grand Cherokie.

Jeep Patriot?
http://www.caranddriver.com/jeep/patriot
Άβαταρ μέλους
By skous
#140897 Έκανα ένα μικρό test drive με 3 άτομα μέσα με το diesel (το 1.6L Mjet 120hp FWD 6-Manual), όχι το trailhawk (υπήρχε αλλά επειδή ενδιαφέρομαι για βενζίνη 1.4 140hp FWD, θεωρώ ότι το trailhawk θα μου έδειχνε πράγματα που θα με παραπλανούσαν.

Η ροπή και ο κινητήρας θεωρώ οκ, αν και δνε έχω εμπειρία πο diesel, πάντως είχε αρκετή δύναμη και φαινόταν. Οι ανωμαλίες του δρόμου αποσβένονται όμορφα, όμως περνάει μέσα αρκετός θόρυβος λόγω της όχι και τόσο καλή ποιότητας κύλισης.
Τα όργανα όμορφα, και εργονομικά θα έλεγα, το οδηγείς και δεν σε αποσπάνε. Τα περισσότερα πράγματα είναι εκεί που θεωρείς οτι θα είναι, οπότε άμεσα εγκληματίζεσαι με το όλο dashboard.
Η θέση οδήγησης είναι σχετικά ψηλά, όμως οι φαρδιές κολώνες περιορίζουν την ορατότητα στις στροφές. Ο χώρος μέσα ικανοποιητικός, όμως είναι προφανές ότι είναι sub-SUV η κατηγορία και εάν συγκριθεί με μεγαλύτερα (π.χ. Tiguan, Rav, Kuga) χάνει από τα αποδυτήρια (τόσο στον χώρο όσο και στα υλικά).
Τα πίσω καθίσματα πάντως είναι πολύ φλάτ και νιώθεις ότι στην στροφή θα αγκαλιαστείς με τον διπλανό σου. Το ίδιο (σε μικρότερο βαθμό) και στην θέση του οδηγού, θα μπορούσε να έχει πολύ καλύτερη πλευρική στήριξη.

Κάτι πεζοδρόμια που ανέβηκα τα είχε για πλάκα.

Verdict: Ενδιαφέρουσα πρόταση, πιθανώς λίγο ακριβή, αλλά .... θα το σκεφτώ :)