Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#83350 Θα ήθελα και ένα πιο μικρό τριθυρο.
Δεν είναι άσχημο πάντως.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#83357
rocsta έγραψε:
vasilis έγραψε:καλές τιμές και μάλιστα κάτω απο το sx4 :hmmm:

Όχι ρε συ, +1000€ χοντρικά είναι η αντίστοιχη έκδοση του vitara σε σχέση με το sx4

xmmm ναι, διάβασα στα γρήγορα αυτό το άρθρο και τελικά απλά είναι μικρότερο απο το sx4 :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#96533 Το είδα σήμερα από κοντά.Εξωτερικά μου άρεσε αρκετά. Μόνο το πίσω μέρος στα φώτα μου "ξένισε" κάπως αλλά γενικά πολύ καλές εντυπώσεις.
Στο εσωτερικό τώρα,οι χώροι είναι αρκετά καλοί. Είναι.Είναι ευρύχωρο θα έλεγα και μπροστά και πίσω .Εμενα μου φάνηκε πιο άνετο απο το QQ είδικά πίσω.Το πορτ μπαγκαζ επίσης μου φάνηκε μεγαλύτερο απο του QQ .Αν βγάλεις και το διπλό πάτο κερδίζει πάρα πολύ σε ύψος.Ειλικρινά δε περίμενα τέτοια αποτελέσματα με μόνο 4,2 m μήκος.Ευχάριστη έκπληξή οι χώροι.
Τα πλαστικά στις πόρτες και στο ταμπλό είναι μαύρα και σκληρά αλλά γενικά μου έδωσε την εντύπωση ότι η συναρμογή τους ήταν πολύ καλή.Στο QQ είχα πετύχει κάποια πλαστικά να έχουν φύγει από τη θέση τους στο εκθεσιακό αυτοκίνητο...
Η πλούσια έκδοση με τα δερμάτινα + alcantara καθίσματα ,πάντως με ενθουσίασε μέσα.Ο εξοπλισμός έχει τα πάντα ,μέχρι και θερμαινόμενα καθίσματα και ο διάκοσμος είναι πολύ ευχάριστος. Από εξοπλισμό η πλούσια έκδοση έχει τα πάντα hill descent,xenon ,adaptive cruise ,μονο η ηλιοροφή λείπει.
Δε το οδήγησα αλλά επίσης καλή εντύπωση μου άφησε και η ικανοποιητική απόσταση απο το έδαφος.Το πίσω διαφορικό εξέχει ελάχιστα προς τα κάτω αλλά ο ημιάκαμπτος είναι "έξυπνα " σηκωμένος προς τα πάνω και μπροστά.
Γενικά το αμάξι μου άφησε μια πολύ θετική εντύπωση ,μου άρεσε πολύ περισσότερο από το QQ ,για ένα περίεργο λόγο. Συνδυάζει αρκετά στοιχεία και σε συνδυασμό με το μικρό σχετικά μήκος νομίζω οτι αποτελεί μια πολύ αξιόλογη πρόταση.Μένει τώρα να το οδηγήσω για να γράψω τις εντυπώσεις μου για τις υπόλοιπες , οδηγικές πλέον παραμέτρους.
Επίσης μήπως να μεταφερθεί στα μοντέλα???
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#96580 Ηρθεεεεε!
Άβαταρ μέλους
By Govus
#96601 Μόνο το όνομα έχει μείνει, σαν φιλοσοφία δείχνει ν' απέχει παρασάγγας απ' το πρώτο :hmmm: ...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#96762 E ναι.Δεν είναι μυστικό αυτο.Και δεν είναι απαραίτητα κακό.Εγω το πρώτο ουτε που θα το κοιτούσα ας πούμε.Δε το αντεχα με τίποτα εντος δρόμου ενα που είχα οδηγήσει...Ήταν για άλλα πράγματα σχεδιασμένο.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#96801 Δεν διαφωνώ, απλά δεν καταλαβαίνω το ρόλο του έναντι του SX-4 όμως...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#96855 Σε αυτο έχεις δίκιο.Και εμενα μου φαίνεται οτι αλληλοκαλύπτονται σε πολύ μεγάλο βαθμό.Με το Vitara να είναι πολύ πιο όμορφο βεβαια.
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#97059 Πολυ ομορφο εμπρος,αδιαφορο πισω,πολυ ωραιοι συνδυασμοι χρωματων,κινητηρες ψοφιμια κλασσικα...
Μαλλον θα το παιρνα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#102082 Κατ εμε το ολο σκεπτικο για την τοποθετηση του νεου Vitara στην αγορα ειναι λαθος. Εχεις ενα sx4 το οποιο ηταν μικρο και εγινε μεγαλυτερο και ενα vitara που ηταν μεγαλο και εγινε μικροτερο και απο sx4! Κανονικα επρεπε να ισχυει το αντιθετο ακριβως ενα Vitara στα 4,5 μετρα και ανταγωνιστη του Κασκαι Τουκσον και το sx4 να παραμεινι εκει στα 4,2 να ανταγωνιζεται Γετι και Σια.
Άβαταρ μέλους
By drenie
#195508 και εγω το ιδιο υποψιαζομαι ... 500Χ, Renegade, Vitara δειχνουν να εχουν πολλα κοινα.