Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!

Ποια γενιά είναι το κορυφαίο Honda Civic για σένα;

2
7%
0
N/A
0
N/A
3
11%
7
25%
5
18%
4
14%
5
18%
0
N/A
2
7%
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#672989 Μόνο αυτά:
Εικόνα
Οι 3 τελευταίες γενιές δεν μπόρεσα να κατανοήσω αν έχουν καν αισθητική (καλή ή έστω κακή). Πολύ παράξενη η εμφάνιση τους.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#672994
funkyreverend έγραψε:
Το 10ο πάντως μου φαίνεται Βατερλό.


:protest: :protest:

Από την 7η και μετά μ' αρέσουν όλα, αν και γενικά δεν έχω κάποιο που να μην μ' αρέσει ιδιαίτερα. Ψήφισα όμως το 10! :rtfm: :x
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#672997 Άνθρωπος που είχε το 206 (για μένα κορυφαίο "καθημερινό" design) και να του αρέσει ο γόνος του Fast & Furious και Transformers...τι να πω... :lol: Φοβάμαι τι θα μείνει από το τελευταίο Civic αν ζητηθεί περιβαλλοντικά η μείωση της χρήσης του πλαστικού στα αυτοκίνητα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#673001
funkyreverend έγραψε:
Το 10ο πάντως μου φαίνεται Βατερλό.

Mιλαει κατοχος Kadjar :svivhaha: :svivhaha: :svivhaha:





( μονο και μονο γιατι την επεσες στον Μαρκο :s_devil ) :innocent:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#673003 Ο απόλυτος έρωτας ήταν για μένα η 4η γενιά: διπλά ψαλίδια παντού, 1.6 VTEC με 160 άλογα (μιλάμε για το 1990 ξέρω γω τώρα ναι;), εμφάνιση έρωτας, φαίνοταν διαστημόπλοιο σε σχέση με οτιδήποτε άλλο της εποχής, ειδικά από Ιαπωνία, αν το συνέκρινες με Corolla και Sunny, έβαζες και τα γέλια...
:s_tongue
H πιο αδιάφορη για μένα η 7η γενιά, δεν μου άρεσε σε καμία έκδοση (ούτε η Type-R). Η 8η μου άρεσε και μου αρέσει πολύ, όπως και η 9η και 10η (ω ναι, το ομολογώ!).
:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#673004
Νίκος Παππάς έγραψε:
funkyreverend έγραψε:
Το 10ο πάντως μου φαίνεται Βατερλό.

Mιλαει κατοχος Kadjar :svivhaha: :svivhaha: :svivhaha:





( μονο και μονο γιατι την επεσες στον Μαρκο :s_devil ) :innocent:


Έχω ντραπεί για πολλές αισθητικές πεποιθήσεις μου (και για κάποιες του cosneo :lol: ), έχω ανοίξει μέχρι και θέμα για αυτό: https://www.petrolheads.gr/viewtopic.php?f=8&t=2268
...αλλά το Kadjar δεν είναι ούτε θα γίνει πιστεύω μια από αυτές. :lol:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#673037
Anonymous Founder έγραψε:Ο απόλυτος έρωτας ήταν για μένα η 4η γενιά: διπλά ψαλίδια παντού, 1.6 VTEC με 160 άλογα (μιλάμε για το 1990 ξέρω γω τώρα ναι;), εμφάνιση έρωτας,


Αυτό.

Θυμάμαι το είχε πάρει ενας γνωστός και το χαζεύαμε. (Λίγο καιρό αργότερα πήρε παραμαζωμα μια γιαγιά...)
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#673059 Ψήφος στο ξεχωριστό sedan mk4. Κάτι Corolla & Sunny της γενιάς του τα πάταγε και ας κόστιζε κάτι τις παραπάνω :s_yes
Εικόνα

Coupe ο λόγος στο mk6 :s_yes
Εικόνα

Ψήφος επίσης στο αγαπημένο SW mk9 που σα σχέδιο και χώρους σαρώνει :s_thumbsup
Εικόνα

TypeR ψηφίζω το πρώτο se fl φώτα mk7 :metalo:
Εικόνα

Mainstream επιλογή το Stream, 7θέσιο χώροι και ποιότητα από αλλού. mk7 και αυτό :s_cool
Εικόνα

Η καλή ψήφος όμως πάει στο mk6 3d που με έκανε να εμπιστευτώ τη μάρκα και να αγοράσω σχεδόν στα τυφλά πριν 18 χρόνια ένα Jazz. Έτυχε να οδηγήσω ένα τέτοιο πολλές φορές (sedan 1.4 90PS) και να :inlove: τον κινητήρα. Απόκριση καλή και στροφάρισμα απίστευτο. Συν τη μοναδική αίσθηση ποιότητας και αντοχής.
Εικόνα

Honda Civic σε άπειρες εκδόσεις και μορφές :s_thumbsup .
Τελική ψήφος mk6 από μένα :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#673082
Νίκος Παππάς έγραψε:
( μονο και μονο γιατι την επεσες στον Μαρκο :s_devil ) :innocent:


Στα μέλη του κλήρου δείχνουμε σεβασμό! :lol:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#673085
markvag έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:
( μονο και μονο γιατι την επεσες στον Μαρκο :s_devil ) :innocent:


Στα μέλη του κλήρου δείχνουμε σεβασμό! :lol:


Μετά ειδικά τα τελευταία γεγονότα με τον κορονοϊό, παρακαλώ να προσθέτουμε το "πεφωτισμένα", δεν είναι όλοι ίσοι και όμοιοι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#673144 10ρακι καρφωτό μόνο και μόνο λόγω εμφάνισης.Τεχνολογικα βέβαια τα μοντέλα της δεκαετίας του 90 ήταν πολύ μπροστά.
Φανκη, άντε παλικάρι μου σιγά σιγά να ανοίξεις και το θέμα για τη corolla
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#673151
vasilis έγραψε:Φανκη, άντε παλικάρι μου σιγά σιγά να ανοίξεις και το θέμα για τη corolla

To περιμένω πώς και πώς γιατί θα σαρώσει η δικιά μου. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#673177
funkyreverend έγραψε:Μετά ειδικά τα τελευταία γεγονότα με τον κορονοϊό, παρακαλώ να προσθέτουμε το "πεφωτισμένα", δεν είναι όλοι ίσοι και όμοιοι. :lol:


:lol: :lol: :lol: