Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!

Ποια γενιά είναι το κορυφαίο VW Golf για σένα;

1
3%
7
24%
3
10%
2
7%
6
21%
4
14%
4
14%
2
7%
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#669692 Ποια γενιά από τις 8 του Golf θα προτιμούσες, χωρίς να σκέφτεσαι χρονιές, τέλη κυκλοφορίας, τιμές, κατανάλωση, εξοπλισμό κλπ; Διάλεξε στο poll!

Ποιο συγκεκριμένο μοντέλο (π.χ. Golf Mk2 Synchro) θα διάλεγες αν ερχόταν το τζίνι και ήταν έτοιμο να εκπληρώσει οποιαδήποτε γκολφοεπιθυμία σου; Γράψε εδώ τις προτιμήσεις σου.

Για να τα έχετε φρέσκα, λίγο υλικό εδώ:
Εικόνα

Εικόνα

https://www.youtube.com/watch?v=S48WrlQ5Uyo
Άβαταρ μέλους
By dimik
#669696 Πιο όμορφα για μένα τα 5+6, αν θα έπαιρνα κάποιο θα ήταν το 8 για τα μπλιμπλικια :oops:

edit: το 5 και το 6 πιο όμορφα
Τελευταία επεξεργασία από dimik και 16 Οκτ 2020, 14:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#669698 Καλα, παιζει να μην ειχα συνειδητοποιησει ποτε πριν δω αυτη τη φωτο πως το 5 με το 6, και το 6 με το 7 ειναι διαφορετικα μοντελα, εναν αχταρμα τα ειχα στο μυαλο μου :tomato: Δε φταιω εγω ομως
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#669702 Mk2 και συγκεκριμένα με τα διπλά φαναρια.
Το θεωρώ κλασσικό.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#669712
Andreasdik έγραψε:Mk2 και συγκεκριμένα με τα διπλά φαναρια.
Το θεωρώ κλασσικό.


+1
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#669718 Είχα το 7 για σχεδόν 3 χρόνια. Έχω οδηγήσει το ΜΚ5 και το ΜΚ2. Είχα φτάσει ένα βήμα πριν αγοράσω το MK5 GTi.
Σήμερα, κανένα από αυτά δεν μου λέει κάτι, δικά μου λεφτά δεν θ'ακουμπούσα για κανένα λόγο. Θεωρώ πως σαν ποιότητα, έχουν χαλάσει κιόλας.
Θα αγόραζα μόνον το MK2 Syncro 4x4 γιατί είναι βέβαιο classic και γιατί ήταν πολύ ενδιαφέρον σαν ιδέα, ειδικά τότε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#669731 Προσωπικά το Golf σαν μοντέλο μου υπενθυμίζει πόσο κ@λόγερος γίνομαι :
Κάπου μέσα στην πρώτη ΠΑΣΟΚική τετραετία μας είχε πάει βόλτα ένα καλοκαίρι η μάνα ένος ελληνογερμανού φίλου, με το λευκό MkI facelift GTi που είχε :inlove: .
Αρχές των '90s βρέθηκα συνοδηγός σε πεντάθυρο MkII GTi 16v, με καταλύτη και ψηφιακό ταμπλό :dizzy: . Καταλήξαμε μια απλή βόλτα πέριξ της Χαλκίδας, να την κάνουμε "Χαλκίδα-Θήβα, μέσω Ριτσώνας με ολίγη από Εθνική" και χρονόμετρο στο χέρι :shifty: ...
Κάπου στην ίδια περίοδο οδήγησα ένα MkII με τον 1300άρη και τα ατίθασα 55 άτια του :thumbsdown: ...
Ένα MkV TSi (122) κι ένα MkVI TDi (εταιρικά του ίδιου κολλητού) θα τα θυμάμαι και θα βαριέμαι.

Αν επέλεγα ποτέ κάποιο, μάλλον θα ήταν ένα MkII G60 (όχι το Rallye, δεν μου καθόταν καλά τόση "αεροδυναμική" πλαστικούρα :lol: ) .
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#669739 Εγώ διάλεξα την 7η γενιά που μου φάνηκε η πιο ολοκληρωμένη, πάντα με δεδομένο ότι τα θεωρώ βαρετ...ε, νορμάλ αυτοκίνητα.

Από συγκεκριμένα μοντέλα, ξεχωρίζω το mk1 1.8 GTi με τα 112 άλογα και τα 15 κιλά ροπής και το mk7 GTE το οποίο και θα πάρει την κορυφή μια και μπορεί να προσπεράσει άλλα αμάξια στο 2020. :lol:

To mk2 rallye το είχα ξεχάσει τελείως. Blast from the past!

0 ψηφαλάκια οι γενιές 3 και 4 ως τώρα. :metalo: Οι ψήφοι της 2ης γενιάς κάτι μου λένε για το δημογραφικό. :lol: