Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By GTS
#532217
xenos έγραψε:
KiloMeater έγραψε:
GTS έγραψε:το start-stop απλα το απενεργοποιεις οταν ξεκινας, ειδικα για κρυο κινητηρα ειναι οτι χειροτερο. το ενεργοποιω μονο οταν ο κινητηρας ειναι ζεστος και πλησιαζω ενα φαναρι ή περιμενω καπου που ξερω οτι θα μεινω ακινητος πανω απο 1 λεπτο.
Δεν ενεργοποιείται παρά μόνο όταν ζεσταθεί ο κινητήρας


Και στο bmw το ιδιο (@gts).


Στο δικο μου μπαινει μολις κανεις 50 μετρα με κινητηρα κρυο ακομα...εσυ εχεις ιδιο κινητηρα με το Πεζω.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#532375 Kilo τι σε προβληματίζει με το keyless? Αγχώνεσαι για το κατα ποσό έχει κλειδώσει? Δεν έχει κάποια οπτικη/ηχητική ενδειξη?
Δουλεύει με όλες τις πόρτες ή μόνο σε οδηγού/πορτμπαγκάζ?
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532444
Zeus έγραψε:Kilo τι σε προβληματίζει με το keyless? Αγχώνεσαι για το κατα ποσό έχει κλειδώσει? Δεν έχει κάποια οπτικη/ηχητική ενδειξη?
Δουλεύει με όλες τις πόρτες ή μόνο σε οδηγού/πορτμπαγκάζ?
Έχω διαβάσει για κλεψιες με αντιγραφές κτλ... Αγόρασα όμως ένα σακουλάκι από το Amazon που όταν έχεις το κλειδί μέσα δεν ανοίγει ακόμα και διπλα να είσαι και να ακουμπάς το χερούλι και τώρα ησύχασα κάπως.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#532624 Πολύ σωστή κίνηση! :s_thumbsup
Έχουν κλαπεί έτσι αρκετά αυτοκίνητα...
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#532706 Λιγο υπερβολικο δεν ειναι? Αν δεν ειναι το κλειδι μεσα στο αυτοκινητο ακομα και να ξεκλειδωσει καποιος δεν μπορει να το οδηγησει. Εκτος αν υποκλεψει τον κωδικο απο το κλειδι, που μπορει ομως να το κανει και με τον τηλεχειρισμο.
Άβαταρ μέλους
By eDime
#532718 Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος για τα ημιαυτόματα κιβώτια ταχυτήτων; Peugeot 3008 1.6 eHDi.
Πρόσφατα παρατήρησα ένα "σκληρό" κούμπωμα (άκουσμα γραναζιών) της ταχύτητας από Ν σε Α ή από Ν σε R. Σαν να μη πατιέται εντελώς ο ηλεκτρονικά ελεγχόμενος συμπλέκτης. Αυτό όμως δεν συμβαίνει πάντα, αλλά με συχνότητα παρατήρησης 50-50% και σε μη καθορισμένες συνθήκες κινητήρα (ζεστό, κρύο κτλ, μπορεί και να μην έχω αντιληφθεί κάποια συσχέτιση). Πατινάρισμα συμπλέκτη δεν υφίσταται και επίσης δεν παρατηρείται κανένας θόρυβος κατά την αλλαγή των σχέσεων εν κινήσει.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#532727 Μήπως να δοκιμάσεις το reset που λογικά θα έχει το κιβώτιο; Στα sensodrive υπήρχε μια διαδικασία πατώντας το φρένο για μερικά δευτερόλεπτα και έκανε ένα reboot.

Αν δεν δουλέψει αυτό, καλύτερα πέρνα μια βόλτα από την αντιπροσωπεία.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#532731
KiloMeater έγραψε:
dimviii έγραψε:Κιλο καλοταξιδο και παλι.Αυτο που εγραψες για ρυθμισεις αρωματος τι ειναι?
Έχει build in cartridge με γαλλικά αρώματα, 3 flavors. Ανάλογα με το drive mode έχεις presets για τις κατάλληλες ρυθμίσεις φωτισμού, μασαζ (διαφορά patterns με έμφαση στην μέση, ομους , wave patterns ) και αρωματισμου του εσωτερικού....
Γαλλικό Class κύριοι...οδηγούμε και χαλαρώνουμε:-)


Cartidge με άρωμα είχε και το C3 μου... ρωτάω τον πωλητή πόσο κάνει το ανταλλακτικό, μου λέει "δεν ξέρω, να το κοιτάξω" (καμπανάκι). Ρωτάω κάτω στα ανταλλακτικά, "Δεν έχουμε ετοιμοπαράδοτο, μόνο παραγγελία" "Πόσα;" "να το κοιτάξω"
(καμπανάκι #2)
Μου είπαν την άλλη μέρα καμιά 30€ το ένα οπότε η θέση του αρώματος έμεινε decor :yahoo: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By eDime
#532754
funkyreverend έγραψε:Μήπως να δοκιμάσεις το reset που λογικά θα έχει το κιβώτιο; Στα sensodrive υπήρχε μια διαδικασία πατώντας το φρένο για μερικά δευτερόλεπτα και έκανε ένα reboot.

Αν δεν δουλέψει αυτό, καλύτερα πέρνα μια βόλτα από την αντιπροσωπεία.


Διαδικασία πατώντας το φρένο για μερικά δευτερόλεπτα ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By eDime
#532867 Τελικά αυτό χρειαζότανε, επαναπρογραμματισμό. Έγινε και όλα καλά !
Ευχαριστώ !
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#532999
eDime έγραψε:
funkyreverend έγραψε:Μήπως να δοκιμάσεις το reset που λογικά θα έχει το κιβώτιο; Στα sensodrive υπήρχε μια διαδικασία πατώντας το φρένο για μερικά δευτερόλεπτα και έκανε ένα reboot.

Αν δεν δουλέψει αυτό, καλύτερα πέρνα μια βόλτα από την αντιπροσωπεία.


Διαδικασία πατώντας το φρένο για μερικά δευτερόλεπτα ; :hmmm:


Ναι, υπάρχουν κάποια τρικ που μπορείς να κάνεις ως οδηγός πριν καταλήξεις σε συνεργείο για μερικά αυτόματα κιβώτια. Αντίστοιχα για επαναπρογραμματισμό κλειδιών με τηλεχειρισμό και immobilizer. Θα πρότεινα να το ψάξεις, ποτέ δεν ξέρεις αν θα σε βγάλει από μια δύσκολη κατάσταση, όπως εμένα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#533025 ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Βάλτε και τα led γαμώ τα καντηλία και μου γυρνάνε τ' άντερα με τα αλογόνου! :rant:

< >