Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#7091 135 ευρώ για 60αρα μπαταρία μόνο σε εμένα φαίνονται πολλά ρε παιδιά;

Εντιτ: άκυρο, τώρα είδα ότι είναι από Lion η τιμή. :s_biggrin


Οι οδηγίες του Pitt για έλεγχο είναι σωστές. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#7111 Να είσαι καλά Κωνσταντίνε.

Με μια πρόχειρη ματιά πάντως βλέπω ότι δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές για μπαταρίες 60Α - 640ΑΗ.

Καλωσόρισες tonicentrino!
Άβαταρ μέλους
By alexandr
#7199 Να 'μαι κι εγώ. Γενικώς παρακολούθησα τα γεγονότα στο site και δεν μου άρεσαν κι εμένα.

Τέλος πάντων, τώρα έχω τον πόνο μου με το turbo, περισσότερες λεπτομέρειες σε επόμενο post.
Άβαταρ μέλους
By silversurfer
#7732
drdino έγραψε:135 ευρώ για 60αρα μπαταρία μόνο σε εμένα φαίνονται πολλά ρε παιδιά;

Εντιτ: άκυρο, τώρα είδα ότι είναι από Lion η τιμή. :s_biggrin


Οι οδηγίες του Pitt για έλεγχο είναι σωστές. :s_thumbsup



Κοίτα εμένα με πήγε 4 χρόνια και είναι στη μέση.

Αν έχει βάλει κανείς άλλος κάποια no name και πιο φτηνή , ας μας πει και ας μας πει αν κράτησε.
Από το να βάζω από τον μάστορα και να δίνω 50 ευρώ και στα 3 χρόνια να με αφήνει , προτιμώ την ακριβή.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#7755 Και εμένα μ’ έβγαλε 5 χρόνια απροβλημάτιστα. Είμαι σίγουρος όμως ότι ο φίλος μου ο Τηνιακός δεν συμφωνεί με εμάς. :s_biggrin

Το πόσο θα αντέξει μια μπαταρία ίσως είναι καμιά φορά και λαχείο. Έχω δεί Bosch να έχει αχρηστευθεί σε ενάμιση χρόνο και από την άλλη έτυχε να δώ μια ΗΝΙΟΧΟΣ (Ελληνική) να κρατάει έξη χρόνια.

Προσωπικά δεν θα με χαλούσε αν αντί για Delco στα 135€ έβαζα μια FIAMM στα 85€. Αν και έχω επιφυλάξεις σχετικά με το αν η Lion τοποθετεί Delco...
Όπως έγραψα, στα 60ΑΗ – 640Α οι επιλογές δεν είναι πολλές. Ας μαζευτούμε όμως πρώτα να δούμε πόσες θέλουμε και μετά βλέπουμε τι εναλλακτικές υπάρχουν.

Έχω ήδη στείλει 54 μηνύματα και σιγά σιγά βλέπω συγκεντρώνεται η παρέα μας. Ας δώσουμε λίγο χρόνο και για τους υπόλοιπους.
Άβαταρ μέλους
By silversurfer
#7780 Λαχείο δεν είναι.
Μπορεί να φταίει η διαφορετική χρήση του αυτοκινήτου.
Π.χ μικρές αποστάσεις, ακινησία, συνεχόμενη χρήση αλάρμ , καιρός ...
Άβαταρ μέλους
By driving instructor
#7836 Λοιπόν καρντάσια έκανα ένα τηλέφωνο σήμερα στον Σακιζλή στην Πόντου (διασταύρωση Καλοχωρίου) και μου έδωσε τιμές μαζί με περαστικά
1. michelin primacy 3 225/50 r17 98 V 620E (Παραλαβή 19/9/2014)
2. michelin latitude tour 215/60r16 515E (ετοιμοπαράδοτα)

Οι τιμές δεν αλλάζουν σε περίπτωση ομαδικής αγοράς :s_sad


Για την πρώτη κατηγορία νομίζω η τιμή είναι αρκετά καλή.Την ίδια τιμή βρήκα και στο skroutz.gr χωρίς φυσικά περαστικά.
Για την δεύτερη κατηγορία μου είπαν ότι δεν βγαίνει με run κάτι (αισθητήρες).Δεν το ξέρω το θέμα αλλά για όσους ενδιαφέρονται ας ρωτήσουν πριν τα παραγγείλουν.

Περιμένω να ακούσω καλύτερες τιμες :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By mosaicm
#7869 Tour HP ???

Λοιπον να καταγραψουμε ποσοι ακριβως ειμαστε και ποσα σετ θελουμε
Άβαταρ μέλους
By mosaicm
#7871 Μichelin latitude tour HP : 2 σετ (mosaicm, Pitt)
Michelin primacy 3 : 1 set driving instructor

vangelisd μπορεις να ρθεις Θεσ/νικη αν κανουμε ομαδικη ?
sakis.a τι φορας ?
Άβαταρ μέλους
By driving instructor
#8215 Επανέρχομαι με νέες καλύτερες τιμές για ελαστικά. :yahoo:
Έκανα μια ερώτηση σήμερα στην εταιρεία ΥΙΟΙ ΤΣΙΒΑΝΟΥ ΠΕΤΡΙΔΗ (Εθνικής αντιστάσεως 155-Φοίνικας) και έλαβα τις παρακάτω τιμές:
1. michelin primacy 3 225/50 r17 98 V 590Ε (Παραλαβή μέσα στην εβδομάδα)
2. michelin latitude tour HP 215/60r16 95 500E (Παραλαβή μέσα στην εβδομάδα)

Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν και την τοποθέτηση (διαθέτει και εργαλείο για αυτούς που έχουν αισθητήρες) και ενδεχομένως να είναι ακόμα χαμηλότερες σε περίπτωση ομαδικής αγοράς αλλά θα πρέπει να γνωρίζει τον ακριβή αριθμό ελαστικών για να μας απαντήσει στα σίγουρα.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#8297 Μπράβο δάσκαλε! Καλή δουλειά έκανες. Πολύ θετικό το ότι έχει την δυνατότητα να ρυθμίσει τους αισθητήρες του TPMS.
Ελπίζω το "εργαλείο" του να είναι συμβατό με τους αισθητήρες της Shrader που έχουν τα δικά μας.

Να υπενθυμίσω για όσους έχουν TPMS ότι, όπως είχε γράψει ο NickNT πρίν ενάμιση μήνα, η Shrader συνιστά την αντικατάσταση των βαλβίδων (P/N: 540418) και της βίδας στερέωσης (P/N: 541204) σε κάθε αλλαγή ελαστικών. Αυτό επίσης αναγράφεται και επάνω στους αισθητήρες.

Ο sakis.a ξέρω ότι έχει Grip Control, αλλά δεν μας είπε για λάστιχα. Περιμένουμε να μας πεί για την μπαταρία του.

Επίσης περιμένουμε ενημέρωση από τον vangelisd.

@ZONAS που είσαι; Θέλεις λάστιχα; Πόσο ακόμη θα τα κρατήσεις τα Matador;

@Alexandr, πες μας τον πόνο σου να ξεσκάσεις.
Άβαταρ μέλους
By silversurfer
#8400 Κρίμα που έβαλα πέρσι....

Tour hp και ξερό ψωμί . Τα άλλαξα στα 67.000 χλμ .
Για το run κάτι, μάλλον εννοούσε ότι δεν είναι run flat.

Καλοφόρετα.
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#8413 Αν εννοούσε το run flat, γιατί αναφέρθηκε μόνο στα Latitude και όχι και στους δύο τύπους, αφού ούτε τα Primacy είναι run flat;