Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532088
dimviii έγραψε:Κιλο καλοταξιδο και παλι.Αυτο που εγραψες για ρυθμισεις αρωματος τι ειναι?
Έχει build in cartridge με γαλλικά αρώματα, 3 flavors. Ανάλογα με το drive mode έχεις presets για τις κατάλληλες ρυθμίσεις φωτισμού, μασαζ (διαφορά patterns με έμφαση στην μέση, ομους , wave patterns ) και αρωματισμου του εσωτερικού....
Γαλλικό Class κύριοι...οδηγούμε και χαλαρώνουμε:-)
Άβαταρ μέλους
By elteo
#532089 Υπέροχο χρώμα. :inlove:

Καλοταξιδο!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#532093 Με προβλημάτισε αυτό που είπες για την μετάβαση από D σε R ότι δεν κόβει. Φαντάζομαι δεν αλλάζεις χωρίς πλήρη ακινητοποιηση του οχήματος.

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532094
dimik έγραψε:Με προβλημάτισε αυτό που είπες για την μετάβαση από D σε R ότι δεν κόβει. Φαντάζομαι δεν αλλάζεις χωρίς πλήρη ακινητοποιηση του οχήματος.

< >
Όχι, αλλά αν καθυστερήσεις θα σβήσει λόγω ss, θέλει καλό timing
Άβαταρ μέλους
By dimik
#532105 Περιέργη υλοποίηση.
Δεν θα μπορούσαν π.χ να απενεργοποοουν το start stop οταν ενεργοποιουνται οι αισθητήρες παρκαρισματος μόλις μπει R?

Το λέω βέβαια περισσότερο λόγω της δικής μου συνήθειας να βγάζω το αμάξι με R από το πάρκινγκ και μετά να βαζω γυαλιά, τηλέφωνα να φορτιστουν κλπ πριν βάλω D για να φύγω.

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532106 Εγώ παρκάρω ανάποδα οπότε δε θα βόλευε, όπως έρχομαι με D σταματάω για να βάλω μια όπισθεν.πως θα καταλάβει το ss ότι είναι αυτή η περίπτωση; μόνο με κάνα gps αλλά δεν είναι συνδεδεμένα.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#532126 Καταρχήν μεγεια!
Νομίζω η λύση είναι να αρχίζεις να στρίβεις το τιμόνι μόλις βάλεις το χέρι σου στο λεβιέ...

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#532129
dimik έγραψε:Περιέργη υλοποίηση.
Δεν θα μπορούσαν π.χ να απενεργοποοουν το start stop οταν ενεργοποιουνται οι αισθητήρες παρκαρισματος μόλις μπει R?

Το λέω βέβαια περισσότερο λόγω της δικής μου συνήθειας να βγάζω το αμάξι με R από το πάρκινγκ και μετά να βαζω γυαλιά, τηλέφωνα να φορτιστουν κλπ πριν βάλω D για να φύγω.

< >
Σε αυτοματο qashqai φιλου στο stop εμπαινε αν πατουσες πιο πολυ απο ενα σημειο το φρενο. Κανε τα τεστς σου

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#532141 το start-stop απλα το απενεργοποιεις οταν ξεκινας, ειδικα για κρυο κινητηρα ειναι οτι χειροτερο. το ενεργοποιω μονο οταν ο κινητηρας ειναι ζεστος και πλησιαζω ενα φαναρι ή περιμενω καπου που ξερω οτι θα μεινω ακινητος πανω απο 1 λεπτο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#532154
bibendum έγραψε:
dimik έγραψε:Περιέργη υλοποίηση.
Δεν θα μπορούσαν π.χ να απενεργοποοουν το start stop οταν ενεργοποιουνται οι αισθητήρες παρκαρισματος μόλις μπει R?

Το λέω βέβαια περισσότερο λόγω της δικής μου συνήθειας να βγάζω το αμάξι με R από το πάρκινγκ και μετά να βαζω γυαλιά, τηλέφωνα να φορτιστουν κλπ πριν βάλω D για να φύγω.

< >
Σε αυτοματο qashqai φιλου στο stop εμπαινε αν πατουσες πιο πολυ απο ενα σημειο το φρενο. Κανε τα τεστς σου

< >
Ευτυχώς δεν έχω start n stop

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532155
GTS έγραψε:το start-stop απλα το απενεργοποιεις οταν ξεκινας, ειδικα για κρυο κινητηρα ειναι οτι χειροτερο. το ενεργοποιω μονο οταν ο κινητηρας ειναι ζεστος και πλησιαζω ενα φαναρι ή περιμενω καπου που ξερω οτι θα μεινω ακινητος πανω απο 1 λεπτο.
Δεν ενεργοποιείται παρά μόνο όταν ζεσταθεί ο κινητήρας
Άβαταρ μέλους
By xenos
#532156
KiloMeater έγραψε:
GTS έγραψε:το start-stop απλα το απενεργοποιεις οταν ξεκινας, ειδικα για κρυο κινητηρα ειναι οτι χειροτερο. το ενεργοποιω μονο οταν ο κινητηρας ειναι ζεστος και πλησιαζω ενα φαναρι ή περιμενω καπου που ξερω οτι θα μεινω ακινητος πανω απο 1 λεπτο.
Δεν ενεργοποιείται παρά μόνο όταν ζεσταθεί ο κινητήρας


Και στο bmw το ιδιο (@gts).
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532193 η ανίχνευση των ορίων ταχύητας απο την κάμερα παίζει εντυπωσιακά καλά , δεν εχει χάσει κανένα
και τα σήματα ορισμού ταχύτητας και αυτά ακύρωσης περιορισμών
Οταν εχω το speed limiter on (που το εχω) καθώς διαβάζει τα σήματα σου βγάζει ενα βελάκι και σου λεει αν θες να προσαρμοστείς , με ενα πάτημα στο ACC
θα ανεβάσω κανα βίντεο που αλλάζει live καθως περναω δίπλα απο σήμα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#532194 DAB+ σταθμοί: τους δοκίμασα σήμερα και νομίζω παίζουν πιο καθαρά
Placebo?Εικόνα