Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By Πολυζος
#615782 Θέλω την βοήθεια σας γιατί αναζητά μεταχειρισμένο ντίζελ ακι και είμαι ανάμεσα στο σιβικ κυρίως και στο άστρα κ η αν βρω από εισαγωγής και το biturbo. Βλέπω και audi a3 μετά αλλά λόγω κινητήρα που είναι πολύ λίγος νομίζω θα το απορρίψω. Το αμάξι θέλω να είναι αξιόπιστο, οικονομικό, με χώρους, να έχει γκάζι δύναμη, και να είναι με καλό εξοπλισμό να νιώθεις αυτό που λέμε premium
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615804 Αν θέλεις αξιοπιστία μείνε μακριά από εισαγωγής. Και αυτό διότι είναι πρακτικά αδύνατο να μπορέσεις να το ελέγξεις.

Πλέον υπάρχουν αρκετά Ελληνικά ντήζελ, που έχεις περισσότερες δυνατότητες ελέγχου, και λογικά κάτι θα βρεις.

Ψάξε για αμάξι με πλήρες ιστορικό σέρβις, που να μπορεί να επιβεβαιωθεί! :rtfm: Και φυσικά καλός έλεγχος από ειδικό. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Πολυζος
#615858 Δίνω γύρω στις 14000 με 15000 το πολύ όμως. Honda δεν υπάρχουν μεταχειρισμένα στην Ελλάδα και όλα είναι με χαμηλό εξοπλισμό εγώ θέλω φουλ έξτρα. Στο honda δεν έχει πολλά έξτρα στην sport έκδοση είσαι πληρης
Άβαταρ μέλους
By alexm
#615860
Πολυζος έγραψε:Δίνω γύρω στις 14000 με 15000 το πολύ όμως. Honda δεν υπάρχουν μεταχειρισμένα στην Ελλάδα και όλα είναι με χαμηλό εξοπλισμό εγώ θέλω φουλ έξτρα. Στο honda δεν έχει πολλά έξτρα στην sport έκδοση είσαι πληρης


Μεταχειρισμένο diesel μόνο από leaseplan η καμία βελμαρ θα βλεπα. Απαραίτητα έλεγχο πριν την αγορά
Άβαταρ μέλους
By Πολυζος
#615867 Ε ναι εννοείται ελενχο. Άμα το πάω στην αντιπροσωπεία βρίσκουν τα πάντα γιατί για μοντέλα του 2016 που κοιτάω ε, ουν εγγύηση και πηγαίνουν ακόμα αντιπροσωπεία. Η αντιπροσωπεία όμως θα μου πει την αλήθεια έτσι δεν είναι;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#615886 Στην αντιπροσωπεία ψέμματα δεν θα σου πουν, ΑΛΛΑ, έχε το νου σου πως λόγω προσωπικών δεδομένων η αντιπροσωπεία δεν μπορεί να πει τίποτα για το αυτοκίνητο αν δεν είσαι ο ιδιοκτήτης ή δώσει τη συγκατάθεσή του ο ιδιοκτήτης. Οπότε κοίτα να είναι εκεί και ο ιδιοκτήτης (ο έμπορος) ή να έχεις κάποια έγγραφη συγκατάθεση. Αυτό μου το είπε φίλος που δουλεύει σε αντιπροσωπεία. Στην αντιπροσωπεία που δουλεύει ο φίλος μόνο με έγγραφη συναίνεση του ιδιοκτήτη δίνουν αναφορά σε υποψήφιο αγοραστή.

Πάντως, επιμένω, εισαγωγής δεν θα κοίταζα καν, εκτός αν ήμουν πάρα μα πάρα πολύ σίγουρος για το άτομο που μου το δίνει. Οι δυνατότητές σου να το ελέγξεις είναι ελάχιστες και, αναλόγως τη μάρκα, ούτε καν η αντιπροσωπεία δεν μπορεί να τα δει όλα. Καλός ο εξοπλισμός, αλλά θέλει πολύ προσοχή μη βγει ξινός...
Άβαταρ μέλους
By Πολυζος
#615892 Άμα το αμάξι είναι 3 ετών και κάνει σέρβις μόνο στην αντιπροσωπεία μπορείς να είσαι σίγουρος. Τώρα άμα το πηγαίνει στους κοφτές συνέχεια αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις από κανέναν. Αυτό με την αντιπροσωπεία δεν το ήξερα που θέλει τον ιδιοκτήτη. Δεν με απάντησε κανένας γενικά τι λέτε για τα αμαξια
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#615979 Το Civic που κοιτάζεις θα ήταν πρώτη μου επιλογή γιατί είναι οτι καλλίτερο υπάρχει σε κινητήρα χώρους , ΟΜΩΣ ξέρεις που εχεις μπλέξει , με τον Σαρακάκη ,αν χρειαστείς κάτι για facelift civic που πούλησε ελάχιστα στην Ελλάδα θα περιμένεις πολύ !

Θα προτιμούσα κάτι με εναν κινητήρα που να τον ξέρουν καλά ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , βασικό για ντίζελ, 1η επιλογή το 1,6 TDI του VW γκρούπ φορεμένο σε ενα Golf δύο τριών ετων ,εντάξει ιδιαίτερο όπως το civic δεν είναι αλλα σε κάποιες εκδόσεις είναι πολύ όμορφο (Rline) και εξίσου γρήγορο και γίνεται ακόμη πιο σβέλτο με εναν επαναπρογραμματισμό , σχεδόν 150 άλογα αν σου αρέσει το σπορ :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Πολυζος
#616103 Εννοείς να του βάλω πρόγραμμα; αν πάω σε vogswagen group θα πάω στο audi a3. Αν το βάλω πρόγραμμα θα έχω προβλήματα αξιοπιστίας;