Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By drdino
#680293 Εγκρίνω και τα δύο. Τα φλας έχουν αρκετή φωτεινότητα κατά τη διάρκεια της μέρας;
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#680386 :s_howdy
Ναι πολύ καλύτερη από τα απλά εργοστασιακά Led. Δεν το περίμενα για τη τιμή τους.
Πήρα αυτά που έχουν μαύρο πλαίσιο-τζάμι και νομίζω έδεσε καλύτερα με το χρώμα του αυτοκινήτου.
Δεν ταιριάζουν 100% και στο μοντάρισμα αφήνει μικρές ανοχές στο κάτω μέρος.
Ελπίζω να μην έχω θέματα με τα νερά.
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#716588 Εικόνα

Απρόσεκτος, λίγο πριν τις διακοπές, μας την έφερε, αλλά προλαβαίνουμε.
Στο ραντεβού για τη φανοποιϊα είδαν πως είχα ανάκληση για AGR. 3 μέρες συνολικά θα μείνει μέσα.

Το θέμα είναι πως το τελευταίο 3μηνο έχω ένα όλο και πιο συχνό θέμα. Σε κανονική-οικονομική επιτάχυνση φτάνω στην επιθυμητή ταχύτητα και αφήνω γκάζι. Μόλις ξαναπατήσω ελαφρά πάλι ( όχι βύθισμα) κάνει ένα σκορτάρισμα. Σαν να μην έχει επιλέξει το κιβώτιο τη σωστή σχέση, αδρανεί λίγο και μετά κλωτσά για να συνεχίσει (πρώτη δική μου εντύπωση).
Τις τελευταίες μέρες το δοκίμασα πολύ. Αυτό που καταλαβαίνω είναι πλέον πως το κάνει σε μία συγκεκριμένη θέση του πεντάλ γκαζιού ανεξαρτήτως ταχύτητας και σχέσης. Αν κινούμε κοντα σε αυτή τη θέση γίνεται πλέον ενοχλητικό. Με παραπάνω βύθισμα, άρα κατανάλωση και απότομες κινήσεις αμαξώματος, όλα καλά.

:hmmm: :hmmm: :hmmm:

Μου είπε ( πωλητής, με μάστορα δεν μίλησα) πως ίσως έχει σχέση το φίλτρο AGR , αλλά θα το κοιτάξουν και μετά.

Να περιμένω άσχημα νέα??? Εγγύηση δεν έχει.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#716591 Κι εγώ αυτό θα έλεγα, θέμα με την EGR μπορεί να προκαλεί δισταγμούς κλπ σε μερικά φορτίο.
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#732000 Πέρασαν 3 μήνες από την ιστορία της EGR. Είχατε δίκιο :s_yes
Στο πλαίσιο ανάκλησης αλλάχτηκε κάποιο ψυγείο ή σύστημα ψύξης εκεί κοντά ( συγχωρέστε με, αλλά ούτε μηχανολογικά κατέχω, ούτε θυμάμαι ακριβώς τι έλεγε το μαιλ). Η αλλαγή της EGR έγινε δωρεάν έπειτα από ευγενική μου επισήμανση του προβλήματος σε πολλά οχήματα του γκρουπ.
Στη φανοποιεία δεν αλλάχτηκε ο σπασμένος προφυλακτήρας, αλλά βάφτηκε :hmmm: . Δε γνωρίζω τι έγινε με την σπασμένη βάση καθώς δεν έχω κοιτάξει ακόμα.
Όχημα 3ημερης αντικατάστασης, στη περίπτωση, μια ολόφρεσκη Χ1 18d xdrive. Λίγο μεγαλύτερο αμάξι και χώροι παντού, αλλά ο κινητήρας της ΑΤ είναι πλέον στα καλύτερά του. Εκεί που είδα διαφορά είναι στο κιβώτιο οπου οι αλλαγές 1ης-2ας με κρύο μοτέρ γινόταν πολύ πιο διακριτικά και σε λιγότερες απο 2000 στροφές.. Γερνάει το Aisin :(
Ξέχασα να βγάλω φωτογραφία κάτι πολύ χαμηλού προφίλ ελαστικά που φόραγε με αστείο όνομα.

Καλοκαιρινές διακοπές φέτος δεν έκανε... καθόλου......ανάσα δεν πήρε, γι αυτό και δεν υπήρξε η ανάλογη φωτογραφία χαλάρωσης, όπως δεν υπήρξε και ¨ειδική διαδρομή¨. 5500 χιλιόμετρα ,σχεδόν όλα σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας και με υψηλές θερμοκρασίες. Σκόνη καθόλου φέτος, μα πολύ αλάτι.
Μεγάλη εξέλιξη ο ένας πομποδέκτης για όλα τα διόδια (+Εγνατία), μεγάλη απογοήτευση πως άνοιξαν μόνον τα μισά με αυτόν της Γέφυρας.

Τιμητική!!!!
Εικόνα

Επιστροφή από τις διακοπές και μία απρόσεκτη βγαίνει όπισθεν από πάρκινγκ και γδέρνει δεξί φτερό μπροστά και τις δύο πόρτες. Ξανά μέσα φανοποιεία 3 μέρες και όχημα αντικατάστασης Mini Clubman S. Όταν μπορέσω θα γράψω στο ανάλογο τοπικό για το :s_laughat επαγγελματικό .



Περίεργο πως στο bmwτοπικό δεν έγινε καμία αναφορά :hmmm: :hmmm:
Όλοι τα αποσύρουν και η bmw το εξελίσει...326 ps θα έχει η δυνατότερη έκδοση..Τέτοια δύναμη σε MPV ?? δεν είδαμε και δε θα ξαναδούμε ποτέ. Όπως δε θα ξαναδούμε και την 7θέσια GranTourer.
Googlαρετε και χαζέψτε άφοβα μάσκα μεγαλύτερη απο του άσσου , εσωτερικό που η B Class πλεον μοιάζει ξεπερασμένη και :rtfm: λείπει το χειριστήριο idrive :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#732002 Ωραιο το καινουριο. Και εντυπωσιακο πως τετοια εκδοση δεν φοραει τιποτα 235/30 R22. Ενα πραγμα μονο. Η marilyn monroe θα καθεται συνοδηγος? Οποιοσδηποτε αλλος θα παθει ψυξη σε 5 λεπτα :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#732707 Νομίζω είχε γραφτεί ότι ούτε η bmw θα βγάλει νέα 2 αυτού του είδους.

HF mode on
Όταν οι άλλοι αγοράζουν Tesla οι της bmw έχουν κολλήσει στα παλιά.
HF mode off



< >