Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#563309
Govus έγραψε:http://fr.zone-secure.net/-/Groupe_Renault/Dossier_de_presse_Renault_Clio_EN/-/?fbclid=IwAR1pcELYXFlE6bWwp49HeA27UQh7yDCzUsLi8thtkDkNoFFiM2PU5M_r4UI

Ωραίο το Meganάκι :lol: ...

Εικόνα
Εικόνα


Εγω πάλι θα έλεγα Meganε μπροστά και kadjar πίσω απ αυτήν την διαγώνια φωτο που το βλέπουμε..


< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#563310 Δεν ξέφυγαν πολύ από το προηγούμενο σχέδιο που ήταν μούρλια.

Οι χαυλιόδοντες του μαύρου πάουερ ρέηντζερ από το μεγκάν μου αρέσουν.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#563313 Πολυ ωραιο και απ' εξω! :inlove: Ειδικα το μπλε ομως της RS Line :inlove: :inlove:

Aλλαζει και σε διαστασεις , ξερει κανεις; Γιατι αυτο σαν face lift του προηγουμενου μοιαζει
Άβαταρ μέλους
By Govus
#563317
Νίκος Παππάς έγραψε:Πολυ ωραιο και απ' εξω! :inlove: Ειδικα το μπλε ομως της RS Line :inlove: :inlove:

Aλλαζει και σε διαστασεις , ξερει κανεις; Γιατι αυτο σαν face lift του προηγουμενου μοιαζει


Δεν πήρε κάπου το μάτι μου διαστάσεις, μόνο έναν χώρο αποσκευών στα ...391 λίτρα :s_omg !!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#563324 Φαίνεται πως είναι facelift του προηγούμενου, αλλά ομολογώ πως είναι πάρα πολύ όμορφο! :inlove:
Ελπίζω αυτή τη φορά να μην έκαναν την ίδια πατάτα στα φρένα και να έβαλαν σωστό σετ δίσκων εμπρός για να μην αλλάζουν οι ιδιοκτήτες τακάκια κάθε 30Κ.
:help:

Εμφανισιακά, σκίζει πάντως, νομίζω μακράν το πιο όμορφο μικρό.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#563327 Αν και φοβόμουν πως μπορείς να κάνεις το πανέμορφο clio 4 ομορφότερο, αυτοί τελικά τα κατάφεραν. Είναι πανέμορφο, ειδικά στα σημεία που το προηγούμενο έπασχε (σε σχέση με την τελειότητα), δλδ εσωτερικά, πίσω και προφίλ. Οι χαυλιόδοντες προσαρμόστηκαν εύπεπτα. Ελπίζουμε και σε βελτίωση των φρένων και των δυναμικών χαρακτηριστικών γιατί από μοτέρ θα είναι σίγουρα κορυφή. :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#563337 Αν και οντως μοιαζει με facelift το βρισκω εξαιρετικο...οπως επισης εξαιρετικο για την κατηγορια (αν ισχυει και για Ελλαδα) οτι ακομα και στη βασικη εκδοση θα εχει full led φωτα!
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#563344 Πάρα πολύ όμορφο!!!
RS Line με τον 1,3-160hp :inlove:
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#563345 Σχετικά με τις διαστάσεις
Το αυτοκίνητο βασίζεται σε μια αναβαθμισμένη έκδοση της πλατφόρμας CMF-B, και αναφορικά με το μέγεθός του το νέο Clio έχει 14 χλστ. μικρότερο μήκος από τον προκάτοχό του, φτάνοντας τα 4.048 χλστ. αλλά παραμένει πιο ευρύχωρο εσωτερικά. Ακολούθως, το αμάξωμα έχει χαμηλώσει κατά 30 χλστ., φτάνοντας τα 1.440 χλστ., προσφέροντας καλύτερη αεροδυναμική και πιο σπορτίφ χαρακτήρα, με το πλάτος να φτάνει τα 1.798 χλστ.

https://www.autoblog.gr/2019/01/29/epis ... ault-clio/

Επίσης θα ήθελα να παράγεται στην Ευρώπη το καινούριο....
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#563355 Πάντως τα 390 λίτρα είναι τεράστιος χώρος αποσκευών για τα δεδομένα της κατηγορίας εκτός αν παίζει κάτι με τη ρεζέρβα και πλέον θα διατίθεται μόνο με κιτ επισκευής ελαστικών.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#563357
NiTse έγραψε:Πάντως τα 390 λίτρα είναι τεράστιος χώρος αποσκευών για τα δεδομένα της κατηγορίας εκτός αν παίζει κάτι με τη ρεζέρβα και πλέον θα διατίθεται μόνο με κιτ επισκευής ελαστικών.


Μου ήρθε κάτι τέτοιο στο μυαλό :lol: !

Εικόνα

Πέρα από την πλάκα, μάλλον μόνο με κιτ βγαίνει τέτοιο πορτ-παγκάζ από 4μετρο αμάξωμα...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#563363
Anonymous Founder έγραψε:Ελπίζω αυτή τη φορά να μην έκαναν την ίδια πατάτα στα φρένα και να έβαλαν σωστό σετ δίσκων εμπρός για να μην αλλάζουν οι ιδιοκτήτες τακάκια κάθε 30Κ.
:help:



Έχεις κάποιο link για αυτό ? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By VPap
#563365
red_monster έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Ελπίζω αυτή τη φορά να μην έκαναν την ίδια πατάτα στα φρένα και να έβαλαν σωστό σετ δίσκων εμπρός για να μην αλλάζουν οι ιδιοκτήτες τακάκια κάθε 30Κ.
:help:



Έχεις κάποιο link για αυτό ? :hmmm:


Δεν έχω λινκ, αλλά ισχύει. Στο κλιο 4 αλλάζω τακάκια σχεδόν όποτε βάζω βενζίνη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#563370 Κατά πάσα πιθανότητα, έχετε δίκιο.
Το δικό μου, και σύμφωνα με το αρχείο του Γάλλου, άλλαξε τακάκια στα 50k, 90k και δίσκους στα 90k αλλά υπέθεσα ότι ο προηγούμενος ήταν κάφτης. Όταν τα τσέκαρα περί τα 100k, είχαν μπόλικο ψωμί


Θενκς :thumbsup: