Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#466343 Οδήγησα χτες ένα Astra K (με τον ταπεινό 1.0 105hp) και ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα.
Αυτά που ήξερα τα ξέχασα :lol:

Το τιμόνι όχι τέλειο αλλά πολύ βελτιωμένο, η ανάρτηση άψογη, το μοτεράκι σπιρτόζικο με άψογη λειτουργία, το κιβώτιο ωραίο, καλοφτιαγμένο μέσα έξω, πολύ ήσυχο, λίγο μικρός χώρος αποσκευών, αλλά οκ, και στα μάτια πολύ όμορφο. Το start stop δε μου πολυάρεσε, αλλά κλάιν, φαντάζομαι βγαίνει off. Χαμηλή κατανάλωση και κόστη. Για γύρω-γύρω και κάνα ταξιδάκι για 3-4 άτομα (με επιφύλαξη το χώρο αποσκευών για τα 4, γιατί οι υπόλοιποι χώροι είναι οκ) είναι ό,τι πρέπει.
18 χιλιάρικα παρά κατι ψιλά με την προσφορά, όλα μέσα, η πλούσια έκδοση και 5 χρόνια εγγύηση, not bad.
Έχει και μια παπαριά που πατάς ένα κουμπί, συνδέεται στο δίκτυο και μιλάς με... Luton (στα ελληνικά) και σου στέλνουν οδηγίες στο navi, φωνάζουν οδική αν χρειάζεται και διάφορα τέτοια :help:
Α είχε ωραία καθίσματα και ΓΑΜΑΤΟ τεμπέλη :s_thumbsup

Πλέον, δεν απέχει και πολύ από το Focus σε συμπεριφορά και επειδή είναι πιο φρέσκο, μέσα είναι καλύτερο :hmmm:
Αν κατάλαβα καλά μάλιστα, δεν είναι προϊόν PSA (που θα εξηγούσε κάποια πράγματα), αλλά το είχε φτιάξει πριν η Οpel :s_dunno
Aνώτερο από Megane και Leon (μου φάνηκε πιο φτηνιάρικο και μπλέκεις με VAG), θα το έβαζα λίγο κάτω από 308 και Focus (αλλά μπορεί και να το προτιμούσα υπό προϋποθέσεις από αυτό), από αυτά που έχω δει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#466368 Βρίσκω πάντως το νέο Focus (όχι το δικό σου) πιο όμορφο, με μόνη εξαίρεση τα φανάρια. Επίσης, το μοτεράκι της Ford (1.0) είναι γαμάτο.
:metalo:
Χθες στεκόμουν δίπλα σε ένα Fiesta diesel (κουρασμένο βέβαια, με αρκετά χιλιόμετρα). Το τι τρέμουλο έκανε στο ρελαντί το μοτέρ... :lipsealed:
Πρέπει να κάνεις όντως πολλά πολλά χιλιόμετρα για να πάρεις το diesel αντί ένα ωραίο βενζινοκίνητο τουρμπάκι!
:s_hang
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#466371 Έξω, ίσως, μέσα, όχι. Το πιο όμορφο είναι το 308 :inlove: , μετά αυτά τα 2.
Αν το οδηγήσεις πάντως, πιστεύω ότι θα σου αρέσει περισσότερο από το Golf (οκ, προφανώς χάνει σε ιπποδύναμη αυτή η έκδοση).
Το πήγα παλιό αεροδρόμιο έκει που στούκαρε ο Παντέλος (ο Παντέλος g, ο Παντέλος :( ), και γρήγορα για τα δεδομένα μου.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#466416 Είναι η πλούσια έκδοση. Η βασική έχει 1,5 χιλιάρικο κάτω.
Τόσο έχουν όλα πάντως. Όσο τα παλιά ατμοσφαιρικά 1.6 με τα οποία έχουν αντίστοιχη ιπποδύναμη.
Όλα είπα; Όχι όλα, το golf έχει πάνω από 20
Άβαταρ μέλους
By g8777
#466417
Dimsabas έγραψε:18 χιλιάρικα για χιλιάρι;


Ρετρο ποστ. 1997; 2000; Αντε, βαρια βαρια να ειναι του 2005.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#466422 Πάντως τα χιλιάρια το 1990 έκαναν κοντά 6.000 ευρώ (2 εκατομμύρια δραχμές). Την Όπελ τη βρίσκω ακριβή.
Άβαταρ μέλους
By Tsardas
#466426 15100 ειχα παρει το δικο μου (307 XS 1,6) και 15800 ειχε η XSI
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#466447 Πολύ ωραίο αμάξι, αν και το έχω δει μόνο εξωτερικά.
Έχει luxurious εμφάνιση και μου αρέσει.
Θα το είχα υπόψιν αλλά είχα Opel, ένα Astra G 1.6 ecotec 100hp από το 2003-2005 που πήρα την Alfa.


Είναι ΓΚ approved πάντως.