Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#547243 Εμένα πάντως το νέο Jimny περισσότερο μου άρεσε στις φωτογραφίες απ' ότι live.
Δεν με έκανε καθόλου κλικ σαν πρωτόγνωρο μοντέλο.

Το βασικο όμως θέμα που έχω είναι ότι κάτι δεν μου αρέσει με τα td της Suzuki και δεν ξέρω κατά πόσο ιδέα μου είναι αφού σε δύο περιπτώσεις πιο ξεκάθαρη άποψη είχα οδηγώντας ΙΧ παρα τα αντίστοιχα td τους....
Και σε συνδυασμό με το όχι ιδιαίτερα καλό aftetsales τους εδώ πάνω, μου είναι εντελώς αδιάφορη εταιρία παρόλο που το Vitara 1,4T και το υβριδικό Swift μου άρεσαν.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#548476 Πείτε με περίεργο αλλά μόλις είδα το καπώ χωρίς ηχομόνωση ξενέρωσα τη ζωή μου.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#548481 To Jimny είναι ξεκάθαρα niche προϊόν.

Κολλητός με έχει ζαλίσει να πάμε για TD, που φυσικά δεν υπάρχει για δείγμα, ενώ είναι τόσο ζεστός που όντως έπαιζε να το πάρει χωρίς να το δοκιμάσει εάν του καθόταν.

Το προφίλ του όμως είναι συγκεκριμένο, πρώτο του αυτοκίνητο είναι ένα QQ και δεύτερο ένα Samurai στην ηλικία του. :lol:
Ως αντικαταστάτης του Σαμουρίου είναι και μαμώ το νέο Jimny, ο εξοπλισμός του εν συγκρίσει με του Σαμ είναι εφάμιλλος του Enterprise. :lol:
Να δούμε μήπως σπρώξει το QQ στους γονείς του και μείνει με τα δύο τζιπάκια εδώ που τα λέμε. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#548484 Πήγε από QQ σε Samurai? Το λες και μαζοχισμό.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#548485 Το Samurai ήταν προσωπικό του φετίχ και "κληρονομήθηκε" από θείο του με καινούριο μοτέρ (~30,000 χλμ. IIRC) και με εξαιρετική κατάσταση καρότσας.

Το QQ το έχει ακόμα και κυκλοφορεί σχεδόν αποκλειστικά με αυτό. Το Jimny το γλυκοκοιτάει ως αντικαταστάτη του Samurai, αλλά όντως υπάρχουν σκέψεις να αντικαταστήσει το QQ instead. :lipsealed:

Τίποτα δεν έχει γίνει ακόμα. Σε κανα μήνα εξάλλου ταξιδεύει (μηχανικός) άρα ελπίζω μέχρι να γυρίσει να του 'χει περάσει. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#548487
theo13 έγραψε:Πείτε με περίεργο αλλά μόλις είδα το καπώ χωρίς ηχομόνωση ξενέρωσα τη ζωή μου.

Αυτό είναι περισσότερο θερμομόνωση πάντως, παρά ηχομόνωση. Την βασική ηχομόνωση την προσφέρει το μονωτικό πίσω από το ταμπλο.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#548947 Ψιλο οτιναναι διαγωνισμός απ' ότι βλέπω...
Προηγούμενοι νικητές το 2010 το Nissan Cube και το 2014 το Mazda 2.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#550165
rocsta έγραψε:Ελπιζω εντος βδομαδας να κανω μια βολτα με το πρωτο που παραδοθηκε εδω πανω και να ενημερωσω.


:metalo:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#550210 Ο Jim Clark, εσύ και ο Realzeus μου θέλετε χώματα. Pop και Volvoδίας μου θέλουν off balance καταστάσεις και υπερστροφές...
Αν τα δει αυτά ο ιδιοκτήτης του που μου το δάνεισε θα με κυνηγάει 10 μέρες :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#550211 Τάξε του μια φωτογράφιση απο μένα, μια κοψιδοτσιπουροκατάνυξη από Real και pop, να δεις πως ανεβαίνεις μετά στο κατσάβραχο
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#550215
JimClark έγραψε:Τάξε του μια φωτογράφιση απο μένα, μια κοψιδοτσιπουροκατάνυξη από Real και pop, να δεις πως ανεβαίνεις μετά στο κατσάβραχο

Moυ το εμπιστεύτηκε για 15', στα 16' με πήρε τηλέφωνο επειδή άρχισε να αγχώνεται και εσύ θες και κατσάβραχα...