Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By FSword
#527452 Επίσης σύμφωνα με τα επισυναπτόμενα εδώ:

https://www.drive.gr/news/agora/diathes ... zuki-jimny

Οι ρύποι είναι 154gr για manual και 170gr για το αυτόματο, δηλαδή είναι υπολογισμένοι κατά NEDC (κατά WLTP ήταν αρκετά πιο πάνω απ' όσο θυμάμαι).

Άρα το χειροκίνητο κάπως παλεύεται από τέλη (285 ευρώ με τα σημερινά δεδομένα). Απ' αυτά που περιμέναμε (αν δεν αλλάξει κάτι) πολύ καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#527453 Εγώ έχω την εξής απορία. Από 01/09 εφαρμόζεται ο WLTP , αυτό θα γίνει υποχρεωτικά και άμεσα? Γιατί αν είναι έτσι τότε δεν βλέπω ποιός ο λόγος να ανακοινώνονται τιμές NEDC για αυτοκίνητα που θα εισαχθούν τον Σεπτέμβριο.

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#528800 Μ'αρέσει αυτή η "ομοιότητα"!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#534087
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#534092 Το δίκτυο για τις εκθέσεις τους.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#534098 Ελπίζω να παίρνει εύκολα μπαγκαζιέρα :lol: .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#534101 Τα 2 πρωτα σχολια ειναι ενδεικτικα, για διαφορετικους λογους το καθενα. :whistlink:

Εκατσα και υπολογισα τα τελη, με 765 ευρω δεν πας πουθενα. :s_bye Τουλαχιστον 6 χιλιαρικα κατω πρεπει να κοψουν απο την τιμη. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#534103 765€? Αυτά τα 45 κομμάτια που ήρθαν νομίζω πως αρκούν...
Άβαταρ μέλους
By Govus
#534106 Όπως γράφαμε και στην προηγούμενη σελίδα, με τις "νέες" μετρήσεις κατά WLTP θα δούμε πράματα και θάματα από τις εκάστοτε κυβερνήσεις στις χρεώσεις των τελών κυκλοφορίας :( .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#534108 Ε καλα μωρε αμεσως και σεις, εναν χοντρικο υπολογισμο εκανα, μπορει να ειναι και τα μισα. :shifty:

Ωχουυυυυυ
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#534113 285 λέει το χειροκίνητο και 400+ το αυτόματο
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#534114
g8777 έγραψε:Ε καλα μωρε αμεσως και σεις, εναν χοντρικο υπολογισμο εκανα, μπορει να ειναι και τα μισα. :shifty:

Ωχουυυυυυ

Παραπληροφορηση σκετη εισαι :s_whiteflag

Πολυ ωραιο το νεο Jimny. Δεν ξερω ποσο θα πουλησει με 285 για τελη κυκλοφοριας. Βεβαια οταν διαμορφωθει το νεο τοπιο των τελων για ολα τα νεα μοντελα μπορει να αλλαξουν τα πραγματα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#534117 Με 300 ευρω τελη για δευτεροτριτο αυτοκινητο( στην πλειοψηφια των περιπτωσεων) θα επρεπε η τιμη πωλησης να αντισταθμιζει καπως το χαρατσι. Οχι και 17κ. Με ενα 3χιλιαρο κατω θα ηταν μονοδρομος.