Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By corsair
#534171
g8777 έγραψε:Με 300 ευρω τελη για δευτεροτριτο αυτοκινητο( στην πλειοψηφια των περιπτωσεων) θα επρεπε η τιμη πωλησης να αντισταθμιζει καπως το χαρατσι. Οχι και 17κ. Με ενα 3χιλιαρο κατω θα ηταν μονοδρομος.


Να σου θυμισω ΠΡΩΤΕΥΟΝΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ PANDA με 19κ? :whistlink:

ps: Το "χαρατσι" που λες εσυ, εμεις με τα παλια το χουμε ψωμοτυρι. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#534177 Έπαιξα ΚΚΖεια μπαλίτσα, έγραψα 'στην πλειοψηφία των περιπτώσεων." :shifty:

Αμερικανοποιηθηκες deep. :(
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#544905 Οπως αναμενοταν τα 200 τεμαχια φετος δεν φτανουν ουτε για πλακα. Οι παραγγελιες για τις απλές εκδόσεις ειναι με 3 μηνες αναμονη, ενω οι πλουσιες ειναι στους 4 μηνες.
Test drive επισης δεν υπαρχει ουτε για πλακα, μονο εκθεσιακα. Ελπιζω εντος βδομαδας να κανω μια βολτα με το πρωτο που παραδοθηκε εδω πανω και να ενημερωσω.

Sent >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#544921
rocsta έγραψε:Οπως αναμενοταν τα 200 τεμαχια φετος δεν φτανουν ουτε για πλακα. Οι παραγγελιες για τις απλές εκδόσεις ειναι με 3 μηνες αναμονη, ενω οι πλουσιες ειναι στους 4 μηνες.
Test drive επισης δεν υπαρχει ουτε για πλακα, μονο εκθεσιακα. Ελπιζω εντος βδομαδας να κανω μια βολτα με το πρωτο που παραδοθηκε εδω πανω και να ενημερωσω.

Sent >
Θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε και το μίγμα βασικής/πλούσιας στα 200 που ήρθαν. Επίσης, δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι από 01/09/18 ισχύει ο τροποποιημενος NEDC 2.0 που προκύπτει από αναγωγή από το WLTP , άρα από 01/09/19 θα έχουμε καθαρό WLTP και άρα μεγαλύτερους ρύπους/τέλη ή εχω καταλάβει λάθος? (Βλέπω και τις 2 τιμές ρύπων σε κάποιους πχ Honda ενώ άλλοι ανακοινώνουν μία μόνο τιμή και έχω μπερδευτεί)

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#544929
rocsta έγραψε:Η suzuki αναγραφει 2 τιμεςΕικόνα

Sent >
Που σημαίνει ότι συμφέρει να αγοράσει κανείς μες στους επόμενους μήνες γιατί θα ανέβουν και τα τέλη από τον επόμενο Σεπτέμβριο?(Από 285€ στα 436€?)

< >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#544932 Μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε νομιζω. Το μπαχαλο δεν θα ξεκαθαρισει συντομα.

Sent >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#545102 Ωραίος ο πίνακας, προφανώς αυτός που τον έφτιαξε ξέχασε να τον διαβάσει μια μετά....
Άβαταρ μέλους
By sebastian
#547064 Πηγα ειδα το θηριακι προχτες και πηρα τιμες. Μετα απο 7 χρονια με τα mx5 ψαχνω κατι διαφορετικο και το jimny μου τραβηξε την προσοχη απο αυτα που εβλεπα στα διαδικτυο.
Με δυο λογια τωρα, αν αρεσει σε καποιον απο βιντεο-φωτο, απο κοντα θα του αρεσει 10 φορες περισσοτερο. Αυτο που ειδα ηταν σε γκρι χρωμα και απλη εκδοση (GL).

Το εσωτερικο... μεγαλη αναβαθμιση συνολικα απο το προηγουμενο jimny αλλα και παλι αρκετα μακρια απο αλλα αυτοκινητα στην κατηγορια των 17Κ+
Πολυ καλη ορατοτητα απο τη θεση του οδηγου, καθισμα χωρις ιδιαιτερες ρυθμισεις ή βολευεσαι ή οχι, και γενικα λιτο και πρακτικο. Δεν εχει πολλα πολλα-αρα δε θα χαλασουν και πολλα :lol:
Τα καθισματα πισω πεφτουν πολυ βολικα κ αν αφαιρεσεις προσκεφαλα σχηματιζουν ευθεια με ξαπλωμενα τα μπροστινα.
Λεπτομερειες θα μου πειτε, αλλα ενα τετοιο αμαξι το παιρνεις για αλλες δραστηριοτητες κυριως και δεν αποκλειεται ακομη κ να κοιμηθεις αν χρειαστει/θες.
Δε θα ηθελα να ειμαι αυτος που θα κατσει πισω παντως ουτε σε απλη βολτα, ποσο μαλλον ταξιδι!
Με τα πισω καθισματα σε κανονικη θεση, ο χωρος πισω ειναι ενα συντομο αστειακι. Αλλα γενικα το αυτοκινητο ειναι μαζεμενο σε διαστασεις οποτε λογικο.
Εξωτερικη εμφανιση,ειναι εντελως υποκειμενικο αλλα μου αρεσε πολυ. Παρα πολυ. Εχει ρετρο εμφανιση, δυσκολα θα φαινεται "παλιο" ακομη και αν περασουν τα χρονια και με αλλη λιγο φαρδυτερη σιδεροζαντα και AT λαστιχακι θα ΄ναι top.

Η πιο φθηνη εκδοση ειναι η GL η οποια με καποια απο τα δυο βασικα χρωματα (jungle & gray) βγαινει στα 17270.
+250 για αλλο μεταλλικο χρωμα, +550 για διχρωμια.
Αυτο που ηθελα πιο πολυ ηταν να κλεισω ραντεβου για test drive με κυριοτερη ανησυχια μου το ποσο κουραστικο ειναι σε ταχυτητες 120-130.
Και.... test drive γιοκ. Δεν υπαρχει λεει κ περιμενουν απο Ιανουαριο και μετα.
Ειχαν ηδη δωσει καποια κομματια και ειχαν 10-15 παραγγελιες που θα ερθουν εντος του ετους. Δλδ καποιοι πηγαν εσκασαν το λιγοτερο 17270 για ενα αυτοκινητο που δεν οδηγησαν καν :roll:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#547186 Εδώ έδωσα τόσα χωρίς να έχω δει κάποιο απο κοντά :lol: :lol:

Ούτε τον αντιπρόσωπο ήξερα. :help: (οκ ήξερα τον αδερφό)